4 خطرات خرید ملک در ترکیه

[ad_1]

در رفتن سرمایه گذاری در ترکیه در سال های اخیر به بالاترین حد خود رسیده است و رسانه های داخلی و خارجی مدام از سرمایه گذاری و خرید ملک ایرانیان در این کشور گزارش می دهند. بررسی ها نشان می دهد که ایرانی ها انگیزه های مختلفی برای خرید ملک در ترکیه دارند.

به گزارش فرارو، اکثر افرادی که در ترکیه اقدام به خرید ملک می کنند برای حفظ ارزش سرمایه خود و همچنین امکانات کشور این کار را انجام می دهند، اما خب، اکثر افراد بدون بررسی های لازم این کار را انجام می دهند که در نهایت به ضرر آنهاست. در همین راستا مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت که بارها نسبت به خطرات خرید مسکن در کشورهای همسایه هشدار داده است: مردم فروخته می شوند، زیرا خارجی ها اطلاعات زیادی از قوانین ترکیه ندارند.

سیدجلال ابراهیمی، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و ترکیه نیز به حضور خود در ترکیه از سال 1974 اشاره کرد.

پیش از این، سید محمد مرتضوی، یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن ملی انبوه سازان، گفته بود که قوانین املاک و مستغلات ترکیه مغرضانه است و به نفع حمایت از سرمایه گذاران خارجی نیست. وی در حمایت از مردم خود و در مواجهه با سرمایه گذاران خارجی تصمیم گرفت که خریدار تا 3 سال پس از خرید نمی تواند ملک خود را بفروشد و در صورت فروش باید ملک خود را فقط به شهروندان ترکیه بفروشد.

4 ریسک خرید ملک در ترکیه و احتمال قفل سرمایه در این کشورخطرات خرید ملک در ترکیه
مرتضی افقه، رئیس گروه اقتصاد دانشگاه چمران اهواز گفتگوی فرعون وی با اشاره به تبعات خروج از کشور برای خرید ملک در ترکیه گفت: طی چند سال گذشته شاهد انتقال میلیاردها تومان سرمایه ایرانیان به ترکیه به دلیل شرایط بد اقتصادی و عدم اطمینان نسبت به آینده بوده ایم.

وی افزود: این پروازهای سرمایه به کشورهایی مانند امارات، گرجستان و ارمنستان انجام شد اما در سال های اخیر به دلیل جذابیت ترکیه، این کشور گوی سبقت را از دیگران ربوده و به اولین مقصد ایران پایتخت تبدیل شده است.

افکه گفت: اما طبق قوانین گذشته در بخش سرمایه گذاری ترکیه، در عمل قوانین تبعیض آمیز است، زیرا اگر یک ایرانی برای اقامت در ترکیه ملکی بخرد، به مدت سه سال حق فروش آن را ندارد، که مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. .

وی افزود: ترک‌ها چون می‌دانند ایرانی‌ها یا خارجی‌ها فقط می‌توانند خانه را به آنها بفروشند، می‌توانند به نصف یا یک سوم قیمت خانه ملک بخرند، بنابراین آن فرد باید خانه را بفروشد، ضرر یا سرمایه. ” مدتی نگران نباشید، زیرا حتی پس از فروش ملک خود نیز نمی تواند سرمایه خود را از ترکیه برداشت کند، بلکه باید سال ها سرمایه او در بانک های ترکیه سپرده شود تا اجازه برداشت و برداشت پول را داشته باشد. بودن.

این کارشناس اقتصادی افزود: همچنین باید توجه داشت که افرادی که امروز اقدام به خرید ملک می کنند، به دلیل وضعیت دلالان و کلاهبرداری ها در منطقه، 40 درصد بیشتر از قیمت واقعی خانه می خرند، بنابراین وقتی اینگونه باشد ترکیه ایرانی خواهد داشت. متحمل ضرر و زیان زیاد افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند باید تمامی جوانب قضیه را در نظر گرفته و با اطلاعات کامل این کار را انجام دهند در غیر این صورت از دست خواهند رفت.

افکه با اشاره به منشا خروج سرمایه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، کسانی که سرمایه دارند یا سرمایه خود را به ارز و سکه تبدیل کنند یا به خارج ببرند. هر دو وجود دارد. حیف، تا زمانی که ثبات مالی نداشته باشید و مردم به آینده اعتقاد داشته باشند، نمی توانید انتظار داشته باشید که بسیاری از مردم سرمایه خود را در ایران نگه دارند.

وی افزود: بنابراین برای خروج کشور از این وضعیت فاجعه بار اقتصادی در وهله اول احیای برجام برای رفع تحریم ها و در وهله دوم با تصویب فیتیف و قرار گرفتن در لیست سیاه ضروری است. به طوری که روند سرمایه گذاری برعکس شده و شاهد ورود کشور به جای خروج از سرمایه باشیم.

وی ادامه داد: از سال 96 خروج سرمایه از کشور بسیار سریع بوده و طی یک دهه اخیر چندین برابر شده است و از سوی دیگر تا زمانی که نگاه منفی و بدبینانه نسبت به سرمایه و سرمایه گذار وجود داشته باشد نمی توان انتظاری از کشور داشت. در میدان.” بگذارید اقتصاد رشد کند و شکوفا شود، بنابراین برای برون رفت از این وضعیت خفته باید رویکرد کلان اقتصاد را تغییر دهیم و ساختار و نظام حکمرانی مالی را اصلاح کنیم.

[ad_2]

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما