آمریکا پس از آزمایش موشکی مقامات کره شمالی را تحریم کرداین عکس که توسط دولت کره شمالی ارائه شده است، نشان می دهد که در مورد آزمایش یک موشک مافوق صوت در کره شمالی در روز سه شنبه چه می گوید.

خبرگزاری مرکزی کره / سرویس خبری کره / AP


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

خبرگزاری مرکزی کره / سرویس خبری کره / AP


این عکس که توسط دولت کره شمالی ارائه شده است، نشان می دهد که در مورد آزمایش یک موشک مافوق صوت در کره شمالی در روز سه شنبه چه می گوید.

خبرگزاری مرکزی کره / سرویس خبری کره / AP

واشنگتن – در اولین واکنش به آخرین آزمایش موشک بالستیک پیونگ یانگ، دولت بایدن روز چهارشنبه تحریم هایی را علیه پنج مقام کره شمالی اعمال کرد و سپس اعلام کرد که خواستار تحریم های جدید سازمان ملل خواهد بود.

وزارت خزانه داری اعلام کرد که پنج مقام را به دلیل نقش آنها در دستیابی به تجهیزات و فناوری برای برنامه موشکی کره شمالی جریمه می کند. علاوه بر این، وزارت امور خارجه دستور تحریم علیه یک کره شمالی، یک مرد روسی و یک شرکت روسی را به دلیل حمایت گسترده از فعالیت های مخرب کره شمالی صادر کرد.

این اقدام ساعاتی پس از آن صورت می‌گیرد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، گفت که آزمایش موفقیت‌آمیز یک موشک مافوق صوت را در روز سه‌شنبه مشاهده کرده است و مدعی شد که «بازدارندگی جنگی» هسته‌ای این کشور بسیار افزایش خواهد یافت.

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد چهارشنبه شب در توییتی نوشت که ایالات متحده همچنین در واکنش به پرتاب شش موشک بالستیک کره شمالی از سپتامبر پس از تعیین خزانه داری و دولت، که هر کدام یک سازمان ملل متحد را نقض می کنند، تحریم های سازمان ملل را پیشنهاد می کند. قطعنامه شورای امنیت…”

یک دیپلمات آمریکایی گفت که ایالات متحده در حال هماهنگی با شرکای خود در شورا در مورد تحریم های جدید پیشنهادی است.

یکی از پنج شهروند کره شمالی که توسط وزارت خزانه داری هدف قرار گرفته اند در روسیه و چهار نفر دیگر در چین هستند. همه متهم به ارائه پول، کالا یا خدمات به دومین آکادمی علوم طبیعی کره شمالی هستند که به گفته وزارت خزانه داری این آکادمی به شدت در برنامه های دفاعی نظامی این کشور نقش دارد.

برایان نلسون، رئیس تروریسم و ​​اطلاعات اقتصادی وزارت خزانه داری، گفت: «پرتاب موشک اخیر کره شمالی شواهد دیگری است که نشان می دهد جامعه بین المللی به برنامه بازدارندگی خود علی رغم درخواست برای دیپلماسی و خلع سلاح هسته ای ادامه داده است». او شمال را با نام رسمی خود نامید: جمهوری دموکراتیک خلق کره.

محدودیت‌ها هرگونه دارایی را که توسط حوزه‌های قضایی ایالات متحده هدف قرار می‌گیرد مسدود می‌کند، آمریکایی‌ها را از تجارت با آنها منع می‌کند و مجازات‌های احتمالی را برای شرکت‌ها و افراد خارجی برای معامله با آنها اعمال می‌کند.

کمی قبل از اعلام این خبر، خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش داد که آخرین پرتاب موشک شامل یک خودروی مافوق صوت است که پس از رهاسازی از یک “پرش پرواز” و “مانور چوب پنبه‌باز” اهداف دریایی را به طول 1000 کیلومتر (621) نشان می‌دهد. تقویت کننده موشک خیلی دور

عکس‌های منتشر شده توسط آژانس نشان می‌دهد که یک موشک محموله مخروطی شکل به سمت آسمان پرتاب می‌شود که شعله‌های نارنجی را ردیابی می‌کند و کیم از یک کابین کوچک به همراه خواهرش کیم یو جونگ و سایر مقامات عالی رتبه تماشا می‌کند.

این پرتاب دومین آزمایش یک هفته ای کره شمالی از موشک مافوق صوت ادعایی این کشور بود، نوعی از سلاح که برای اولین بار در ماه سپتامبر آزمایش کرد، زیرا کیم جونگ اون به دنبال افزایش توانایی های هسته ای خود در مواجهه با تحریم های بین المللی و مشکلات با ایالات متحده است. ایالات

شورای امنیت سازمان ملل در ابتدا تحریم‌هایی را پس از اولین آزمایش هسته‌ای کره شمالی در سال 2006 اعمال کرد و در پاسخ به آزمایش‌های هسته‌ای بیشتر و برنامه موشک‌های بالستیک پیچیده‌تر آن را تشدید کرد. در سال 2018، نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد گفت که تحریم ها تمام صادرات و 90 درصد تجارت کره شمالی را قطع کرده است و کره شمالی مجموعه ای از کارگران را که برای کسب ارز به خارج از کشور فرستاده است پراکنده کرده است – اما پیونگ یانگ موفق شده است. برای اجتناب از برخی درمان.

چین و روسیه در ماه نوامبر پیش‌نویس قطعنامه‌ای صادر کردند و از شورای امنیت خواستند تعدادی از تحریم‌ها علیه کره شمالی را لغو کند، از جمله ممنوعیت صادرات غذاهای دریایی و منسوجات، ممنوعیت واردات فرآورده‌های نفتی تصفیه‌شده و ممنوعیت افرادی که در خارج از کشور کار می‌کنند و صادر می‌کنند. . درآمد آنها در خانه این سازمان بر مشکلات اقتصادی کره شمالی تاکید کرد و گفت که این تحریم ها و سایر تحریم ها باید “با هدف بهبود استانداردهای زندگی مردم غیرنظامی” برداشته شوند.

چین و روسیه هر دو اعضای دارای حق وتو در شورای امنیت هستند و باید دید آیا از تحریم های جدید علیه کره شمالی حمایت خواهند کرد یا خیر.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم