آیا واردات خودرو رایگان خواهد بود؟


در رفتن بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، سال آینده 50 هزار خودروی سواری و 10 هزار دستگاه سنگین معدنی و راهسازی، کامیون، اتوبوس، تریلر و تریلر یخچال دار در داخل و خارج شهر ترخیص می شود. همچنین کمیسیون درآمد دولت از آزادسازی واردات خودرو را 60 هزار میلیارد تومان برآورد کرده است.

به گزارش فرارو، در حالی که منبع ارز این واردات هنوز مشخص نیست، از سوی دیگر نمایندگان مجلس با پافشاری بر تصمیم قبلی خود در خصوص واردات خودرو، طرح ساماندهی صنعت خودرو را برای بررسی بیشتر به هیات اعزامی ارسال کردند. .

پس از ماه ها فراز و نشیب پس از خروج آمریکا از برجام، واردات خودرو به کشور به طور کامل قطع شد و مسئولان وزارت صمت دلیل این ممنوعیت را حفاظت از کشور اعلام کردند. منابع ارزی در پس زمینه محدودیت ها.

از آن زمان به بعد همزمان با افزایش نرخ ارز، بازار خودرو نیز با انفجار قیمت های انفجاری مواجه شد و اکنون پس از گذشت نزدیک به چهار سال، شاهد حباب قیمتی عظیم در بازار خودروهای وارداتی هستیم که با وجود این مدت، همچنان بسیار ادامه دارد. گران قیمت در بین خریداران

از سوی دیگر برخی از اعضای هیئت اعزامی به شدت با واردات خودرو مخالف هستند. لزومی ندارد و نباید ارز کشور صرف واردات خودرو شود.

آیا واردات خودرو رایگان خواهد بود؟
فربد زوه متخصص صنعت خودرو است گفتگوی فرعون وی با اشاره به اینکه واردات خودرو در سال آینده آزاد می شود، گفت: با توجه به کسری جدی بودجه دولت، دولت و مجلس راهی برای آزادسازی واردات خودرو ندارند، بنابراین برخی از نمایندگان مجلس، مدیران ارشد دولت در حال بی اثر شدن هستند.

وی افزود: یکی از راه‌هایی که دولت می‌تواند کسری بودجه خود را بدون افزایش پول تامین کند، گمرک و مالیات بر واردات خودرو است که بر این اساس کمیسیون تلفیق واردات خودرو را تایید کرده است.

اگر طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، 60 هزار دستگاه خودرو وارد شود و دولت 60 هزار میلیارد تومان دریافت کند، هر خودرو بیش از یک میلیارد تومان قیمت داشته باشد، ارزش بازار هر خودرو بیش از دو و نیم میلیارد خواهد بود. تومان.» در حال حاضر بسیار کم است، اما میزان واردات این گونه خودروهای لوکس همیشه کمتر از 5000 دستگاه در سال بوده است.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: اگر این تعداد خودرو با این درآمد به دست دولت برود قیمت همه آنها بیشتر می شود که به نظر نمی رسد این خودروهای لوکس القاعده را جذب کند، همچنین حدود 70 هزار خودرو وجود دارد. با میانگین 600 میلیون تومان واردات اما اگر مجلس 50 هزار خودرو سواری وارد کند، قطعا درآمد 60 هزار میلیارد تومانی برای دولت قابل اجرا نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر واردات به صورت عادی آزاد می شد و اجازه ترخیص تمامی اقشار و سگمنت های وارداتی داده می شد، قیمت خودروهای وارداتی به شدت کاهش پیدا می کرد، امروز حباب های زیادی در این خودروها وجود دارد که به دلیل ممنوعیت و کمبود است، بنابراین اگر واردات در همه رده ها کاهش یابد، بی شک قیمت ها به ویژه در خودروهای شاسی بلند لوکس و همچنین در برخی برندها کاهش می یابد و این مشکل جدی تر شده و قیمت ها به شدت کاهش می یابد.

زوه با تاکید بر اینکه قیمت خودروهای وارداتی در چند سال اخیر حداقل 12 برابر افزایش یافته است، گفت: هنوز مشخص نیست پس از ترک این پست چه خواهد کرد.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances