آیت الله صافی گلپایگانی دار فانی را وداع گفت.در رفتن خبرگزاری حوثی گزارش داد که مرجع تقلید بزرگ شیعیان آیت الله صافی گلپایگانی ساعتی قبل درگذشت.

به گزارش رسانه ها، آیت الله صافی گلپایگانی که از روز پنجشنبه در بیمارستان آیت الله گلپایگانی قم تحت مداوا بود، ساعت یک و نیم بامداد دار فانی را وداع گفت.

حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در سال 1297 در گلپایگان دیده به جهان گشود.

پدرش عالم عارف، مرحوم آیت الله آخوند ملا محمد جواد صافی، علاوه بر تخصص در رشته های مختلف علوم اسلامی، تحقیق، تألیف و تدریس، علاوه بر فقه، اصول، کلام، اخلاق، حدیث و شعر و خط.

در نوجوانی ابتدا کتب مقدماتی ادبیات عرب را در گلپایگان نزد مرحوم ملا ابوالقاسم آغاز کرد و دروس ادبیات، کلام، تفسیر، حدیث، فقه و اصول را تا پایان سطح در آنجا ادامه داد.

در سال 1360 گلپایگان را ترک کرد و به قم رفت و در آنجا به دلیل مشکلات مهاجرت تحصیلات و تحقیقات خود را به پایان رساند و با حضور در مجلس درس با اساتید بزرگ حوزه علمیه قم گفتگو کرد.

چند سال بعد به نجف اشرف رفت و به مدت یک سال از حضور مقامات عالی آن منطقه بهره برد.

در قم از اساتید مهم ایشان تقلید آیات عظام: سید محمد تقی خوانساری، حجت، صدر، بروجردی و در نجف آیات عظام: شیخ محمد کاظم شیرازی، سید جمال الدین گلپایگانی و شیخ محمدعلی کاظمی را می توان نام برد.

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1358 به عضویت اولین مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد و در سال 1359 از سوی امام خمینی (ره) به عضویت شورای نگهبان منصوب شد.

برخی از آثار آیت الله صافی گلپایگانی:

راه امر به معروف و نهی از منکر
سفرنامه حج
نماز در عرفات
حدیث بیداری (مجموعه پیام ها)
شهید آگاه
پرتو عظمت امام حسین علیه السلام
با عاشورا
بزم حضور (دفتر شعر رضوی)
مشتاقان نغمه (دفتر شعر)
آفتاب مشرقین (دفتر شعر عاشورایی)
روزنامه المومن (دفتر شعر)
نسب مصطفی (دفتر شعر)
دیوان اشعار
در آرزوی مرگ (دفتر اشعار امام زمانی)
پاسخ کتاب «اعتقاد مهدویت در شیعه امامیه»
• وعده ایمن و مطمئن
به ده سوال پاسخ دهید.
خاستگاه مهدویت
تجلی توحید در نظام امامت
رهبری و نظام رهبری
استان توسعه و ولایت تقنینی
درباره علم امام
ایده نجات
به دولت کریمه
ایمان به مهدی


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم