احمد زیدآبادی: چرا بهروز وثوقی و معین به ایران برنمی گردند؟احمد زیدآبادی در روزنامه اعتماد نوشت: یکی از مشکلات گریبانگیر روح هر ایرانی عاشق وطن، مهاجرت جوانان و فارغ التحصیلان به خارج از کشور است.

برخی از دلایل و علل گسترش مهاجرت چندان پنهان نیست که نیاز به بررسی داشته باشد، اما این میزان تمایل به خروج از کشور به نظر من با این دلایل و زمینه ها سازگاری ندارد و روانی و پنهانی وجود دارد. عوامل سیاسی پشت آن پنهان شده است.

هرکسی که با این کشور و آینده آن همدردی می کند باید سهم خود را در جلوگیری و اخراج مهاجرت انجام دهد، اما متاسفانه برخی از نیروهای سیاسی و شبکه های خبری علیرغم ادعای میهن پرستی خود به طور غیرمستقیم آتش احساسات را شعله ور می کنند. مهاجرت باعث تشویق جوانان ایرانی می شود. و مدام در تلاشند تا توان انسانی این کشور را فقط به دلیل نفرت از نظام سیاسی از بین ببرند.

موعظه فرهیختگان و صاحب نظران کمکی به توقف یا توقف روند رو به رشد مهاجرت نخواهد کرد و ناگزیر گام های عملی در این راستا برداشته خواهد شد. این اقدام عملی فقط برای برخی از مهاجران قدیمی و دولت حاکم امکان پذیر است.

مهاجرانی که در اوایل انقلاب به دلیل حرفه یا هنر از کشور خارج شده اند و اکنون می خواهند به وطن خود بازگردند، به نظر من باید بدون هیچ ترس و تردیدی به خانه برگردند و حتماً باید توجه داشت که وضعیت اجتماعی ایران به گونه ای نیست که نهاد خاصی بخواهد یا بتواند آسیب جدی به آنها وارد کند.

بازیگران و خوانندگان قدیمی و معروف می توانند در این زمینه پیش قدم شوند و با مهاجرت به کشور خود تمایل جوانان به مهاجرت را کاهش دهند.

بخش بزرگی از این کار بر دوش مدیران کشور است. از زمان روی کار آمدن دولت جدید، بسیاری از مدیران ارشد در مورد لزوم بازگرداندن مهاجران به کشور صحبت کرده اند. اما سخنان او با واکنش تبلیغاتی محافل سیاسی علیه بازگشت هموطنان موج بزرگی به وجود نیاورد و در عمل به آتش کشیده شد. چنین کاری نیاز به موجی پر فراز و نشیب دارد وگرنه علاقه مندان به خلاصی کشور از شر نیروهای جوان و مستعد به راحتی شکست خواهند خورد.

به عبارت دیگر بازگشت بی دردسر و صدای تک همسران مهاجر کارساز نیست و برخی از این افراد برجسته باید در یک حرکت جمعی وارد کشور شوند. وقتی مرتضی آقاعلی می تواند در امنیت و آسایش کامل به خانه برگردد و قول ادامه کار در کشورش را بدهد، چرا امثال بهروز وصوف و معین نتوانند؟

بسیاری از خوانندگان ایرانی قرار است به مناسبت عید در کشورهای همسایه کنسرت برگزار کنند. تعداد زیادی از ایرانیان که به این کنسرت ها سفر می کنند نه تنها از نظر روانی غم انگیز است بلکه از نظر اقتصادی نیز سودآور است. حال در چنین شرایطی چه ضرری دارد که در روزهای خاص عید در تهران یا اصفهان کنسرت با او برگزار کند و شادی و هیجان را برای علاقمندان به هنرش و همچنین روند مهاجرت دسته جمعی فراهم کرده است. کنترل. جوان خارج از کشور؟

متأسفانه بازگشت مرتضی عقلی با اتهامات و سرزنش برخی از طرف ها علیه جمهوری اسلامی مواجه شد. نمی دانم خاطرات قدیمی برای وطن و وطن در کدام مسلک و مرام مایه ننگ است. حق بازگشت به کشور یکی از حقوق روشن شهروندان همه کشورهاست. امیدوارم هموطنان خارج از کشور این حق طبیعی و بدیهی را ادا کنند و بدون توجه به برخی واکنش های سیاسی، راه این بازنده خسته و منتظر بازگشت را در پیش گیرند.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances