اعمال شب رؤیا از غسل و روزه تا 5 رکعت نمازدر رفتن لیلة الرغائب شب اول ماه رجب است و فضیلت فراوانی دارد. می گویند در این شب درهای رحمت الهی به روی اهل زمین گشوده شده و عرش آماده حضور در نماز اهل دیار است. رسول خدا (ص) در فضیلت و برکت ماه رجب در سیاق راوی می فرماید: [منه‏]فإنها لیلة تسمیائها الملیاکة للة الرغلی و الذل أنه إذا معر علم المسال لم.

از شب اول جمعه ماه رجب غافل نباشید شبی است که ملائکه آن را «لیلة غیبت» می نامند. نامزدی به گونه‌ای است که هیچ فرشته‌ای در آسمان‌ها و زمین، چون از مقدار شب گذشته است، در کعبه و اطراف آن جمع می‌شوند». شب غیبت مستحب است مانند روزه و دعا و خواندن نماز. به مناسبت فرا رسیدن لیله الغیب اقدامی توصیه می شود که به آن اشاره می کنم.

حمام کن

مرحوم سيد بن طاووس مي گويد: در كتب «عبادات» كه از رسول خدا (صلي الله عليه و آله و سلم) نقل شده است، ديدم كه فرمود: زاده شده، از گناهان دور شده است».

روزه داری

مستحب است در این روز روزه بگیرید. در روایات آمده است که در شب ملائکه غیب در این ماه روزه داران این ماه را طلب می کنند و خداوند آن را می پذیرد. امام صادق (ع) نیز می فرماید: «به درستی که نوح در اول ماه رجب مصلوب شد، کسی که هفت روز از این ماه را روزه بگیرد به هشت در بهشت ​​رفته و برمی گردد و کسی که پانزده روز روزه بگیرد. از این ماه باید برود و کسى که بیشتر روزه بگیرد، خداوند اجرش را بیشتر کند، برکت دهد.

نماز 3 رکعتی

بین نماز مغرب و عشا دوازده رکعت نماز تمام کرده اید که در این صورت بعد از هر دو رکعت یک سلام و در هر رکعت یک حمد و سه مرتبه سوره قدر و دوازده رکعت. بارها سوره توحید بخوانید و بخوانید وقتی نماز شدید را تمام کردید هفتاد مرتبه بگویید:
درود خدا بر محمد، پیامبر امت و بر خدا باد. [وَ آلِ مُحَمَّدٍ].
اوه خدای من حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) بی سواد بود
سپس سجده کن و هفتاد مرتبه بگو:
منزه است پروردگار مقدس، پروردگار فرشتگان و روح.
منزه است پروردگار فرشتگان و ارواح
سپس سرش را خم می کند و هفتاد مرتبه می گوید:
پروردگارا، مرا ببخش و به من رحم کن و مرا ببخش، زیرا می دانم که تو اعلی و بزرگواری.
خداوند! رحم کن و بر من رحم کن و بر من رحم کن که تو خدای تعالی و بزرگی هستی.
دوباره سجده کن و هفتاد مرتبه بگو:
منزه است پروردگار مقدس، پروردگار فرشتگان و روح.
منزه است پروردگار فرشتگان و ارواح
سپس به دنبال نیازها و خواسته های خود باشید تا اراده خداوند به شما برسد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم