امیرعبداللهیان: ما از پایان جنگ در اوکراین حمایت می کنیم.وی گفت: ما از راه حل سیاسی در اوکراین و ابتکار سیاسی برای توقف جنگ و تمرکز بر راه حل سیاسی حمایت می کنیم و آماده کمک به پیشبرد این روند هستیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه و سخنگوی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان در گفت و گوی تلفنی با مولت شاوو اولولو وزیر امور خارجه ترکیه آخرین تحولات روابط دوجانبه و همچنین بحران اوکراین، گفتگوها و تبادلات را مورد بررسی قرار داد و در خصوص برخی مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو کرد. . از ایده ها

طرفین ضمن تبریک به روسای جمهور ایران و ترکیه به سفر آتی رجب طیب اردوآنان رئیس جمهور ترکیه به منظور توسعه بیشتر روابط تهران – آنکارا اشاره کردند.

وزیر امور خارجه در این گفتگوی تلفنی گفت: روابط دوجانبه در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد و هفته آینده هیات های دو کشور برای توسعه همه جانبه روابط به تهران و آنکارا سفر خواهند کرد.

امیر عبداللهیان با آرزوی موفقیت برای نشست مجمع دیپلماتیک آنتالیا و نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ترکیه، روسیه و اوکراین، گفت: هیئتی از وزارت امور خارجه ایران نیز در مجمع دیپلماتیک آنتالیا حضور خواهد داشت.

وی گفت: ما از راه حل سیاسی در اوکراین و ابتکار سیاسی برای توقف جنگ و تمرکز بر راه حل سیاسی حمایت می کنیم و آماده کمک به پیشبرد این روند هستیم.

Luavuşo .lu: محدودیت ها راه حل نیستند.

مولود چاووشو لو وزیر امور خارجه ترکیه در این گفت وگوی تلفنی با حمایت هر دو رئیس جمهور خواستار گام های موثر و ملموس برای پیشبرد روابط دوجانبه شد و روابط دو کشور را عالی و دوستانه توصیف کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه در تشریح موضع کشورش در خصوص مخالفت با تحریم ها علیه کشورها تاکید کرد: تحریم ها راه حل هیچ مشکلی نیست.

چاووش اوغلو همچنین نسبت به تشدید بحران در اوکراین و احتمال وقوع فاجعه انسانی و هجوم پناهجویان و پناهجویان ابراز نگرانی کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه بار دیگر از امیر عبداللهیان برای سفر به ترکیه دعوت کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم