امیرعبداللهیان: ما از پایان جنگ در اوکراین حمایت می کنیم.وی گفت: ما از راه حل سیاسی در اوکراین و ابتکار سیاسی برای توقف جنگ و تمرکز بر راه حل سیاسی حمایت می کنیم و آماده کمک به پیشبرد این روند هستیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه و سخنگوی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان در گفت و گوی تلفنی با مولت شاوو اولولو وزیر امور خارجه ترکیه آخرین تحولات روابط دوجانبه و همچنین بحران اوکراین، گفتگوها و تبادلات را مورد بررسی قرار داد و در خصوص برخی مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو کرد. . از ایده ها

طرفین ضمن تبریک به روسای جمهور ایران و ترکیه به سفر آتی رجب طیب اردوآنان رئیس جمهور ترکیه به منظور توسعه بیشتر روابط تهران – آنکارا اشاره کردند.

وزیر امور خارجه در این گفتگوی تلفنی گفت: روابط دوجانبه در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد و هفته آینده هیات های دو کشور برای توسعه همه جانبه روابط به تهران و آنکارا سفر خواهند کرد.

امیر عبداللهیان با آرزوی موفقیت برای نشست مجمع دیپلماتیک آنتالیا و نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ترکیه، روسیه و اوکراین، گفت: هیئتی از وزارت امور خارجه ایران نیز در مجمع دیپلماتیک آنتالیا حضور خواهد داشت.

وی گفت: ما از راه حل سیاسی در اوکراین و ابتکار سیاسی برای توقف جنگ و تمرکز بر راه حل سیاسی حمایت می کنیم و آماده کمک به پیشبرد این روند هستیم.

Luavuşo .lu: محدودیت ها راه حل نیستند.

مولود چاووشو لو وزیر امور خارجه ترکیه در این گفت وگوی تلفنی با حمایت هر دو رئیس جمهور خواستار گام های موثر و ملموس برای پیشبرد روابط دوجانبه شد و روابط دو کشور را عالی و دوستانه توصیف کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه در تشریح موضع کشورش در خصوص مخالفت با تحریم ها علیه کشورها تاکید کرد: تحریم ها راه حل هیچ مشکلی نیست.

چاووش اوغلو همچنین نسبت به تشدید بحران در اوکراین و احتمال وقوع فاجعه انسانی و هجوم پناهجویان و پناهجویان ابراز نگرانی کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه بار دیگر از امیر عبداللهیان برای سفر به ترکیه دعوت کرد.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances