انتقاد وزارت امور خارجه از سکوت سفیر روسیه در تهران


جامهوری اسلامی اخبار نوشت: پس از ادای احترام رسانه ها به سفیر روسیه در تهران به یادمان گربایدوف سفیر مقتول روسیه در کشورمان و اعتراضات فراوان به این اقدام خارق العاده، وزارت امور خارجه کشورمان هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است. حادثه!

به اهتزاز درآوردن پرچم چین بر برج میدان استقلال تهران در بامداد انقلاب اسلامی، اگرچه با اعتراض شدید مردم و رسانه ها مواجه شد، اما متاسفانه واکنش وزارت امور خارجه کشورمان را برانگیخت. شهرداری تهران با توضیحات خود به صورت غیرمستقیم به خطای پرونده چینی ها اعتراف کرد و بلافاصله این نقش حذف شد اما سفیر روسیه در موضوع روسیه نه تنها عذرخواهی کرد بلکه از مسئولان مربوطه نیز عذرخواهی کرد و هیچ اقدامی برای وی صورت نگرفت. از کشور ما.

قابل ذکر است که این اولین بار از سال 1207 است که گربایدوف توسط مردم تهران مورد خیانت و ترور قرار می گیرد که سفیر روسیه به خود اجازه می دهد از سوی مردم ایران به رسانه ها تجلیل شود. در طول سال‌ها، گربایدوف ممکن است مورد احترام یا اقدام دیگری از سوی سفیر یا کارکنان سفارت روسیه در تهران باشد، اما مهم این است که در صورت ترک سفارت، او سفارت را ترک نکرده است. چنین اقداماتی را می توان بدون میانجیگری نادیده گرفت و نادیده گرفت، اما آنچه قابل قبول نیست، میانجیگری در این فرآیند است. افکار عمومی جامعه ما نیز رسانه ای شدن سفیر روسیه را رد کرده و واکنش نشان داده است.

اینکه سفیر روسیه به خود اجازه داده در رسانه ها سرپوش بگذارد نشان دهنده نوعی فحاشی است که نمونه های آن را در ماه های اخیر در اشکال مختلف رفتار روسیه با مقامات ایرانی مشاهده کرده ایم. به همین دلیل مردم از وزارت امور خارجه انتظار پاسخ دارند، پاسخ سفرای روسیه و چین نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران با ایران قبل از انقلاب متفاوت است و هرگز به مردم ایران توهین نمی شود. هیچ قدرتی، چه غربی و چه شرقی، آن را تحمل نخواهد کرد.

وزارت امور خارجه باید به این گونه مسائل پاسخ مناسب بدهد تا اولاً بی ادبی بیشتر نشود و ثانیاً مردم و رسانه ها مسئولیت خود را احساس نکنند و به میدان نیایند. مقامات وزارت خارجه می توانند به شیوه خود با این گونه توهین ها برخورد کنند و از توهین بیشتر خارجی ها جلوگیری کنند. انفعال وزارت خارجه در مقابل گستاخی سفارتخانه های خارجی به هیچ وجه به نفع ملی نیست.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم