اولین افشای اطلاعات گوشی های گوگل پیکسل 7


در رفتن طبق اولین گزارش در مورد گوگل پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو، هر دو گوشی با کد Cheetah و Panther شناخته می شوند. از دیگر ویژگی های این گوشی ها از جمله استفاده از تراشه تانسور نسل دوم و برنامه زمان بندی عرضه آن ها نیز فاش شده است.

به گفته فرارو، برای اولین بار، برخی از توضیحات گوگل پیکسل 7 به صورت آنلاین منتشر شد. پیش بینی می شود که این گوشی در پاییز 1401 با گوشی هوشمند گوگل پیکسل Claimshell معرفی شود. طبق گزارش‌ها، گوشی‌های سری Google Pixel 7 از نسل دوم چیپست Tensor سامسونگ و مودم Exynos 5300 بهره می‌برند.

بر اساس گزارش های اخیر، گوگل سخت در حال کار بر روی نسل دوم چیپست تانسور است. این چیپست قرار است برای سری جدید گوگل پیکسل 7 استفاده شود. سامسونگ برای اتصال این سری جدید یک مودم Exynos 5300 خواهد داشت. گفته می شود پیکسل 7 و 7 پرو به ترتیب دارای کدهای چیتا و پلنگ هستند. برای یادآوری، گوشی های پیکسل 6 و 6 پرو مجهز به چیپست Tensor GS101 و دارای کدهای Oriole و Raven هستند. طبق گزارشی از وب سایت 9to5Google، یک پردازنده Tensor با شماره مدل GS201 با نام رمز “Cloudripper” در حال آزمایش است.

علاوه بر کلودریپر، سه رمز عبور دیگر نیز با مودم اگزینوس مرتبط هستند. در ابتدا به دو مورد از آنها یعنی یوزپلنگ و پلنگ خواهیم پرداخت. هر دو کدک احتمالا مربوط به گوشی های گوگل پیکسل 7 و 7 پرو هستند. در ابتدا، دستگاه های پیکسل همیشه یک نام رمز برای ماهی یا دیگر موجودات دریایی داشتند. حروف ابتدا با Cellfish برای تلفن پیکسل شروع شد و تا Redfun برای Google Pixel 5 ادامه یافت. گوشی‌های Google Pixel 6 و 6 Pro کد Oriole و Raven بودند. سپس Pixel 6a با اسم رمز Bluejay و Pipit به نام Pixel Notepad آمدند. همانطور که می بینید، گوشی های گوگل پیکسل سری 6 همگی پرنده هایی با اسم رمز هستند.


این بار در سری Google Pixel 7، گوگل طراحی رمز عبور خود را به انواع جانوران تبدیل کرده است که نشان می دهد هر نسل از تلفن های پیکسل یک رمز عبور جدید دارند. شخصیت های Cheetah و Panther که برای سری Google Pixel 7 ساخته شده اند، به ترتیب به معنای Cheetah و Cheetah هستند که فیلین هستند.

اکنون به سراغ نام رمز سوم مرتبط با مودم اگزینوس می رویم، نام رمز “Ravenclaw”. در نگاه اول، این نام شبیه نام یکی از جادوگران هاگوارتز است، نامی آشنا برای طرفداران داستان هری پاتر. Ravenclaw نام یکی از چهار مدرسه جادوگری و جادوگری هاگوارتز در این داستان است. در ورودی سالن، گروه به جای رمز عبور از سوالات استفاده می کند. زیرا افراد این گروه بسیار باهوش هستند و تنها افراد باهوش می توانند به این سوالات پاسخ دهند. باید دید گوگل قصد دارد از چه جادویی با این نام استفاده کند.

از سوی دیگر، این نام احتمالاً برای اشاره به Raven، نام رمز Google Pixel 6 Pro است. از طرف دیگر، قسمت دوم نام، پنجه، ممکن است به پنجه گربه نیز اشاره داشته باشد. زیرا اسم رمز گوشی های گوگل پیکسل 7 Cats (یوزپلنگ و پلنگ) است. همین موضوع در نام اولین مجموعه تراشه‌های تانسور دیده می‌شود که برای اهداف آزمایشی جایگزین تراشه اسنپدراگون 765 در پیکسل 5 شد. در آن زمان از نام White Fine Code استفاده می شد که وایت به نمازخانه سفید و هنر به Redfin اشاره می کرد (گوگل پیکسل 5).

علاوه بر گوشی‌های سری Google Pixel 7، گوشی هوشمند تاشو Google Pixel نیز در دست ساخت است و احتمالاً در تابستان 1401 آماده می‌شود و اواخر پاییز امسال همراه با سری Google Pixel 7 عرضه می‌شود.

منبع: 91 موبایل


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم