اولین قطار الکتریکی جهان با نیروی گرانش شارژ شد!


در رفتنشرکت استرالیایی Fortesquie در حال کار بر روی پروژه جدیدی به نام Infinity Train یا Infinite Train است که به جای سوخت توسط گرانش شارژ می شود. Fortscue با مشارکت WAE 50 میلیون دلار برای تحقیق در مورد این پروژه اختصاص داده است. این پروژه توسط Fortisque Future Industries (FFI) مدیریت خواهد شد.

به گفته فرارو، Infinity Train از گرانش برای تغییر پیشرانه استفاده می کند که آلودگی را به صفر می رساند. پروژه قطار برقی باتری احیا کننده اولین توسعه جهانی است.

اندرو فارست، رئیس FFI گفت: این پروژه علاوه بر مزایای زیست محیطی برای بخش صنایع سنگین، فرصتی برای جهانی شدن فناوری در سطح جهانی نیز فراهم می کند. Infiniti Train علاوه بر کاهش هزینه های عملیاتی، کارایی تعمیر و نگهداری و فرصت های تولیدی را نیز فراهم می کند. اینفینیتی یک فناوری مهم است که ارزش آن منجر به توزیع جهانی خواهد شد. ما این فرصت را داریم که نه تنها هزینه های عملیاتی خود را کاهش دهیم و هزینه دیزل را کاهش دهیم، بلکه انتشار کربن از سیستم ریلی خود را نیز کاهش دهیم.

الیزابت گینز، مدیر عامل Fortisque، گفت: “Infinity Train این پتانسیل را دارد که به کارآمدترین لوکوموتیو برقی با باتری در جهان تبدیل شود.” بازسازی برق شیب نیاز به نصب انرژی های تجدیدپذیر و زیرساخت های قابل شارژ را حذف می کند و آن را به یک راه حل موثر برای حذف گازوئیل از عملیات ریلی و انتشار گازهای گلخانه ای تبدیل می کند. در حال حاضر شرکت معدنی دارای ناوگانی متشکل از 54 لکوموتیو عملیاتی و 16 قطار است. برای هر مجتمع قطار، 34404 تن آهن با 244 واگن معدنی قابل حمل است.

فورتسکو WAE را به قیمت نهایی بیش از 300 میلیون دلار خریداری کرد. این سرمایه گذاری به Fortuse کمک می کند تا تا سال 2030 به هدف خالص انتشار صفر در مناطق یک و دو برسد. قرارداد با تیم فرمول 1 ویلیامز در ژانویه اعلام شد، اما چند روز پیش اعلام شد که WAE یک شرکت کاملا مستقل باقی خواهد ماند. کریگ ویلسون، مدیرعامل WAE گفت که مشتاقانه منتظر همکاری با Fortisque و FFI است.

آقای ویلسون گفت: «باتری‌ها و سیستم‌های قدرت با کارایی بالا در قلب کار ما قرار دارند و اکنون که بخشی از خانواده Fortisque هستیم، فرصتی هیجان‌انگیز برای توسعه فناوری‌های جدید وجود دارد. ماه گذشته، کشیش تینتو و BHP از خرید موتورهای باتری دار با سیستم شارژ باتری خبر دادند. با این حال، این برای شارژ کامل باتری ها کافی نیست و برای تکمیل شارژ نیاز به شارژ معمولی دارد.

منبع: innovationaus


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم