اگر زنجیر چرخ نباشد چه؟


اگر در فصل زمستان به شهر دیگری فکر می کنید یا محل کارتان شهر دیگری است، آب و هوا را بررسی کنید و با امکانات کامل برای رسیدن به آن شهر سفر کنید. یکی از این ویژگی ها زنجیر چرخ است، زیرا در زمستان بیشتر مستعد بارش برف است و داشتن زنجیر چرخ کمک زیادی به رانندگی راحت در جاده می کند.

به گزارش صدا و سیما، اما اگر زنجیر چرخ فلزی ندارید یا فراموش کرده اید، آیا می خواهید به جای زنجیر چرخ از ابزاری استفاده کنید؟ رانندگی روی برف بسیار خطرناک است و باید از زنجیر چرخ استفاده کنید. این مقاله به این موضوع می پردازد که به جای زنجیر چرخ از چه چیزی استفاده کنید یا اگر زنجیر چرخ ندارید چه کاری انجام دهید.

به جای زنجیر چرخ از چه ابزاری استفاده کنیم؟

می خواهیم در مورد اینکه از کدام گزینه به جای زنجیر چرخ استفاده کنیم صحبت کنیم.

به جای زنجیر چرخ از پوشش پلاستیکی استفاده کنید:

اگر زنجیر چرخ فلزی ندارید یا به سختی می‌توانید دور لاستیک‌ها را ببندید، می‌توانید یک روکش پارچه‌ای لاستیکی بردارید و با خود بیاورید. این روکش ها از لیز خوردن لاستیک ها جلوگیری می کند و رانندگی در برف را برای شما راحت کرده و راحت تر رانندگی می کنید. طراحی بافت این روکش باعث ایجاد اصطکاک و کشش بیشتر شده و لیز خوردن لاستیک در برف را تا حد زیادی کاهش می دهد.

به جای زنجیر چرخ از طناب استفاده کنید:

اگر زنجیر چرخ نباشد چه؟

اگر در برف گیر کردید می توانید به جای زنجیر چرخ با طناب و چاقو زنجیر چرخ درست کنید و با احتیاط به رانندگی خود ادامه دهید. طناب را به صورت مارپیچ دور لاستیک بپیچید و محکم ببندید و با چاقو طناب را ببرید. این کار را در فاصله بسیار نزدیک انجام دهید و طناب را کاملاً بپیچید تا لاستیک کاملاً پوشانده شود و این کار را برای دو لاستیک بعدی انجام دهید. این کار از حرکت طناب در حین رانندگی جلوگیری می کند و در برابر پارگی قوی است.

اگر تجهیزات ساخت زنجیر چرخ را نداریم، باید با دقت و دقت رانندگی کنیم

1. اگر در یک روز برفی در جاده لغزنده هستید و زنجیر چرخ ندارید، می توانید باد لاستیک را تا 30 درصد کاهش دهید و با احتیاط و آهسته بر روی چرخ خودروهای سنگین رانندگی کنید.

2. اگر راننده سرعتی هستید، باید مراقب باشید و زمانی که جاده لغزنده است، آهسته رانندگی کنید. به دلیل سرعت زیاد بین یخ زدن و فرو ریختن، به راحتی کنترل خودرو را از دست می دهیم و بسیار خطرناک است. بنابراین اگر در جاده پوشیده از برف زنجیر چرخ وجود ندارد، باید آهسته رانندگی کنید.

3. اگر زنجیر چرخ نداریم و جاده پوشیده از برف و کولاک است، ماشین را در کنار جاده نگه داریم تا برف و بارش برف تمام شود، زیرا در هنگام برف و کولاک جاده کاملا سفید می شود. ما این کار را نخواهیم کرد. این رویکرد خوبی است. پس برای جلوگیری از تصادف بهتر است توقف کنید.

4. لاستیک ها می توانند بدون زنجیر چرخ بلغزند. وقتی قسمت عقب خودرو لیز می خورد، فرمان را در همان جهت بچرخانید و در برابر لغزش لاستیکی که می خواهید کنترل کنید مقاومت نکنید، در این صورت کنترل بیشتری را از دست می دهید.

5. هنگامی که جاده لغزنده است، سعی کنید به آرامی بدون ترمز رانندگی کنید. زیرا در این زمان نیازی به واکنش نیست و پس از چند لحظه خودرو به تعادل می رسد.

6. با دنده سنگین رانندگی کنید. اگر لاستیک معمولی داشته باشیم و زنجیر چرخ نداشته باشیم، باید در برف و یخبندان جاده به آرامی رانندگی کنیم و اگر با دنده سنگین و احتیاط رانندگی کنیم، لاستیک کمتر می لغزد.

7. اگر جاده در حال پیچیدن است، ابتدا ترمز را فشار دهید و سپس قبل از رسیدن به پیچ کامل بپیچید. یک شکست ناگهانی و سپس یک چرخش بی پروا آن را لغزنده تر می کند.

بنابراین سعی کنید زنجیر چرخ را در جاده پوشیده از برف نگه دارید و در صورت در دسترس نبودن آن را حتما تعویض کنید و در نهایت اگر تجهیزات ساخت زنجیر چرخ را ندارید با احتیاط و احتیاط رانندگی کنید تا به آن برسید. مقصد شما امن و امان است.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances