ایران باتری – انتخاب باطری مناسب خودرو با کمک زومیت


بدون باتری سالم، کارکرد صحیح خودرو غیرممکن خواهد بود باتری اتومبیل شما کلید راه اندازی موتور و تمام وسایل الکترونیکی ماشین هستید. این به شما امکان می دهد حتی زمانی که موتور خاموش است کار کنید. تلفن خود را شارژ کنید، تجهیزات ایمنی را پخش کنید و موسیقی پخش کنید.

تعویض باتری ماشین این کاری است که همه ما باید برای عمر ماشین خود انجام دهیم. این امر به این دلیل است که گاهی اوقات شارژ باتری کم می شود و شرایطی مانند رانندگی و هوای سرد می تواند بر عمر باتری خودرو تأثیر بگذارد. در حالت ایده‌آل، باید باتری خود را در یک فروشنده محلی تست کنید تا مشخص کنید کدام باتری برای ماشین شما و نیازهای رانندگی شما بهتر کار می‌کند..

نکاتی برای انتخاب باتری ماشین مناسب

اگر بعد تست باتری ماشین به نظر می رسد که باید باتری را تعویض کنید، در اینجا چند نکته ضروری وجود دارد باتری مناسب را انتخاب کنید آورده شده است:

1. آمپر باتری ماشین

انتخاب باتری ماشین کم ظرفیت معمولاً به این معنی است که باید زودتر از حد معمول باتری را تعویض کنید. از طرفی اگر باتری با ظرفیت بالا بخرید باید هزینه بیشتری بپردازید که غیرضروری است. بنابراین، درک اصول اولیه باتری خودرو بسیار مهم است. خرید باتری با آمپر بالاتر خطر آتش سوزی در تصادف را افزایش می دهد، بنابراین اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که اگر از کولر و سیستم صوتی استفاده می کنید، ظرفیت باتری بیشتر است. 10 از نصب آمپر باتری های فابریک خودرو خودداری کنید.

مناسب برای هر نوع وسیله نقلیه. بنابراین قبل از خرید باتری جدید برای ماشین خود، دفترچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که کدام باتری با توجه به اندازه و ظرفیت خودرو شما مناسب است. در زیر لیستی از محبوب ترین خودروهای ما برای مصارف خانگی آورده شده است:

  • باتری افتخارباتری تیباباتری ساینا و باتری کوئیک: باتری 50 آمپر، باتری 55 آمپر و باتری 60 آمپر
  • باتری پژو 206 و باتری پژو 207 : باتری 50 آمپر، باتری 55 آمپر و باتری 60 آمپر
  • باتری سمندباتری پژو پارسباتری پژو 405 : باتری 66 آمپر، باتری 70 آمپر و باتری 74 آمپر
  • باتری مگانباتری ساندروL باتری برهنه: باتری 66 آمپر، باتری 70 آمپر و باتری 74 آمپر
  • باتری دادن: باتری 66 آمپر، باتری 70 آمپر و باتری 74 آمپر
  • باتری رانا: باتری 50 آمپر، باتری 55 آمپر و باتری 60 آمپر
  • باتری ستاره: باتری 66 آمپر، باتری 70 آمپر و باتری 74 آمپر
  • باتری شاهین: باتری 66 آمپر، باتری 70 آمپر و باتری 74 آمپر

اگر در خرید باتری مناسب برای ماشین خود مشکل دارید و ماشین شما در لیست بالا نیست، می توانید به سایت مراجعه کنید. باتری ایران از خدمات مشاوره رایگان باتری ایران دیدن کنید یا از آن بهره ببرید. کارشناسان ایرانی باتری شما را می خرند و خرید کنید باتری ماشین مناسب راهنمایی خواهد کرد.

2وجود آژانس معتبر

برای خرید باتری های باکیفیت با یک نمایندگی معتبر مشورت کنید و از خرید باتری از فروشگاه های باتری که باتری را با قیمت بسیار پایین می فروشند خودداری کنید زیرا این باتری ها دوام چندانی ندارند و احتمالا از رده خارج می شوند. در عوض، فکر خود را به چیزهای خوب در زندگی منحرف کنید، مانند مارک های معتبر باتری و فروشگاه های قطعات خودرو..

باتری های قدیمی نسبت به باتری های جدید کارایی بسیار کمتری دارند. حتی زمانی که باتری در حال اتمام است، باتری ممکن است تمام شود. بنابراین توصیه می شود باتری های تولید شده در شش ماه گذشته را خریداری کنید. با خرید باتری خودرو از ایران باطری این اطمینان را خواهید داشت که باتری را با تاریخ مناسب و با گارانتی معتبر دریافت خواهید کرد..

3عمر باتری ماشین

هزینه یک باتری ماشین این معمولاً نشانه خوبی از طول عمر اوست. اکثر آنها دارای رتبه بندی 5 ساله هستند، بنابراین خطر کار نکردن با باتری های با کیفیت پایین را نداشته باشید. اما اگر نمی خواهید وسیله نقلیه خود را برای مدت طولانی نگه دارید، برای خرید باتری گران قیمت پول خرج نکنید، سپس باتری را خریداری کنید که بتواند نیازهای شما را برآورده کند..

4باتری های قدیمی را با باتری های جدید مقایسه کنید

برداشتن یک باتری قدیمی و مقایسه آن با باتری جدید به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که باتری جدید مناسب است یا خیر. اندازه، شکل و پیکربندی این دو را با هم مقایسه کنید و اگر مطابقت نداشتند، بهتر است باتری دیگری را امتحان کنید..

5گارانتی و خدمات پس از فروش

گارانتی باتری می تواند نشان دهنده کیفیت باتری باشد و به ما در تصمیم گیری برای خرید باتری کمک کند. معمولاً هر چه مدت زمان گارانتی طولانی‌تر باشد، باتری بهتر است، زیرا سازنده به خریدار اطمینان می‌دهد که دوام بیشتری خواهد داشت. به عنوان مثال، کد باتری را در نظر بگیرید: 24/84، که نشان دهنده 24 ماه دوره تعویض رایگان و 84 ماه گارانتی است..

گارانتی باطری شرکتی است و وقتی خراب شد به دنبال خدمات پس از فروش مربوط به باتری می گردید. برای ارائه خدمات لازم با خرید از فروشگاه ایران، باطری به همراه تمامی سفارشات گارانتی و فاکتور خرید ارسال می شود. برندهای معتبر باطری ایرانی مانند باتری برنا، باتری سپاهان و باتری صبا ایران باتری دارد. یکی از مزایای استفاده از باتری های ایرانی دسترسی آسان به نمایندگی های مجاز آنها و هزینه کمتر نسبت به باتری های کره ای است..

6نکات فنی برای انتخاب باتری خودرو

برای دریافت باتری مناسب برای وسیله نقلیه خود، به یک آمپر فرز خنک نیاز دارید (CCA) و ظرفیت ذخیره سازی (RC) فکر. آمپر هزاره قدرت اولیه باتری شما را اندازه گیری می کند و همیشه الزامات استاندارد وسیله نقلیه شما را برآورده می کند. راهنمای خودرو را برای این ویژگی ها بررسی کنید.

ظرفیت ذخیره‌سازی تعداد دقیقه‌های انرژی ذخیره‌سازی باتری در یک بار معین است. این قدرت باتری است که به شما اطمینان می دهد که باتری شما وقتی موتور خاموش است، لوازم جانبی ماشین شما را تامین می کند. همچنین R.C. این بخش مهمی از نگهداری لوازم ضروری در هنگام از کار افتادن دینام است و برای عملکرد روان خودرو ضروری است. نوع فناوری و اندازه باتری نیز نقش مهمی در مصرف باتری خواهد داشت. قبل از خرید، حتما برچسب باتری را بررسی کنید یا از فروشنده امتیاز بخواهید R.C. (در چند دقیقه). ماشین شما در دفترچه راهنما موجود است R.C. مدل ماشین شماست.

7نگهداری باتری: اتمی یا اسیدی

ممکن است در این بین باشد یک باتری اتمی یا اسیدی را انتخاب کنید به ماشین خود شک کنید خوب است بدانید که باتری های اسیدی به کندی خراب می شوند و باتری های مولکولی به طور ناگهانی از کار می افتند. از طرف دیگر باتری های اتمی نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. امروزه استفاده از باتری های اتمی رواج بیشتری یافته و تنوع و کیفیت باتری های اتمی بیشتر از باتری های اسیدی است..

اکثر رانندگان باتری هسته ای خودکار بدون نیاز به تعمیر و نگهداری را انتخاب می کنند که معمولاً گران تر است اما این مزیت را دارد که می توانید بدون توجه به عملکرد آن از آن استفاده کنید. هنگامی که این نوع باتری در ماشین شما نصب می شود، باتری نیازی به نظارت بر سطح الکترولیت و آب باتری ندارد..

باتری هایی که نیاز به سرویس دارند ارزان هستند اما نیاز به نظارت دارند. به عنوان یک راننده، باید خودتان الکترولیت خودرو خود را بررسی کنید یا مطمئن شوید که توسط یک متخصص انجام شده است. همچنین ممکن است نیاز به افزایش سطح الکترولیت باشد.

8آیا باتری ای که می خرید نیازهای ماشین و رانندگی شما را برآورده می کند؟

مهم ترین سوالی که قبل از خرید باتری جدید باید به آن پاسخ دهید این است که آیا این باتری نیازهای خودرو و نوع رانندگی شما را برآورده می کند یا خیر. باتری های جایگزین باید اندازه و طراحی مناسبی داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که منبع تغذیه مناسب برای ماشین خود دارید و شما را از دست نخواهند داد..

شرایط آب و هوایی و رانندگی که در آن زندگی می کنید را در نظر بگیرید، زیرا دمای بالا می تواند به طور قابل توجهی بر عمر باتری تأثیر بگذارد و باعث زنگ زدگی و تبخیر الکترولیت شود، بنابراین اگر مطمئن نیستید، بهتر است با فروشنده خودرو خود مشورت کنید. تست عمر باتری می تواند بهترین گزینه را برای نیازهای محل اقامت و رانندگی شما تعیین کند. باتری های اسیدی جایگزین مناسبی برای قطعات سرد هستند.

اگر بهترین باتری ماشین موجود در بازار را دارید، اما از باتری زیادی استفاده می کنید، به زودی باتری ماشین شما تمام می شود. مهمترین دلیل فرسودگی زودرس باتری، استفاده از آن در زمان خاموش بودن خودرو است. در صورت استفاده از تجهیزات سمعی و بصری امکان نصب باتری های 70 و 74 آمپری بر روی خودروی هایما وجود دارد.

سوالات متداول در مورد انتخاب باتری خودرو

باتری کره ای بخریم یا نه؟

با توجه به محدودیت ها، باتری های کره ای به صورت قاچاق وارد کشور می شود. باتری های کره ای گارانتی یا خدمات پس از فروش ندارند و به دلیل فرآیند پیچیده واردات اغلب منسوخ می شوند. خوشبختانه کیفیت باتری های تولید داخل خوب است و در حال حاضر خرید باطری ایرانی پیشنهاد می شود..

مهم ترین نکات در انتخاب باتری خودرو چیست؟

آمپر باتری خودرو، ابعاد باتری و گارانتی و خدمات پس از فروش از مهم ترین مواردی است که در خرید باطری باید به آن توجه کرد..

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances