بایدن به پوتین هشدار دادکاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا در گفت و گوی تلفنی با رئیس جمهور روسیه گفته است که واشنگتن برای هر سناریویی علیه مسکو آماده است.

به گزارش پرشیا، کاخ سفید در رابطه با گفتگوی تلفنی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بیانیه ای صادر کرد.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، پرزیدنت بایدن به صراحت گفته است که اگر روسیه به اوکراین حمله کند، ایالات متحده به همراه متحدان و شرکای خود قاطعانه پاسخ خواهند داد و تحریم‌های سریع‌تر و شدیدتری را علیه روسیه اعمال خواهند کرد.

در این بیانیه آمده است: «رئیس جمهور جو بایدن تکرار کرد که حمله روسیه به اوکراین منجر به درد و رنج عظیم انسانی خواهد شد و موقعیت روسیه را بدتر خواهد کرد».

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که «پرزیدنت بایدن به رئیس‌جمهور پوتین روشن کرده است که در حالی که ایالات متحده آماده مشارکت در دیپلماسی است، آماده است تا با سایر متحدان و شرکا در موضوعات دیگر همکاری کند.»

بیانیه روسیه

یکی از دستیاران کرملین روسیه همچنین جزئیات تماس تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را ارائه کرد.

وی گفت که پوتین به همتای آمریکایی خود گفته است که کشورهای غربی فشار کافی بر اوکراین برای پایبندی به توافق مینسک وارد نکرده اند.

این مقام کرملین افزود پوتین و بایدن بر ادامه تماس ها و گفتگوها توافق کردند و گفت وگوهای دو رهبر متعادل و عملی بود.

وی افزود که پوتین در گفتگوی تلفنی با بایدن “اطلاعات نادرست در مورد حمله ادعایی روسیه به اوکراین” را محکوم کرده است.

گفته می شود تماس تلفنی پوتین و بایدن یک ساعت به طول انجامید.

ساعتی پیش، کاخ الیزه در فرانسه اعلام کرد که تماس تلفنی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بر سر بحران اوکراین بیش از یک ساعت و 40 دقیقه به طول انجامیده است.

وی افزود: ماکرون و پوتین راه‌های اجرای توافق مینسک را بررسی کردند و رئیس‌جمهور فرانسه تاکید کرده است که گفت‌وگوی جدی با تنش‌های فزاینده همسو نیست.

مکرون در یک تماس تلفنی موافقت کرد که با رئیس جمهور روسیه در تماس باشد و نگرانی کشورهای اروپایی در مورد عواقب افزایش تنش در اوکراین را تشریح کرد.

اگرچه روسیه بارها اعلام کرده است که قصد حمله به اوکراین را ندارد، اما آمریکا و کشورهای اروپایی آمادگی های نظامی خود را افزایش داده اند که به گفته آنها اقدام نظامی احتمالی مسکو است. برخی از این کشورها به همین بهانه نیرو و تجهیزات نظامی به اوکراین اعزام کرده اند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم