با اختلالات شبکه های اجتماعی چه باید کرد؟


در رفتن رسانه های اجتماعی فوق العاده خوب و شگفت انگیز هستند. این سیستم عامل به هر کسی اجازه می دهد تا با دوستان، آشنایان و سایر افراد در سراسر جهان ارتباط برقرار کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دکمه را فشار دهید و دنیا را حتی بدون خروج از خانه ببینید. اما با وجود تمام این ویژگی ها، یک جنبه تاریک برای رسانه های اجتماعی وجود دارد: حواس پرتی ناشی از رسانه های اجتماعی. طبق تحقیقات، یک کاربر به طور متوسط ​​2.5 ساعت در روز را صرف مشاهده آخرین به روز رسانی ها، عکس ها و سایر مطالب در شبکه های اجتماعی می کند.

به گفته فرارو، اختلالات رسانه های اجتماعی می تواند زندگی شخصی شما را مختل کند، بهره وری و بهره وری را کاهش دهد و زمانی را که صرف سرگرمی ها یا تبلیغات می کنید تلف کند. با این حال، لازم نیست که رسانه های اجتماعی را برای همیشه از زندگی روزمره خود حذف کنید. اما باید توقیف شود. مانند هر چیز دیگری در زندگی، همه چیز باید در حد اعتدال باشد.

چگونه اعتیاد به شبکه های اجتماعی را ترک کنیم؟ در اینجا 12 راه برای مقابله با حواس پرتی رسانه های اجتماعی وجود دارد:

1. یک هدف مشخص کن.

با محدود کردن حواس پرتی در رسانه های اجتماعی می خواهید به چه چیزی برسید؟ پاسخ به این سوال بر برنامه شما تاثیر می گذارد. شما می خواهید تا دیر وقت بیدار بمانید و در شبکه های اجتماعی جستجو کنید. یک شبکه اجتماعی خاص ممکن است شما را در روحیه بدی قرار دهد، یا ممکن است مجبور شوید در محل کار به دنبال رسانه های اجتماعی نباشید.

وقتی تصمیم می گیرید به هدفی برسید، آن را در جایی بنویسید که بتوانید آن را ببینید. اگر در دفتر خود یک بررسی رسانه های اجتماعی دارید، یادداشتی را روی دسکتاپ خود بچسبانید. اگر استفاده از آن هنگام خواب برایتان دشوار است، یادداشتی را نزدیک صندلی خود نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که یادداشت در هر جایی که مشکل دارید قابل مشاهده باشد.


. الگو را انتخاب کنید

اختلالات رسانه های اجتماعی معمولا با یک نماد خاص شروع می شود. چه احساساتی شما را مجبور به کشف پلت فرم مورد علاقه خود می کند؟ این موارد معمولا چه زمانی اتفاق می افتد؟ احتمالاً الگوی رفتاری پیدا خواهید کرد که بتوانید روی آن کار کنید. شناسایی این الگو به فرد اجازه می دهد تا بر تلاش های خود تمرکز کند. تلاش برای حل کل برنامه با هم می تواند خسته کننده باشد. بنابراین با مناطق مشکل شروع کنید.

3. تنظیمات اعلان را تغییر دهید.

احتمالاً با باز شدن اعلان دستگاه خود را بررسی خواهید کرد. هرچه اطلاعات بیشتری دریافت کنید، آزاردهنده تر خواهد بود. خبر خوب این است که می توانید تنظیمات اعلان خود را سفارشی کنید. می‌توانید گهگاه اعلان‌ها را انتخاب کنید یا آن‌ها را به‌طور کامل برش دهید، و اگر واقعاً نیاز دارید که بدانید دوستان و آشنایانتان چه تصاویری را در صفحات وب به اشتراک می‌گذارند، همیشه می‌توانم اعلان‌ها را بررسی کنم.

همچنین می‌توانید نحوه نمایش پیام‌ها را در طول روز تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر در حالت بی صدا کار می کنید، از روشن شدن صفحه جلوگیری کنید و توجه شما را جلب کنید. اگر دستگاه شما روی حالت «مزاحم نشوید» تنظیم شده است، در صورت تمایل آن را روشن کنید.

چگونه به طور موثر حواس پرتی رسانه های اجتماعی را از بین ببریم.
4- روال صبحگاهی خود را در نظر بگیرید.

آیا محتوای ابزار شما اولین چیزی است که هر روز صبح چک می کنید؟ ممکن است لازم باشد ایمیل های خود را بررسی کنید. اما بررسی آن به محض بیدار شدن می تواند منجر به جستجوهای صبحگاهی کمتر موثر در رسانه های اجتماعی شود.

سعی کنید صبح ها تا حد امکان از وسایل خود دوری کنید. این قانون را فقط برای موارد اورژانسی یا قرار ملاقات هایی مانند تعیین وقت برای دندانپزشکان صبحگاهی زیر پا بگذارید. بقیه ساعات صبح را صرف ورزش کردن، خوردن صبحانه مقوی یا انجام فعالیت هایی کنید که بدون نگاه کردن به صفحه نمایش به شما انرژی می دهد.

برای راحتی، به جای زنگ تلفن، از یک ساعت زنگ دار واقعی استفاده کنید. وقتی ساعت گجت شما هر روز شما را از خواب بیدار می‌کند، تمرکز بر روی هدف اصلی بدون استفاده از برنامه‌های اتلاف وقت برای شما آسان‌تر می‌شود.

5. استفاده از برنامه ها را محدود کنید.

می توانید میزان استفاده از برنامه خود را در تلفن هوشمند یا رایانه خود کنترل کنید تا ببینید چه مقدار از زمان خود را در رسانه های اجتماعی سپری می کنید. از آن به عنوان معیاری برای هدایت رشد استفاده کنید. برخی از دستگاه‌ها همچنین به شما اجازه می‌دهند تا محدودیت‌های زمانی تعیین کنید تا هرگز مجبور نباشید کار روزانه خود را تقسیم کنید.

راه دیگر حذف کامل اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی از تبلت و گوشی است. هر زمان که می خواهید برنامه های رسانه های اجتماعی خود را بررسی کنید، نگران راه اندازی و روشن کردن رایانه خود نباشید. در جلوگیری از اختلال ناشی از رسانه های اجتماعی موثر است. اگر برای انجام این کار آماده نیستید، برنامه های خود را در یک پوشه مخفی نگه دارید و آنها را از چشم و ذهن خود دور نگه دارید. هنگامی که از تلفن خود برای مقاصد دیگر استفاده می کنید، درگیر شدن در رسانه های اجتماعی دشوار خواهد بود.

چگونه به طور موثر حواس پرتی رسانه های اجتماعی را از بین ببریم.
6. از مسدود کننده های اینترنت استفاده کنید

خدمات اینترنتی می تواند در عرض چند روز بسیار جذاب باشد. یک لغزش کوچک در محل کار فقط چند دقیقه در رسانه های اجتماعی است. چرا ابتدا دسترسی به رسانه های اجتماعی را مسدود نمی کنید؟
مسدود کننده های وب مانع از بازدید شما از سایت های خاصی می شوند که وقت شما را تلف می کنند. شما می توانید این ویژگی را در ساعات کاری فعال کنید تا مغز شما در محل کار توسط شبکه های اجتماعی پرت نشود. این خط دفاعی نهایی در صورت نیاز موثر است.

7. ایجاد مناطق بدون فناوری و فناوری

می توانید مناطق خاصی را در خانه یا محل کار خود تعیین کنید که در آن فناوری مجاز نیست یا مجاز نیست. اگر دستگاه خود را از مناطقی که باید روی آنها تمرکز کنید دور نکنید، احتمالاً توجه شما را از رسانه های اجتماعی منحرف می کند. اتاق خواب، حمام، میز ناهار خوری و دفاتر خانگی نمونه هایی از همه این مکان هایی هستند که رسانه های اجتماعی می توانند به شدت آزاردهنده باشند. استفاده از دستگاه خود را به اتاق های دیگر محدود کنید و زمان حرکت در این برنامه ها را کاهش دهید.

چگونه به طور موثر حواس پرتی رسانه های اجتماعی را از بین ببریم.

8. برنامه پاداش برای مقابله با حواس پرتی

اگر نمی‌توانید در هر مرحله از روزتان از رسانه‌های اجتماعی دوری کنید، وقت آن است که خودتان رسانه‌های اجتماعی خود را بررسی کنید. یک انگیزه کلاسیک این است که قبل از درگیر شدن در فعالیت‌های کم‌مولد، فهرستی از کارها تهیه کنید. اینها ممکن است شامل وظایف مربوط به کار، تکالیف خانه یا کارهای مثبت تر، مانند ترک خانه یا توسعه مهارت ها و توانایی ها باشد.

با بررسی رسانه های اجتماعی و پایان دادن به هر فعالیتی به خود پاداش دهید. به عنوان مثال، پس از جاروبرقی اتاق خود، می توانید پنج دقیقه در شبکه های اجتماعی وقت بگذارید. تا زمانی که کار خود را تمام نکرده اید به خودتان اجازه ندهید که شبکه های اجتماعی را بررسی کنید. در غیر این صورت سیستم پاداش کار نخواهد کرد.

9. بوکس زمان را امتحان کنید.

بوکس زمان روشی برای مدیریت زمان است که در آن می‌توانید بخش‌هایی از زمان را برای اختصاص به فعالیت‌های جداگانه متوقف کنید. به عنوان مثال، می توانید ساعت اول کار را برای پاسخ دادن به ایمیل ها محدود کنید. به محض اینکه آن ساعت تمام شد، ایمیل خود را ببندید و به بخش بعدی بروید.

با استفاده از این روش می توانید مدت زمانی را که می خواهید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید و نه محدود کنید. به چارچوب زمانی خود پایبند باشید و به خود بیاموزید که در صورت درخواست، رسانه های اجتماعی را بررسی کنید. در آن صورت، برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت، محدودیت‌های دیگری را برای فعالیت متفاوت اعمال خواهید کرد.

چگونه به طور موثر حواس پرتی رسانه های اجتماعی را از بین ببریم.
10 یک سرگرمی را انتخاب کنید.

اگر بتوانید چیزی با ارزش برای پر کردن وقت خود بیابید، نیازی به مراجعه منظم به رسانه های اجتماعی نخواهید داشت. سرگرمی ذهن شما را برای کاری که انجام می دهید آماده می کند که نیمی از کار است. سرگرمی می تواند به سادگی خواندن یک کتاب یا کار با چوب باشد. هر کاری که می خواهید انجام دهید و زمان خود را با فعالیت های سازنده ای که می توانید به جای رسانه های اجتماعی از آنها استناد کنید، پر کنید.

. محدودیت های طولانی مدت در استفاده از رسانه های اجتماعی

گاهی اوقات مشکلات جدی نیاز به اقدام جدی دارند. اگر واقعاً نیاز دارید افکار خود را در رسانه های اجتماعی تغییر دهید تا از حواس پرتی جلوگیری کنید، سعی کنید در طول هفته از رسانه های اجتماعی سم زدایی کنید. مشکل خواهد بود. اما این به شما کمک می کند تا متوجه شوید که برای داشتن یک زندگی سازنده به رسانه های اجتماعی نیاز ندارید.

وقتی آخر هفته تمام شد چه باید کرد؟ به یاد داشته باشید که وقتی به طور مرتب توییت ها و پست های فیس بوک را چک نمی کردید چه احساسی داشتید. اگر نگران فراموش کردن هستید، یک یا سه ماه برنامه ریزی کنید تا استفاده طولانی مدت از رسانه های اجتماعی را محدود کنید تا به خودتان یادآوری کنید.

چگونه به طور موثر حواس پرتی رسانه های اجتماعی را از بین ببریم.
. تعداد پست ها در شبکه های اجتماعی را کاهش دهید.

بسیاری از افراد از شبکه های اجتماعی برای ثبت زندگی و دستاوردهای خود استفاده می کنند. در حالی که این یک راه عالی برای ارتباط با عزیزانی است که در مکان های مختلف زندگی می کنند، همچنین فرصتی عالی برای آنها است تا راه خود را پیدا کنند. با محدود کردن هر روز به یک پست در هر سیستم عامل شروع کنید. به این ترتیب، می توانید بدون ایجاد فرصت های زیاد برای حواس پرتی، به اهداف خود برسید.

آخرین کلمه

تسلط بر عادات خود در رسانه های اجتماعی زمان می برد. اگر هر از چند گاهی شما را آزار می دهد، ناامید نشوید. اگر شک دارید، به اهداف زندگی خود نگاه کنید. دریافت آنها بسیار بهتر از صرف ساعت های اضافی برای مرور رسانه های اجتماعی است.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances