بخش خبر «22:30» بسته شد.ابتکار عمل «پیمان جبلی» رئیس صدا و سیما با خبرهای تلویزیونی جدی گرفته شده و هر روز خبرهایی از تغییرات در صدا و سیما می شنویم. این بار ساعت 22:30 بعد از چند روز تامل، گمانه زنی و تغییر بود. همان بخشی که زمان بندی برنامه ها و سریال ها را برای مسئولان و دست اندرکاران شبکه دو سخت کرده بود. اکنون با بسته شدن این بخش خبری، رهبر سیما نیز برنامه یک شبه خود را تغییر داده است.

به گزارش تسنیم، امروز اعلام شد که ویژه برنامه شبانه «سلام» با حذف قسمت اخبار به جای ساعت 19:50 به ساعت 22:30 موکول شده است. برنامه ای که هر شب به معرفی بازیکنان قدیمی فوتبال، قهرمانان خوب، کشتی گیران باتجربه و… می پردازد تا خاطرات دوران جوانی این بزرگان را در اعیاد شعبانیه بازگو کند. همچنین بخشی از این برنامه به پخش اختصاص دارد که چراغ های ایام شعبان را در شهرهای کشورمان به نمایش می گذارد.

به نظر می‌رسد با این تغییرات و ادغام‌ها که احتمالاً شتاب بیشتری می‌گیرد، شبکه‌های جهانی به استثنای بخش‌های ویژه خبری مانند شبکه‌های خبری، تمرکز بیشتری روی تهیه برنامه‌ها و سریال‌ها خواهند داشت. باید دید گروه های مختلف برنامه سازی و سریال سازی در شبانه باکس های خود که به بهانه اشغال حوزه خبر به درستی ادغام نشده اند، چه شکلی خواهند داشت.

این خبر تغییر و تحولات و یکپارچگی را دیروز طی گفت و گو با حسن عابدینی رئیس سازمان صدا و سیما منتشر کردیم. وی در این گفتگو از تدوین اخبار ویژه تری برای جلوگیری از تکرار و انسجام بیشتر خبر داد. زیرا این تغییرات از قسمت اخبار سیما در شبکه یک و شبکه خبر آغاز شد و حتی سایت معاونت سیاسی شبکه خبر www.irinn.ir در دسترس نیست و کاربرانی که به آدرس آن مراجعه کنند به سایت ارسال می شوند. خبرگزاری صداوسیما

وی در تشریح بیشتر این تغییرات به تسنیم گفت: طبیعتا هماهنگی بین حوزه های خبری پروژه ای در حال اجراست که یکی از آن ها به اخبار برمی گردد، آینه هایی در اتاق خبر وجود دارد که این افزایش هزینه ها را کاهش می دهد. هر دو و افزایش سرعت و نکته دوم تشکیل گروه های ویژه است که طبق روال پیش می رود.

البته می توان منتظر تغییراتی در سایر بخش های صداوسیما بود و با توجه به گفتگوی روز گذشته با عابدینی، باب تحول و تحول در اخبار صداوسیما همچنان باز است.

همچنین شب گذشته بخش خبری «22:30» شبکه دو سما که نزدیک به دو دهه از فعالیت خود می گذرد از باکس پخش این شبکه حذف شد و زیرنویس آن اعلام کرد که دیگر پخش نمی شود. از سوی دیگر بخشی از شبکه خبر با تیتر «گفتگوی ویژه خبری» به میزبانی «المیرا شریفی مقدادم» که پیش از این همان بخشی از شبکه خبر را «تیتر امشب» نامیده بود، پخش شد و حالا این دو. بخش های خبری دو سما و شبکه خبر ادغام شدند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم