برای برخی از بیماران، مشکلات قلبی مدت ها پس از کووید ادامه می یابد.روبی تامارگو با علائم شدید قلبی در بیمارستان بث اسرائیل در کوه سینا، شهر نیویورک بستری شد.

خاخام تامارگو


زیرنویس ها را پنهان کنید

تغییر عنوان

خاخام تامارگو


روبی تامارگو با علائم شدید قلبی در بیمارستان بث اسرائیل در کوه سینا، شهر نیویورک بستری شد.

خاخام تامارگو

خاخام تامارگو هرگز به قلب خود اهمیت نمی داد.

این مرد 61 ساله از دوران راهنمایی شروع به دویدن رقابتی کرد، در کالج به ورزش های بخش 1 پرداخت و تا آخر عمر به تمرینات ورزشی خود ادامه داد و قبل از کار به طور منظم در باشگاه محلی خود ورزش می کرد.

اما این در بهار 2020 تغییر کرد – زمانی که کووید دریافت کرد.

تاماراگو، روانپزشک پزشکی که در نیروی دریایی خدمت می کرد، متوجه شد که یکی از بیمارانش مبتلا شده است. خیلی زود مریض شد و خیلی زود بدتر شد.

او یک روز صبح در اوایل ماه مه از خواب بیدار شد و متوجه شد که سمت چپ صورتش بی حس شده است. در بیمارستان، پزشکان یک لخته خون در مغز او پیدا کردند و توانستند بلافاصله او را درمان کنند تا از سکته مغزی جدی‌تر جلوگیری کنند.

او در بازگشت به خانه، بیماری اولیه را بدون نیاز به بستری شدن بیشتر در بیمارستان تحمل کرد، اما هرگز به سلامت سابق خود بازنگشت. در عوض، با گذشت هفته ها، بیماری های جدید ظاهر می شوند. او نمی توانست بخوابد. او التهاب دردناکی در پوشش ریه هایش داشت. بعد سه ماه بعد قلبش شروع به درد کرد.

تامارگو به یاد می آورد: «انگار قلبم از سینه ام بیرون می زد. من 10 ساعت را با او در اورژانس گذراندم و سعی کردم قلبم را به صورت شیمیایی به ریتم عادی تغییر دهم..

تامارگو دچار فیبریلاسیون دهلیزی شد، یک نوع رایج آریتمی قلبی که باعث ضربان قلب نامنظم و گاهی تند می شود. این آخرین باری نیست که قلبش او را به بیمارستان می فرستد.


خاخام تامارگو برای نظارت بر ضربان قلب و سایر علائم حیاتی خود از ساعت هوشمند استفاده می کند زیرا به دلیل ابتلا به کووید-19 دچار عوارض قلبی شده است. فیبریلاسیون دهلیزی، یک نوع شایع آریتمی قلبی است که باعث ضربان قلب نامنظم و گاهی تند می شود.

خاخام تامارگو


زیرنویس ها را پنهان کنید

تغییر عنوان

خاخام تامارگو


خاخام تامارگو برای نظارت بر ضربان قلب و سایر علائم حیاتی خود از ساعت هوشمند استفاده می کند زیرا به دلیل ابتلا به کووید-19 دچار عوارض قلبی شده است. فیبریلاسیون دهلیزی، یک نوع شایع آریتمی قلبی است که باعث ضربان قلب نامنظم و گاهی تند می شود.

خاخام تامارگو

سال گذشته، تقریباً یک سال پس از اولین انقباض COVID-19، او هنگام راه رفتن روی تپه‌ای کوچک در شهر نیویورک، جایی که مدت‌ها در جستجوی درمان ویژه برای کووید-19 به طور موقت به آنجا منتقل شده بود، تقریباً سقوط کرد. من اساساً مجبور بودم در منهتن روی پاشنه های خود بنشینم زیرا نمی توانستم نفس بکشم. تلفنش شروع به زنگ زدن کرد. این شخصی از شرکت مانیتورینگ قلب بود که تامارگو را تماشا می کرد. تامارگو می گوید: “و او گفت: “باید به بیمارستان بروید.”

مشکلات قلبی شخصی تامارگو منعکس کننده یک الگوی خطرناک در برخی از افراد مبتلا به کووید-19 است: تحقیقات جدید افزایش قابل توجهی در خطر بیماری قلبی و مشکلات جدی قلبی را تا یک سال پس از شروع بیماری نشان می دهد.

مطالعه گسترده، منتشر شده در طب طبیعت ماه گذشته، VA سوابق سلامت الکترونیکی بیش از 150000 بیمار را که در سال اول اپیدمی آلوده شده بودند، تجزیه و تحلیل کرد و ضربان قلب آنها را با میلیون‌ها بیمار دیگر VA که هرگز به این بیماری مبتلا نشده بودند، مقایسه کرد. این مطالعه شرایط پزشکی مختلفی را مورد بررسی قرار داد – از سکته مغزی و حمله قلبی گرفته تا آریتمی و التهاب عضله قلب.

به طور کلی، این مطالعه نشان داد که در 12 ماه پس از تشخیص COD-19، بروز مشکلات جدی قلبی در افرادی که تحت تأثیر قرار نگرفته بودند، 4 درصد بیشتر بود.

اگرچه 4 درصد یک عدد عددی است و ممکن است برای برخی افراد کوچک به نظر برسد، اما باید آن را در تعداد زیادی از مردم ایالات متحده و بسیاری از افراد در سراسر جهان که از COVID-19 استفاده کرده‌اند ضرب کنید. مطالعه، دکتر زیاد العلی، مدیر اپیدمیولوژی بالینی در مرکز امور جانبازان، سیستم مراقبت های بهداشتی لوئیس.

افزایش خطر در افراد مبتلا به موارد خفیف کووید-19 نیز مشاهده شد. این به افرادی که قبلاً در معرض خطر بیماری قلبی یا سایر مشکلات قلبی بودند محدود نمی شد. علی می‌گوید: «ما آن را در جوانان، افرادی که قبلاً ورزشکار بودند، افرادی که هرگز سیگار نمی‌کشیدند، افرادی که چاق نبودند، افرادی که هرگز دیابت نداشتند، یافتیم.

نقاط قوت این مطالعه شامل اندازه بزرگ و تجزیه و تحلیل آماری دقیق با کنترل های متعدد، Dr. متخصص قلب و زیست شناس در لاریسا ترشچنکو، کلینیک کلیولند.

تریشچنکو که مطالعه خود را در مورد خطرات قلبی عروقی پس از عفونت کروناویروس انجام داده است، می گوید: “من به نتایج اعتقاد دارم. فکر می کنم واقعی است.”

به طور خاص، مطالعه علی نشان داد که بیماران مبتلا به کووید-19 حدود 63 درصد بیشتر از گروه‌های کنترل احتمال حمله قلبی و 52 درصد بیشتر در معرض سکته مغزی هستند.


یک مطالعه بزرگ نشان داد که در 12 ماه پس از تشخیص COD-19، بروز مشکلات قلبی و سایر مشکلات جدی قلبی در افرادی که تحت تأثیر قرار نگرفته بودند، 4 درصد بیشتر بود.

پیتر دیزل / گتی ایماژ


زیرنویس ها را پنهان کنید

تغییر عنوان

پیتر دیزل / گتی ایماژ


یک مطالعه بزرگ نشان داد که در 12 ماه پس از تشخیص COD-19، بروز مشکلات قلبی و سایر مشکلات جدی قلبی در افرادی که تحت تأثیر قرار نگرفته بودند، 4 درصد بیشتر بود.

پیتر دیزل / گتی ایماژ

سوالاتی در مورد نحوه اعمال نتایج در موارد خفیف و موفق.

علیرغم اندازه آن، این مطالعه دارای محدودیت هایی است: این مطالعه در گذشته انجام شده است و اکثر بیماران سفید پوست و مرد را به خود جذب می کند. دکتر گفت و از آنجایی که داده ها بین مارس 2020 و ژانویه 2021 جمع آوری شده است، مشخص نیست که این نتایج چقدر برای میلیون ها نفری که تحت تأثیر واکسن قرار گرفته اند مرتبط است. بتی رامان، متخصص قلب و عروق از گروه پزشکی رادکلیف در دانشگاه آکسفورد.

رامان می‌گوید: بسته به اینکه بدن چگونه عفونت را مدیریت می‌کند، همه چیز به طور چشمگیری متفاوت است. “من فکر می کنم رسیدن به بسیاری از این نتایج به جمعیت واکسینه شده و تغییرات اخیر دشوار است.”

رامان معتقد است که خطر حمله قلبی برای کسانی که واکسینه شده اند و موفق بوده اند بعید است زیاد باشد، تا حدی به این دلیل که این موارد خفیف هستند.

رامان گفت: در این مطالعه، شدت بیماری به شدت احتمال بروز مشکلات جدی قلبی یا قلبی عروقی را پیش‌بینی می‌کند.

این مطالعه نشان داد که بیمارانی که به دلیل کووید در بیمارستان بستری شده بودند، در 12 ماه پس از عفونت، میزان عوارض جانبی عمده قلبی را تقریبا دو برابر کردند، زیرا افرادی که مبتلا به کووید بودند، وارد بیمارستان نشدند. بالاترین قیمت ها برای بیماران ICU بود.

رامان می گوید که شدت بیماری “در رانندگی بسیار مهم است که خطر را افزایش می دهد.”

با این وجود، این یافته ها با متخصصان قلب و عروق که بیماران مبتلا به علائم مزمن و مشکلات پزشکی را در نتیجه عفونت ویروس کرونا درمان می کنند، طنین انداز می شود.

دکتر گفت: فکر می‌کنم این یک زنگ بیدارباش برای ما بود. هارلین کروهولز، متخصص قلب در دانشکده پزشکی ییل، مدتی است که در تحقیقات کووید-19 شرکت داشته است.

با این حال، کرومهلز تأکید کرد که این مطالعه نباید باعث نگرانی شود. برای اکثر افراد آلوده به ویروس کرونا، خطر مطلق بسیار کمتر است. این مطالعه نشان داد که 56 نفر از هر 1000 نفری که بیمار شدند اما در بیمارستان بستری نشدند، 12 ماه پس از عفونت، عوارض جانبی بزرگی مانند حمله قلبی و سکته داشتند.

کروم هولز می‌گوید: «اینطور نیست، خدای من، همه ترسو شدند و نکته بعدی که می‌دانید، همه آنها حمله قلبی کردند – اینطور نیست.»

در واقع، دکتر. شان پنی بیمارانی دارد که نتایج اصلی این مطالعه را دیده اند و نگران سلامت طولانی مدت خود هستند.

پنی، یکی از مدیران مرکز قلب و عروق در دانشگاه شیکاگو می‌گوید: «ما باید خود را برای غربالگری بیماران برای این بار فزاینده بیماری قلبی آماده کنیم. “اما مهم است که از منظر دیگری به آن نگاه کنیم: چه خطری برای بیمار وجود دارد؟ و این مطالعه به ما این را نمی گوید.”

در مورد نئوهیپی ها و گرم شدن زمین آنها، به شما خواهم گفت

مطالعه حتی نمی تواند توضیح دهد چرا این اثر کووید ممکن است بر سیستم قلبی عروقی در برخی افراد تأثیر بگذارد، اما دانشمندان از روزهای اولیه شیوع همه‌گیری‌ها سعی در ترکیب آن داشتند. دانشمندان همچنین نمی دانند که اثرات قلبی کووید چقدر می تواند باشد.

واضح است که COVID-19 می تواند باعث التهاب بیش از حد شود و سیستم عروقی را از بین ببرد که می تواند منجر به لخته شدن خون خطرناک در ریه ها و سایر قسمت های بدن شود. و دانشمندان نشان داده‌اند که ویروس می‌تواند سلول‌های مختلف قلب را در آزمایشگاه آلوده کند و در نتیجه در انقباض عضله قلب اختلال ایجاد کند.

پزشکان گاهی اوقات آسیب میوکارد یا التهاب بخش‌هایی از عضله قلب را در بیماران مبتلا به COD مشاهده می‌کنند. متخصص قلب در پیتر لبی، دانشکده پزشکی هاروارد و بریگام و بیمارستان زنان. سوال این است که چه مقدار از آن را می توان معکوس کرد و چه مقدار از آن ماندگار است و در دهه های آینده برداشت خواهد شد؟ میگویند. لازم نیست زیاد نگران آریتمی باشید.

همچنین تصور می شود که اختلال در لایه ظریف رگ های خونی به نام سلول های اندوتلیال در رشد کووید-19 نقش دارد و ممکن است عواقب طولانی مدتی برای سلامت قلب و عروق داشته باشد.

ما به دنبال مشکلات لخته شدن خون و توانایی تنظیم مناسب گردش خون هستیم. لیبی می گوید. مجاری کوچکی که واقعاً گردش خون را در قلب و اطراف آن کنترل می کنند به عملکرد خوب اندوتلیال بستگی دارند.

با این حال، محققان می گویند که ممکن است برخی از نتایج مطالعه VA به تنهایی مختص ویروس کرونا نباشد، بلکه عموماً اثرات بالقوه طولانی مدت عفونت های ویروسی را نشان می دهد. کروهولز می گوید: برای بسیاری از عفونت ها، ممکن است تغییرات پیش التهابی داشته باشید، التهاب ممکن است در بدن باقی بماند. “ما از تعدادی از مطالعات می دانیم که التهاب ممکن است با بیماری قلبی مرتبط باشد.”

او به مطالعات پیش از اپیدمی اشاره می کند که نشان می دهد بیماران بستری شده در بیمارستان با ذات الریه خطر ابتلا به بیماری قلبی طولانی مدت را افزایش می دهند. کراولز می‌گوید: «اما این واقعیت که نمی‌تواند مختص کووید باشد، نباید به ما آرامش زیادی بدهد، زیرا افراد زیادی هستند که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، بنابراین تفاوت بسیار زیاد است».


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم