بررسی نرخ سود وام بانکی در کشورهای مختلف


خراسان: نرخ سود یا نرخ سود بانکی از ابزارهای مهم سیاست پولی است که بر کسری منابع دولت، بدهی دولت، بازار کالا، بورس، ارز و طلا و خودرو، مسکن و غیره تأثیر می گذارد. کاهش نرخ سود توسط بانک ها باعث کاهش نرخ سود تسهیلات و هزینه های تولید و در نتیجه کاهش قیمت کالاها و خدمات می شود. یورونیوز اخیرا آمار نرخ سود و وام بانک های کشورهای مختلف را منتشر کرده است و به همین دلیل به بررسی نرخ سود بانک ها در کشورهای مختلف پرداخته ایم که نشان می دهد برخی کشورها بهشت ​​سرمایه گذاران هستند.
آنها می آیند تا با پس انداز سرمایه خود به سودهای کلانی دست یابند.

کشورهایی که بیش از 15 درصد سود دارند

در اقتصادهای گرانی مانند آرژانتین، ونزوئلا، ایران و ترکیه، نرخ سود سالانه سپرده های بانکی همچنان بالای 16 درصد است. آرژانتین با 34 درصد، ونزوئلا با 24 درصد، ایران با 16 درصد و ترکیه با 15.5 درصد بیشترین سود بانکی را به مجموعه داران می پردازند. این در حالی است که طبق داده های منتشر شده توسط Trading Economics، این سه کشور بالاترین نرخ بهره را به سپرده های بانکی می پردازند که به دلیل تورم بالا عملا منفی است.

بین 10 تا 15 درصد سود کشورها

ماداگاسکار با 13 درصد، بلاروس با 11 درصد، مغولستان با 10 درصد و سیرالئون با 10 درصد سود سپرده در ردیف اول قرار دارند که برخی از آنها نرخ سود بانکی بالاتری نسبت به تورم دارند و سپرده های آن در بانک ها جذاب است. جاذبه ای که می تواند با کاهش سرعت و حجم سیالات در گردش، نرخ تورم را کاهش دهد.

انباشته شدن علاقه در ایالات متحده

در اقتصاد آمریکا میانگین نرخ سود سپرده های بانکی بین نیم تا 66 درصد است و فدرال رزرو تاکید کرده است که کلید تشویق سرمایه گذاری و تقویت رشد اقتصادی در عین دنبال کردن سیاست پولی انبساطی، اساسی است.نرخ بهره. نزدیک به صفر خواهد بود.

انباشته شدن علاقه در اروپا

سود اشخاص حقیقی در بانک ها با سررسید یکساله 25 درصد و به صورت روزشمار 2 درصد محاسبه می شود. بانک مرکزی اروپا (ECB) امیدوار است که کاهش نرخ بهره بانک ها را قادر می سازد تا با افزایش جذابیت وام ها و تمایل بانک ها به سپرده گذاری پول، سرمایه گذاری و تورم را افزایش دهند و با کاهش نرخ تورم را برای سال 2021 افزایش دهند.

بهره وام بانکی در کشورهای مختلف

همانطور که در جدول مشاهده می کنید، زیمبابوه با 65 درصد، ایران با 22 درصد، سیرالئون با 19 درصد، ترکیه با 18.5 درصد و رواندا با 16.1 درصد بالاترین نرخ بهره را دارند. شرکت های فعال در منطقه یورو دارای نرخ بهره 1.36 درصد در وام های بانکی و متوسط ​​نرخ بهره تسهیلات بانکی در اقتصاد آمریکا حدود 3.25 درصد است.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances