بر اثر سقوط دیوار سنگی بر روی قایق در دریاچه ای در برزیل، دست کم شش نفر کشته شدندیک قایق توریستی در 2 سپتامبر 2021 از میان دره ای در دریاچه فورناس، نزدیک شهر کاپیتولیو برزیل عبور می کند. روز شنبه، یک تخته سنگ بزرگ از دیواره دره شکسته و با قایق های آناند برخورد کرد و حداقل شش نفر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. Minas Gerais یکی از ده ها مقصد گردشگری محبوب در این ایالت است.

قلم دیگر / ap


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

قلم دیگر / ap


یک قایق توریستی در 2 سپتامبر 2021 از میان دره ای در دریاچه فورناس، نزدیک شهر کاپیتولیو برزیل عبور می کند. روز شنبه، یک تخته سنگ بزرگ از دیواره دره شکسته و با قایق های آناند برخورد کرد و حداقل شش نفر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. Minas Gerais یکی از ده ها مقصد گردشگری محبوب در این ایالت است.

قلم دیگر / ap

برازیلیا، برزیل – به گفته مقامات برزیل، یک تخته سنگ بزرگ روز شنبه از صخره شکست و با یک قایق تفریحی که در نزدیکی آبشاری در دریاچه برزیل شناور بود برخورد کرد و حداقل شش نفر را کشتند.

ادگارد استوو، فرمانده آتش نشانی ایالتی میناس گرایس در یک کنفرانس خبری گفت که علاوه بر کشته شدگان، حدود 20 نفر نیز مفقود هستند و مقامات در تلاش برای شناسایی آنها هستند.

مقامات گفتند حداقل 32 نفر زخمی شدند، اما اکثر آنها تا عصر شنبه از بیمارستان مرخص شدند.

تصاویر ویدئویی تجمع قایق‌های کوچک را نشان می‌دهد که به آرامی در نزدیکی لبه صخره‌ای در دریاچه فرناس حرکت می‌کنند، زمانی که به نظر می‌رسد سنگ ترک می‌خورد و یک قطعه بزرگ با حداقل دو کشتی برخورد می‌کند.

استوو گفت که این حادثه بین شهرهای سائو خوزه دابارا و کاپیتولیو رخ داده است که قایق ها از آنجا خارج شده اند.


در 2 سپتامبر 2021، یک قایق توریستی از طریق دره ای در دریاچه فرناس، در نزدیکی شهر کاپیتولیو برزیل حرکت می کند.

قلم دیگر / ap


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

قلم دیگر / ap


در 2 سپتامبر 2021، یک قایق توریستی از طریق دره ای در دریاچه فرناس، در نزدیکی شهر کاپیتولیو برزیل حرکت می کند.

قلم دیگر / ap

دفتر مطبوعاتی ایالت میناس گرایس به آسوشیتدپرس گفت که آتش نشانی غواصان و هلیکوپترها را برای کمک مستقر کرده است. رومئو زما، فرماندار میناس گرایس، از طریق شبکه های اجتماعی با قربانیان همبستگی کرد.

دریاچه فارناس که در سال 1958 برای ایجاد یک پروژه برق آبی ساخته شد، یک جاذبه توریستی محبوب در منطقه ای تقریباً 420 کیلومتری (260 مایلی) شمال سائوپائولو است. مقامات کاپیتولیو که حدود 8400 نفر جمعیت دارد، می گویند این شهر می تواند تا 5000 بازدیدکننده در تعطیلات آخر هفته و تا 30000 بازدیدکننده در روزهای تعطیل داشته باشد.

مقامات پیشنهاد کردند که دیوار ممکن است به باران های شدید اخیر مرتبط باشد که ایالت را سیل کرده و حدود 17000 نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرده است.

در اوایل سال گذشته، کمبود باران باعث نگرانی شد زیرا برزیل بدترین خشکسالی خود را در 91 سال گذشته تجربه کرد و مقامات را مجبور کرد در مورد سیل از دریاچه فرنوس هشدار دهند.

نیروی دریایی برزیل نیز که در عملیات نجات کمک کرده است، گفته است که علت سقوط هواپیما را بررسی خواهد کرد.

دفتر مطبوعاتی شهرداری گفت: حتی در فصول خشک، حرکت در برخی نقاط دریاچه به حدی است که قایق‌ها مجبور به انحراف در دریاچه هستند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم