بلیچینگ

انواع روش ها برای سفید کردن دندان سفید کردن دندان به دو صورت انجام می شود:

  • مطب سفید کننده در کلینیک دندانپزشکی این روش بلیچینگ در مطب دندانپزشکی توسط متخصص بلیچینگ انجام می شود و از مواد شیمیایی با غلظت بالا و کوتاه مدت استفاده می شود.
  • دندانپزشک دندان های شما را در یک محلول اسیدی به نام اچ خیس می کند و سپس یک عامل اکسید کننده را روی مینای دندان شما اعمال می کند. سپس دندان ها در معرض نور شدید یا لیزر قرار می گیرند (این روش به عنوان سفید کردن دندان با لیزر نیز شناخته می شود).

 

 

سفید کردن کامل دندان در این روش معمولاً سه تا چهار جلسه و هر جلسه حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد. دندانپزشکی که به آن مراجعه می کنید باید به اندازه کافی مهارت داشته باشد که مواد شیمیایی باعث ایجاد حساسیت دندان مانند درد لثه و دندان درد نشوند. برای جلوگیری از تماس اکسیدان ها با لثه، دندانپزشک از ژل های محافظ استفاده می کند که با نور آبی روی دندان ها در طول فرآیند سفید کردن دندان ها را در جای خود نگه می دارد.

هزینه سفید کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی معمولاً بیشتر از خانه است. البته بستگی به موادی که برای بلیچینگ استفاده می شود نیز دارد. به عنوان مثال، کلینیک دندانپزشکی ما از مواد اولتراسونیک ایالات متحده استفاده می کند. سفید کردن فوری دندان روش جدیدی که اخیرا برای سفید کردن فوری دندان ها مورد استفاده قرار گرفته است، سفید کردن سریع دندان نامیده می شود که از پراکسید هیدروژن غلیظ استفاده می کند.

استفاده از این روش می تواند دندان های شما را تنها در یک جلسه کاملا سفید کند. البته توجه داشته باشید که دندان های شما به طور موقت پس از یک تا سه سال دوباره سفید و تیره می شوند و ممکن است لازم باشد این روش را دوباره تکرار کنید. 2) سفید کردن خانه در خانه این روش سفید کردن زیر نظر دندانپزشک در منزل و توسط خود شخص انجام می شود. نوع مواد استفاده شده در این روش با مواد مورد استفاده دندانپزشک در مطب متفاوت است.

در این روش دندانپزشک از تک تک دندان ها قالب تهیه می کند و در آزمایشگاه یک مثلث پلاستیکی (نایت گارد) توسط این قالب ساخته می شود. ژل سفید کننده در قالب نایت گارد ریخته شده و روی دندان قرار می گیرد. زمان لازم برای قرار دادن قالب روی دندان ها بسته به وضعیت هر دندان بین یک تا شش ساعت در روز است. کل فرآیند یک دوره درمانی بین یک تا دو هفته برای هر استخوان فک است. زیرا هر بار قالب را باید فقط روی یکی از فک ها قرار داد. این روش نیاز به صبر دارد. اگر زمان کافی ندارید و می خواهید سفید کردن دندان  را سریع و در اسرع وقت انجام دهید، بهتر است این کار را در مطب دندانپزشکی انجام دهید.

این روش ارزانتر از سفید کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی است. هزینه سفید کردن دندان هزینه بلیچینگ دندان بسته به نوع سفید کردنی که انجام می دهید متفاوت است (بلیچینگ خانگی و سفید کردن کلینیک دندانپزشکی) اما قیمت آن معمولا از 800000 تومان شروع می شود. سفید کردن دندان یکی از بهترین روش های سفید کردن دندان است و نسبت به لمینت های دندانی و کامپوزیت دندان روش بهتری است زیرا عوارض کمتری دارد و هزینه کمتری نیز دارد. قیمت بلیچینگ خانگی در سال 1400 در کلینیک دندانپزشکی مبین با احتساب استفاده از برند آمریکایی اولترابوست حدود یک میلیون و ششصد هزار تومان و قیمت بلیچینگ در کلینیک دندانپزشکی دو میلیون و پانصد هزار تومان می باشد. اگر هر دو را با هم انجام دهید از تخفیف ویژه ما بهره مند خواهید شد. برای بازدید رایگان یا مشاوره رایگان از وقت قبلی در محل استفاده کنید. چه موادی در بلیچینگ استفاده می شود؟ دو ماده اصلی مورد استفاده در سفید کردن مواد شیمیایی پراکسید هیدروژن و پراکسید کاربامید هستند. پراکسید هیدروژن در مطب دندانپزشکی توسط پزشک استفاده می شود. اما پراکسید کاربامید در منزل و توسط خود شخص استفاده می شود. لازم به ذکر است که هر دو عمل باید با تایید دندانپزشک زیبایی انجام شود و فرد هرگز بدون آگاهی لازم این کار را انجام ندهد. چگونه دندان ها با مواد شیمیایی سفید کننده سفید می شوند مواد شیمیایی ذکر شده در ساختار کریستالی دندان نفوذ کرده و باعث اکسیده شدن رنگدانه هایی می شود که به مرور زمان بر روی دندان ها رسوب کرده اند. در نتیجه رنگ عاج دندان روشن تر می شود. نکته مهم این است که از آنجایی که این مواد شیمیایی هستند، هرگز نباید با لثه و صورت تماس داشته باشند. امروزه پودرهای زیادی را در بازار می بینیم که دندان ها را سفید می کنند. اما باید به خاطر داشت که این مواد عوارض بدی ایجاد می کنند و آسیب جدی به دهان و دندان وارد می کنند. به عنوان مثال، می تواند باعث ساییدگی لایه های مینا شود. بنابراین باید از محصولاتی در این زمینه استفاده کرد که مورد تایید دندانپزشکان زیبایی باشد. مراقبت های بعد از سفید شدن

1) صبح زود لثه های خود را با آب ولرم تمیز کنید. بهتر است برای جلوگیری از درد و التهاب لثه ها را به آرامی ماساژ دهید.

۲) از استعمال دخانیات، استعمال دخانیات و قلیان پرهیز کنید.

3) دندان های خود را دو بار در روز با آب ولرم مسواک بزنید.

4) در 24 ساعت اول از خوردن غذاها و غذاهای حاوی رنگدانه مانند نوشابه های گازدار خودداری کنید و برای داشتن دندان های سفید اگر این مواد به دندان شما برخورد کرد بهتر است سریع دندان های خود را مسواک بزنید.

5) از نوشیدنی هایی مانند چای پررنگ، قهوه خودداری کنید.

6) از خوردن غذاهای سرد خودداری کنید.

۷) روزهای اول که می خواهید دندان هایتان را مسواک بزنید از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده کنید تا حساسیت دندان هایتان کمتر شود و نگران حساسیت نباشید، از بین می روند.

8) یک هفته پس از بلیچینگ برای معاینه لازم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

9) بعد از سفید کردن دندان می توانید از نوشیدنی های بی رنگ مانند شیر و آب استفاده کنید.

10) از میوه هایی مانند موز و سیب پوست گرفته استفاده کنید.

۱۱) از برنج، ماکارونی، نان و سیب زمینی پخته استفاده کنید.

12) می توانید از محصولات لبنی مانند پنیر، ماست، خامه استفاده کنید. فواید سفید کردن دندان

بلیچینگ در غرب تهران

1) این روش یکی از روش های ساده سفید کردن دندان است.

2) این روش به نسبت ایمن شناخته شده است. اگر می خواهید در مورد فواید سفید کردن دندان بیشتر بدانید، اخیراً مقاله ای با عنوان “فواید سفید کردن دندان” منتشر کرده ایم که در آن به طور مفصل به فواید سفید کردن دندان ها پرداخته ایم. مضرات سفید کردن دندان

۱) یکی از معایب این روش سفیدی دندان است که در این روش دائمی نیست و بسته به استفاده و رژیم غذایی شما تغییر رنگ داده و دندان ها را ترمیم یا ترمیم می کند. نوشابه ها شامل غذاهای غنی از تنباکو هستند.

۲) در برخی افراد ایجاد حساسیت می کند و فرد بسته به شدت آلرژی دچار این مشکل می شود اما این حساسیت دائمی نیست و برطرف می شود.

3) نتیجه این روش قابل پیش بینی نیست و با توجه به لکه دندان، سن و وراثت متفاوت است و نمی توان با اطمینان در مورد نتیجه این روش صحبت کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مضرات سفید کردن دندان را مطالعه کنید. بهترین برندهای سفید کننده دندان کدامند؟ برند White Smile and Boost یکی از بهترین برندهای سفید کننده دندان می باشد که مدل های مختلف سفید کننده خانگی و سفید کننده در مطب را در کیت های مختلف (لایت کیور – سلف کیور) و با درصدهای متفاوت در بازار عرضه می کند. کلینیک دندانپزشکی مبین از برند آمریکایی بوست استفاده می کند. سایر محصولات موجود در داروخانه ها در صورتی که به مینای دندان آسیب برسانند اثر کوتاه مدت دارند و رنگ دندان ها به زودی به حالت اولیه باز می گردد. بنابراین بهترین راه حل مراجعه به متخصص سفید کننده در این زمینه است.

سوالات متداول در مورد سفید کردن دندان

  • کدام روش سفید کردن دندان بهترین است؟ پاسخ به این سوال بستگی به شرایط شما دارد. متخصصان سفید کننده توصیه می کنند ابتدا سفید کردن را در مطب انجام دهید، سپس در خانه برای نتایج ماندگارتر انجام دهید.

2 – هزینه بلیچینگ چقدر است؟ هزینه سفید کردن بسته به موادی که می خواهید استفاده کنید و اینکه در خانه یا محل کار سفید می کنید متفاوت است. هزینه سفید کردن دندان خانگی در سال 1400 یک میلیون و پانصد هزار تومان و هزینه سفید کردن مطب دو میلیون و سیصد هزار تومان می باشد. اگر هر دو را همزمان انجام دهید از تخفیف ویژه برخوردار خواهید شد.

دوام یا ماندگاری سفید کردن دندان چقدر است؟ طول عمر سفید کردن به سلامت دهان و دندان و رژیم غذایی افراد بستگی دارد. اگر فرد غذاها و نوشیدنی های حاوی رنگدانه های کمتری مانند نوشابه یا قهوه مصرف کند، سفید شدن بیشتر طول می کشد. البته معمولا بعد از 3 سال سفیدی دندان ها کاهش می یابد که نیاز به مراجعه و سفید شدن مجدد دارد.

4 – آیا سفید کردن دندان عوارضی دارد؟ تنها عارضه‌ای که می‌توان برای سفید کردن دندان در نظر گرفت، حساسیت دندانی موقت پس از سفید کردن دندان است. این روش در مقایسه با روش های دیگر مانند کامپوزیت و لمینت عوارض جدی ندارد.

5 – آیا سفید کردن سبک دندان مضر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در گذشته از لامپ های فرابنفش برای تسریع روند سفید شدن دندان ها استفاده می شد اما امروزه از اشعه آبی استفاده می شود که هم ایمن تر و هم در دسترس تر است. پرتو این نور آبی قابل مشاهده و غیر یونیزه است. همانطور که می دانید تابش نور یونیزه باعث جهش سلولی و سرطان می شود، اما چون این نور قابل مشاهده است، جهش سلولی امکان پذیر نیست. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که نور زیاد برای چشم مضر است و برای این منظور یک عینک به بیمار داده می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم