بنا: به سیاست های فدراسیون کشتی – ورزش سه پایبند هستیم.


کد خبر: 1812579 |
07 اسفند 1400 ساعت 08:59 |
322 بازدید |

0
نظرات

فدراسیون و کمیته المپیک بالاخره به توافق رسیدند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان اینکه در حال پیگیری سیاست های فدراسیون کشتی برای انتخابی تیم اعزامی به بازی های آسیایی هستیم.

به گزارش ورزش سه و به نقل از ایسنا، محمد بنا در پایان رقابت های کشتی فرنگی جام تختی گفت: همه ما در این مسابقات شرکت کردیم، مسابقات به خوبی برگزار شد و طبیعتا راضی بودم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره شکست برخی کشتی گیران از جمله علی رضا نجاتی در فینال جام تختی گفت: آیا محسن نژاد کشتی گیر بدی است؟ مگه هرکی به المپیک میره بازنده نیست؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا نفرات اول جام تختی برای مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب می شوند، تصریح کرد: ایمان محمدی و دانیال سهرابی کشتی گیران تیم ملی جوانان هستند و سرپرست تیم ملی هستند. اردوهای آنها و من ممکن است اصلا نتوانم از آنها استفاده کنم، بنابراین نمی توانم 100٪ بگویم که بازیکنان برتر جام تختی در آسیای مغولستان کشتی می گیرند. در حال حاضر نفرات برتر به اردوی تیم ملی می آیند و شرایط آنها بررسی می شود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پاسخ به این سوال که چه کسانی به اردو دعوت می شوند و چه زمانی تیم در مغولستان معرفی می شود، گفت: در برخی اوزان 4 نفر و در برخی اوزان دو یا دو نفر می توانند دعوت شوند. سه نفر می توانند به اردوی تیم ملی دعوت شوند. طبیعتا حدود 37-38 نفر به اردو دعوت خواهند شد. آنها می توانند در ابتدای هفته لیست 3 نفره را اعلام کنند و سپس در اوایل اردو تیم خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اعلام کنند.

وی در خصوص جایگاه سنگین وزن تیم ملی که سه مدعی جدی (امین میرزازاده، علی اکبر یوسفی و امیر قسمی منجی) دارد، گفت: هر کدام می توانند برای ما کشتی خوبی بگیرند. طبیعتا چشم انداز امیر قسمی منجی برای آسیایی های مغولستان بهتر است و بعد بازی های آسیایی و جهانی و کشورهای اسلامی را داریم. اینها را توزیع می کنیم تا بچه ها در مسابقات مختلف شرکت کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پاسخ به اینکه وضعیت چرخه تیم ملی تا جام تختی کاملا مشخص بود، اما پس از آن روی انتخابی تیم ملی و مسابقات پیش رو در کشور تمرکز کرد. اردوی تیم این استاندارد است. من حدود 4-5 تورنمنت را اعلام کرده ام، نه اینکه همه آنها 100 درصد تیمی باشند، اما برای اطمینان از اعزام نام آنها را اعلام کردم. حتی دو سه مسابقه رنکینگ که اوزان قانونی است را در نظر داریم. البته امسال نیازی به مسابقات رنکینگ بیشتری نداریم. مثلاً در آنجا می توان اضافه وزن کشتی گیر 77 یا 82 کیلوگرمی خود را آزمایش کرد.

وی در خصوص اینکه 7 بازیکن مدال آور چگونه در چرخه انتخابی تیم ملی قرار خواهند گرفت و آیا می توان گفت که آنها به مدال های خود در مسابقات ملی جهانی اطمینان دارند یا خیر، گفت: خیر، اینطور نیست. تیم آسیایی از بین کشتی گیران جام عرش انتخاب می شود. در ادامه نتایج آنها در مسابقات قهرمانی آسیا را مشاهده خواهیم کرد. کشتی‌گیری که طلا می‌گیرد باید با کسی که بیرون است رقابت کند. این بدان معنا نیست که یکی به سمت ضعیف و دیگری به سمت قوی می رود. مثلا پارسال Survey و Bali را با هم در مسابقات لهستان فرستادیم.

وی در خصوص آشتی با سعید عبدولی و اینکه آیا از او شکایتی وجود دارد یا خیر، گفت: 2 شب پیش به سعید عبدولی گفتم شاید پسری بتواند پدرش را وقتی ناراحت است فحش دهد اما پدر هیچ وقت پسرش را آزار نمی دهد. من هرگز بد آنها را نمی خواهم. امید و قاسم یکی هستند، مثل بچه های من هستند، اما به هر حال فکر و اندیشه خودشان را دارند و در صفحات مجازی رایگان صحبت می کنند. من فقط می توانم در مورد این مسائل سکوت کنم و حرفی هم نزنم.

وی با اشاره به اینکه گفتید در 4 وزن تمام مهارت های کشتی روی تشک می آید، نظرتان در مورد این وزن ها چیست گفت: همه خوب بودند. مثلاً رقابت در وزن 60 کیلوگرم سخت و خوب بود، محسنی نژاد واقعاً خوب کشتی گرفت و اکنون حق دارد حتی فراتر از رستگاری از همه جلوتر باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان انتخاب دیگری در وزن 87 کیلوگرم وجود دارد یا خیر، گفت: در یک سمت گروه علی زاده، ابراهیمی، نوری و طاهری و در سمت دیگر گروه شریفی قرار داشتند. در بالا، سپس این وزن باید بررسی شود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با توجه به اهمیت بازی های آسیایی برای کمیته ملی المپیک از برنامه های خود برای انتخاب تیم برای بازی های آسیایی و قهرمانی جهان گفت. اول اینکه ما زیرمجموعه فدراسیون هستیم و باید سیاست های فدراسیون کشتی را اجرا کنیم. در مجموع می دانم که در آینده نزدیک فدراسیون کشتی در نهایت با کمیته ملی المپیک به توافق خواهد رسید. همیشه اینطور بوده که بازی های آسیایی برای کشتی گیران اهمیت بیشتری داشته است چون پاداش هایی که می گیرند خیلی بهتر است. در کل سیاست فدراسیون کشتی را دنبال خواهیم کرد. بالاخره ما کشتی گیرانی داریم که می توانند آنها را برای مسابقات کشورهای اسلامی، بازی های آسیایی و مسابقات جهانی متمایز کنند و مشکلی از این بابت نداریم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم