بهانه وزیر ارتباطات برای کاهش سرعت اینترنت موبایلعیسی زری پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از روزنامه های ایران نوشت: امروزه فضای مجازی و خدمات مبتنی بر ارتباطات و فناوری اطلاعات تمامی عرصه های زندگی بشر از اقتصاد، آموزش و امنیت گرفته تا فرهنگ و جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. در یک کلام زندگی انسان مدرن با این فناوری مهم پیوند خورده است و هر روز قابلیت های جدیدی را در جامعه بشری به ارمغان می آورد.

با وجود توسعه شبکه‌های تلفن همراه، ارائه‌دهنده خدمات پهنای باند پیشرو در جهان همچنان بار ارتباطات ثابت را بر عهده دارد و بدون در نظر گرفتن محدودیت منابع فرکانس در ارتباطات سیار، سرعت صدها مگابیت در ثانیه را برای کاربران فراهم می‌کند. در حال حاضر، سرعت پهنای باند در یک شبکه ثابت حدود دو برابر میانگین جهانی شبکه تلفن همراه است.

در کشور ما نیز توسعه شبکه های ثابت در دو دهه اخیر به دلایل مختلف، روند منطقی و طبیعی توسعه را رها کرده و نقش حیاتی خود را در ارائه خدمات پهنای باند به اپراتورهای تلفن همراه ایفا کرده است. سیاست های نادرست، شرایط و محدودیت های اقتصادی، توسعه نیافتن شرایط در بخش تعیین شده و موانع سرمایه گذاری در این بخش، اجازه نداد شبکه پوسیده داخل شهرها از بستر مسی به شبکه فیبر نوری ارتقا یابد.

اجرای «پروژه فیبر نوری خانگی و تجاری» هم اکنون در دولت سیزدهم کلیدی است. این طرح ملی و راهبردی با 20 میلیون پورت فیبر نوری که تا پایان دولت سیزدهم راه اندازی می شود، بدون نقش آفرینی موثر دستگاه های حاکمیتی کشور و مشارکت دولت میسر نمی شد. بخش خصوصی و حمایت عمومی

دولت طی سالیان متمادی با ساخت بیش از 70000 کیلومتر شبکه فیبر نوری وظیفه طراحی شبکه ملی زیرساخت را به پایان رسانده است، اما در داخل شهرها این ماموریت بر عهده شرکت مخابرات ایران و سایر کارکنان بخش خصوصی است. که بر اساس آن برنامه سه تا چهار ساله با تعهد کارگران این بخش و همکاری دولت تکمیل خواهد شد.

رونمایی از نقشه راه ملی توسعه ارتباطات خط ثابت فیبر نوری پرسرعت یا FTTx امروز با حضور کارکنان بخش خصوصی، رسانه ها و نمایندگان قوای مختلف در حال انجام است. قدم بزرگ رو به جلو رویکردی روشن که هدف نهایی آن دسترسی مردم به ارتباطات پایدار، باکیفیت، پرسرعت و ایمن مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات، با ارائه بسیاری از خدمات محلی مورد نیاز جامعه و فراهم کردن بستری است. با توجه به فرهنگ اسلامی ایرانی انتشار محتوا، فناوری طعم شیرین باید بیش از پیش مورد چشیدن هموطنان عزیز باشد.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel