بهترین قیمت بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما در تعطیلات نوروز.در رفتن– قیمت بلیط هواپیما نوروز 1401 افزایش نمی یابد. سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است که نرخ‌های نوروزی این ایرلاین‌ها نسبت به آخرین تعرفه‌های مصوب آذرماه 1400 تغییری نمی‌کند، اما تفاوت بزرگ پروازهای پیشرو با سال گذشته، افزایش ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل درون شهری است. اگر یادتان باشد در عید فطر 1400 هواپیماها با 60 درصد ظرفیت پرواز می کردند و قطار و اتوبوس فقط نیمی از ظرفیت را می توانستند جابه جا کنند، اما نوروز مقدمه ای برای این خبر نیست. برای مثال محدودیتی در انتخاب صندلی برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس وجود ندارد و قطارهای کوپه و اتوبوسی مجاز به پرکردن صندلی های خود هستند. در این گزارش به بررسی برخی از قیمت بلیط اتوبوس، قطار و اتوبوس در مسیرهای پرتردد بین شهری می پردازیم.

هزینه سفر به مشهد

به گزارش فرارو، بلیط هواپیما تهران به مشهد حدود یک میلیون تومان قیمت دارد. در اولین روز اردیبهشت، گران ترین بلیط هواپیما پایتخت به مشهد یک میلیون و 18 هزار تومان فروخته شد و برای گزینه های ارزان تر این رقم می تواند 940 هزار تومان باشد. ارقامی که بررسی کرده ایم دقیقاً مشابه تاریخ اول فروردین 1401 است و قیمت بلیط هواپیما تهران به مشهد در روزهای دیگر تعطیلات پیش رو نیز تقریباً یکسان خواهد بود. بلیت قطار تهران – مشهد برای قطارهای کوپه چهار نفره و پنج ستاره در فروردین ماه سال آینده به قیمت 710 هزار تومان به فروش می رسد. خرید بلیط قطار تهران مشهد برای آپشن اتوبوس که ارزان ترین گزینه است نزدیک به 120 هزار تومان است. بین 710 تا 120 هزار تومان، ارقام دیگری برای بلیت قطار تهران – مشهد وجود دارد. مثلا بلیت قطارهای کوپه شش نفره کمتر از 200 هزار تومان و برای برخی قطارهای کوپه چهار نفره حدود 600 هزار تومان است. بلیط تیپ روز سال نو در تهران و مشهد 190 هزار تومان است که بیشتر از هزینه قطارهای اتوبوسی است.

انواع بلیط

هزینه ها

هواپیما

940 تا یک لک 180 هزار تومان

قطار – تعلیم دادن

120 تا 710 هزار تومان

اتوبوس

190 هزار تومان

هزینه سفر به اصفهان

بلیت هواپیمای تهران-اصفهان در اول فروردین ماه سال آینده حدود 750 هزار تومان است. این ارقام را ماهان، ایران ایر و عطا از مسافران نوروزی تهران برای اصفهان دریافت می کنند و قیمت بلیت قطار اصفهان حدود 130 هزار تومان خواهد بود. برای پلیس چهار نفره در سایت رجا 130 هزار تومان و مدت زمان سفر حدود هفت ساعت خواهد بود. بر اساس برخی سایت های فروش بلیط، تهران-اصفهان پرطرفدارترین مسیر زمینی کشور است. اگر تهرانی ها بخواهند در عید با اتوبوس به اصفهان بروند باید 94 هزار تومان برای اتوبوس های VIP اختصاص دهند.

انواع بلیط

هزینه ها

هواپیما

750 هزار تومان

قطار – تعلیم دادن

130 هزار تومان

اتوبوس

94 هزار تومان

هزینه سفر به شیراز

قیمت بلیط هواپیما تهران به شیراز حدود یک تا یک و نیم میلیون تومان خواهد بود. مسافران نوروزی که پرواز تهران به شیراز را انتخاب می کنند، یک میلیون و 500 هزار تومان برای بلیت تجاری و حدود 950 هزار تومان برای سایر پروازها پرداخت می کنند. بلیت قطار کوپه چهار نفره تهران به شیراز در تعطیلات نوروزی حدود 290 هزار تومان فروخته می شود و این سفر حدود 16 ساعت به طول می انجامد. ضمناً برای سفر زمینی پایتخت به شیراز به مناسبت عید 1401 بلیط اتوبوس VIP از پایانه بهقی و ترمینال جنوب تهران حدود 190 هزار تومان است.

انواع بلیط

هزینه ها

هواپیما

950000 تومان تا 1050000 تومان

قطار – تعلیم دادن

290 هزار تومان

اتوبوس

190 هزار تومان

هزینه سفر به تبریز

بلیط هواپیما تهران به تبریز حدود 880000 تومان است. بیشتر این پروازها توسط شرکت هواپیمایی آتا انجام می شود و پرواز تهران به تبیر حدود یک ساعت طول خواهد کشید. قیمت بلیط قطار از تهران به تبریز متفاوت است. در روز اول فروردین حداکثر قیمت بلیط قطار تبریز به تهران حدود 180 هزار تومان است و این عدد برای قطارهای کوپه چهار نفره گرفته می شود. اگر بلیت قطار کوپه شش نفره بخرید باید حدود 95 هزار تومان به جیب بزنید که برای قطار کوپه سه نفره چهار نفره معادل 130 هزار تومان است. قیمت مورد نیاز 25 اتوبوس VIP در عید 130000 تومان می باشد.

انواع بلیط

هزینه ها

هواپیما

880 هزار تومان

قطار – تعلیم دادن

95 تا 180 هزار تومان

اتوبوس

130 هزار تومان

هزینه سفر به اهواز

در روزهای آینده قیمت بلیت پرواز تهران – اهواز 930 هزار تومان خواهد بود. در اولین روز نوروز 1401 و در سایر روزهای عید، تعداد مسافران پذیرایی توسط شرکت های هواپیمایی به 800 هزار تومان می رسد. به گفته برخی سایت های گردشگری و مسافرتی، شلوغ ترین مسیر هوایی تهران اهواز است، البته بیشتر مشکلات مربوط به سفرهای کاری است. تهرانی ها دو مسیر ریلی و زمینی برای سفر به اهواز دارند. در عید بلیط قطار تهران به اهواز کمتر از 200 هزار تومان است. رجا بلیت قطارهای کوپه چهار نفره را 200، 198 و 180 هزار تومان می فروشد و بلیت اتوبوس تهران تا مرکز استان خوزستان را با قیمتی حدود 195 هزار تومان خریداری می کند.

انواع بلیط

هزینه ها

هواپیما

930 هزار تومان

قطار – تعلیم دادن

180 تا 200 هزار تومان

اتوبوس

195 هزار تومان

هزینه های سفر نقدی

بلیط نقدی هواپیما از تهران در عید 1401 حدود 1 میلیون و 300 هزار تومان است. شرکت های هواپیمایی زاگرس، کیشایر، تابان و کاسپین در اولین روز سال جدید این مبلغ را از مسافران نوروزی دریافت می کنند و از روز جمعه 4 فروردین ماه هزینه این پرواز به یک میلیون و 100 هزار تومان کاهش می یابد. سفر از تهران به نقدی به صورت هوایی و زمینی امکان پذیر است. بنابراین برخی از مسافران ترجیح می دهند با قطار یا اتوبوس و از آنجا با قایق به بندرعباس بروند. قیمت بلیط قطار تهران به بندرعباس از 180 تا 400 هزار تومان است و برای سفر با اتوبوس به 250 هزار تومان می رسد.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances