به‌روزرسانی‌های زنده المپیک: زنان آمریکایی، مردان جامائیکایی برای بازی باب اسلید در روز بزرگ رقابت می‌کنند.


اعتبار …چانگ دبلیو لی / نیویورک تایمز

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) روز جمعه رفتار مربیان با اسکیت‌باز نوجوان روسی را «خنک‌کننده» توصیف کرد، زمانی که اسکیت‌باز، کامیلا والیوا، یک روز پس از حذف او از مسابقه مدال‌آوری در المپیک پکن. مسابقات انفرادی زنان با اجرای اسپرید انجام شده این اظهارات با واکنش خشمگین یک مقام ارشد دولت روسیه مواجه شد.

رئیس جمهور توماس باخ در یک کنفرانس خبری در پکن گفت که با شکستن سکوت خود در مورد پرونده Valiva، بیش از یک هفته پیش فاش شد که آزمایش مواد مخدر این اسکیت باز 15 ساله مثبت شده است. تماشای ذوب شدن جوان المپیکی در حین اسکیت آزاد خود در پنجشنبه شب. والووا به عنوان یک مدال آور طلای مورد علاقه وارد شب شد اما با تلو تلو خوردن به مقام چهارم سقوط کرد و مدال را به کلی از دست داد.

باخ یک روز پس از پایان رقابت زنان گفت: «دیروز وقتی مسابقه را در تلویزیون دیدم بسیار بسیار ناراحت شدم. این نظرات اولین اظهار نظر عمومی او در مورد پرونده ولیوا از زمانی بود که خبر مثبت شدن تست او در اوایل این هفته به داستان غالب بازی ها تبدیل شد.

باخ افزود: “می توانید احساس کنید که این یک استرس روحی عظیم و طاقت فرسا است و شاید او ترجیح می داد برف را رها کند و این داستان را پشت سر بگذارد.”

معاون نخست وزیر روسیه دیمیتری چرنیشنکو سریعاً به این نکته اشاره کرد که اظهارات باخ “نامناسب و اشتباه” است.

ولیوا که وقتی مشخص شد در تست دوپینگ قبل از بازی‌ها رد شده است، المپیک او انتظارات، تحریک و فشار را برانگیخت، پس از اجرای خود اشک می‌ریخت. اضطراب او با بیرون آمدن از برف تشدید شد و مربی او آتاری توتبردزه بلافاصله شروع به بازجویی از او به زبان روسی کرد که در دوربین های تلویزیونی ضبط شد.

“چرا از جنگ دست کشیدی؟” توتبریدزه پرسید. “توضیح بده چرا؟ گذاشتی پشت این محور بره.” ولیفه جوابی نداد.

توتبریدزه مربی سه زن روسی بود که در فینال انفرادی زنان شرکت کردند. پس از به پایان رساندن اسکیت آزاد خود با چشمان اشک آلود، شریک زندگی او آنا شرباکووا، دارنده مدال طلا، به تنهایی روی یک مبل سفید نشسته بود و با وجود پیروزی قوی به نظر می رسید. او بعداً گفت که از درون احساس خلاء می کند. الکساندرا ترسووا دارنده مدال نقره از اینکه برنده نشد ابراز ناراحتی کرد. ترسوا بعداً گفت که دلش برای مادر و سگ هایش تنگ شده است.

باخ گفت که دیدن سرما “خنک کننده” بود و توتبریدزه و دیگر مقامات روسی اسکیت پس از اجرایش از والیوا استقبال کردند.

باخ گفت: «همه اینها به من اعتمادی به هیئت کامیلا نمی دهد.

چرنیشنکو، معاون نخست‌وزیر روسیه در بیانیه‌ای ایمیلی گفت که باخ را «بیانیه ساختگی درباره احساسات ورزشکاران ما می‌بیند و سپس آن را به‌عنوان صدای کمیته بین‌المللی المپیک به‌طور علنی معرفی می‌کند.» بسیار ناامید شده است.

باخ و چرنیشنکو به خوبی یکدیگر را می شناسند. چرنیشنکو رئیس کمیته سازماندهی محلی بازی‌های سوچی 2014 بود و قبل از برکناری پس از تایید طرح دوپینگ روسیه در بازی‌های سوچی، بخشی از کمیته برگزاری المپیک برای بازی‌های پکن بود.

اولگ متیتسون، وزیر ورزش روسیه در اظهاراتی که در شبکه تلویزیونی روسی RT منتشر شد، از مربیان کشورش دفاع کرد.

ماتیسین گفت: “شخصیت یک مربی، نتیجه اکثر بازیکنان را تعیین می کند. ما در رقابت های تیمی مدال طلا داریم.” اگرچه به دلیل مثبت بودن تست والیوا هیچ مدالی در اسکیت نمایشی تیمی اهدا نشده است. روسیه “مدال های طلا و نقره کسب کرده است.” در مسابقات انفرادی مدال نقره در رقص و امیدوارم به صورت دو نفره مدال آوری شود.

دادگاه داوری ورزشی به والیوا اجازه داد تا به رقابت در المپیک ادامه دهد، حتی اگر آزمایش ماده غیرقانونی، یعنی داروی قلب، چند هفته قبل از بازی‌ها مثبت شده بود.

کمیته بین المللی المپیک باخ به همراه آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ و اتحادیه بین المللی اسکیت برای تعلیق هیئت حاکمه این ورزش، ولیوا، به دادگاه شکایت کرده بودند.

طبق گزارشی که روز پنجشنبه توسط آزمایشگاه استکهلم منتشر شد، دادگاه درخواست تجدید نظر او را در مقیاس وسیع رد کرد.

ممکن است او همچنان با محکومیت هایی روبرو شود، اما ممکن است ماه ها طول بکشد تا پرونده او به طور کامل حل شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم