به روز رسانی زنده المپیک: نمونه کامیلا والووا حاوی یک ماده ممنوعه است.


تصویر
اعتبار …چانگ دبلیو لی / نیویورک تایمز

بر اساس سندی که در جلسه داوری آن روز یکشنبه ثبت شد، نمونه‌ای که قبل از بازی‌های پکن توسط یک اسکیت باز نوجوان روسی در اختیار آزمایشگاه ضد دوپینگ قرار گرفت، حاوی سه ماده بود که گاهی برای کمک به قلب استفاده می‌شود.

اسکیت باز، کامیلا والیوا، روز دوشنبه توسط یک هیئت داوران برای ادامه رقابت در بازی ها تایید شد، حتی اگر یک داروی یافت شده در سیستم او، تریمتزیدین، توسط مقامات جهانی ضد دوپینگ به لیست داروهای ممنوعه اضافه شد. والیوا، 15 ساله، نمونه را در ماه دسامبر ارائه کرد، اما مقامات ضد دوپینگ روسیه گفتند که تنها هفته گذشته از نتایج مثبت آن مطلع شدند.

اما طبق اسنادی که نیویورک تایمز بررسی کرد و توسط یکی از شرکت کنندگان در جلسه تایید شد، یک آزمایشگاه استکهلم که نمونه Valueva را آزمایش کرد نیز شواهدی از دو ماده دیگر پیدا کرد. کسانی که می توانند قلب را درمان کنند اما محدودیتی ندارند. لیست والیوا همچنین آنها را، هیپوکسین و ال کارنیتین در فرم های کنترل دوپینگ فهرست کرده است.

مقامات روسیه و المپیک پیشنهاد کرده اند که وجود تری متازین در سیستم Valueva می تواند یک اشتباه باشد. اما به گفته یکی از مسئولان برجسته مبارزه با دوپینگ، کشف چندین ماده در نمونه ورزشکار نخبه، به ویژه ورزشکار جوانی مانند والیوا، بسیار غیرعادی بود.

تراویس تیگارت، مدیر اجرایی آژانس ضد دوپینگ ایالات متحده، این کشف را به عنوان “سه پایه این ماده – که دو تای آن مجاز است و یکی غیر مجاز” توصیف کرد. وی افزود: “به نظر می رسد که مزایای چنین ترکیبی با هدف افزایش استقامت، کاهش خستگی و ارتقای کارایی بیشتر در استفاده از اکسیژن باشد.”

اوایل روز سه‌شنبه، یکی از اعضای هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک به خبرنگاران گفت که نتایج مثبت Valueva ناشی از آلودگی دارویی است که پدربزرگ و مادربزرگش مصرف می‌کردند. و شهادت در یک جلسه استماع قبلی با مقامات ضد دوپینگ روسیه در ماه فوریه ارائه شد. 9، و بعداً به عنوان مدرک در جلسه استماع در پکن در روز یکشنبه ارائه شد، مادر ولیوا گفت که دخترش به دلیل تغییرات قلبی هیپوکسین مصرف می‌کند.

پدربزرگ ولیوا در جلسه دادگاه واقعی در روسیه شهادت نداد، اما طبق بخشی از این سند، وی ویدئویی را ارائه کرد که در یک ماشین گرفته شده بود. در این سند آمده است که در این ویدئو، وی اظهار داشت که گهگاه از تریامسینولون استونید استفاده می‌کرده که “حملات” را تجربه می‌کرد و بسته‌ای از دارو را به دوربین نشان داد. مادر ولیوا در جلسه روسی شهادت داد که پدربزرگ ولیوا به طور روزانه با این مرد جوان به تمرین می رفت و تا زمانی که مادرش از سر کار به خانه برمی گشت پیش والیوا می ماند.

ال-کارنیتین، یک ماده طبیعی که چربی را به انرژی تبدیل می کند، در گذشته با موارد قابل توجه دوپینگ مرتبط بوده است. در سال 2019، آلبرتو سالزار، مربی بزرگ ترین دوندگان مسافت جهان، به دلیل تلاش برای بهبود عملکرد خود از طریق اجازه دادن به بازیکنانش برای استفاده از مواد، به مدت چهار سال از بازی تا حدی محروم شد. از آن زمان محرومیت سالزار دائمی شد.

تایگارت گفت که مصرف ال-کارنیتین به صورت خوراکی مجاز است، اما اگر به مقدار زیاد به صورت انفوزیونی یا وریدی تجویز شود، ممنوع است، زیرا می تواند مزایای ناعادلانه ای برای تقویت کننده های عملکرد ایجاد کند. مشخص نبود که والیوا چگونه مکمل را مصرف کرده یا روی نمونه متمرکز شده است.

آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ که متهم به دوپینگ پلیسی در ورزش جهان است، از اظهار نظر درباره این سند خودداری کرد. آژانس ضد دوپینگ روسیه، Rusada، بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در این سند آمده است که والیوا سه محصول را در فرم کنترل دوپینگ اعلام کرده بود که اکنون با تست ناموفق ارائه شده است. در این سند آمده است که محصولات ال کارنیتین، هیپوکسن و سوپرادین هستند که مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی هستند.

WADA از جمله سازمان هایی بود که والووا را تحت فشار قرار داد تا مسابقات را به حالت تعلیق درآورد – که عملاً به المپیک خود پایان داد – پس از افشای هفته گذشته مبنی بر اینکه تجربه مثبتی داشته است، روزی که به اسکیت بازان روسی کمک کرد تا در یک مسابقه تیمی در پکن طلا کسب کنند. .

والیوا که روز دوشنبه توسط هیئت داوران مسابقه تایید شد، روز سه شنبه به یخ بازگشت و مقام اول را در برنامه کوتاه انفرادی بانوان کسب کرد. پس از یک اسکیت رایگان در روز پنجشنبه، انتظار می رود که او در یک رویداد بزرگ برنده شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم