بورس هم یلدا شدبورس تهران در حال حاضر با سهامداران خردتر اختلاف دارد. شاخص کل در روز یکشنبه افت محسوسی داشت و روز دوشنبه کاملا افت کرد، بنابراین در پایان معاملات با افت 25 هزار و 249 واحدی به رقم یک میلیون و 295 هزار و 527 واحد و در واقع کانال یک رسید و 3 میلیون واحد از دست داد و وارد کانال پایین شد.

به گزارش آفتاب یزد، بورس تهران در حال حاضر با سهامداران کوچکتر دچار اختلاف است. شاخص کل در روز یکشنبه افت محسوسی داشت و روز دوشنبه کاملا افت کرد، بنابراین در پایان معاملات با افت 25 هزار و 249 واحدی به رقم یک میلیون و 295 هزار و 527 واحد و در واقع کانال یک رسید و 3 میلیون واحد از دست داد و وارد کانال پایین شد.

همچنین شاخص کل با معیارهای هم وزن با 6 هزار و 419 واحد کاهش به رقم 349 هزار و 197 واحد رسید. ارزش بازار بورس تهران بیش از 5 میلیون و 177 هزار میلیارد تومان است. پس از ارائه لایحه بودجه سال 1401 در مجلس که با افزایش 100 درصدی نرخ خوراک پتروشیمی ها همراه بود، شاخص کل بورس به ویژه سهام شرکت ها روند نزولی را طی می کند.
اتمام در حال کاهش است.

ارزش معاملات فرابورس نیز به بیش از 56 هزار و 670 میلیارد تومان رسید که در آن اوراق دولتی به کمک معاملات بازار ثانویه در قالب عملیات بازار آزاد بین بانک ها مبادله می شود، اما ارزش معاملات فرابورس درج شده است، اما ارزش معاملات فرابورس. خود به 862 رسید. به هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران فرابورس بیش از 2 میلیارد سهم حق تقدم و اوراق بهادار را در قالب 176 هزار فقره به ارزش 67 هزار و 770 میلیارد تومان داد و ستد کردند که عمدتا ناشی از بازار آزاد و اوراق دولتی در بانک ها بود. در کل همه نماگرهای بورس قرمز هستند انگار یک بورس قرمز برای شب یلدا آماده می شود! از این رو بسیاری این بورس را بورس یلدایی می نامند.

بازار همیشه در این موقعیت باقی نمی ماند

اما رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار روز یکشنبه گفت: علیرغم اینکه: تثبیت کنید. وی در پاسخ به سوالی درباره پتانسیل های بازار سرمایه و ارتقای برنامه های عملیاتی سازمان در این زمینه گفت: در حال حاضر شرکت های زیادی در بورس هستند. اما نکته مهم این است که حجم و مقیاس فعالیت آنها چقدر است؟

وی ادامه داد: بورس و فرابورس صنایع متفاوتی هستند و با بررسی سهم صنایع در بورس از نظر کل بورس، به تعداد قابل توجهی از سهام نسبت به سهام صنایع مختلف در بورس برمی خوریم. بورس.” وی با بیان اینکه در حال حاضر مقدمات دسترسی به شرکت های فناوری محور فراهم شده است، گفت: اکثر شرکت های بزرگ صنعتی در بورس هستند. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به واگذاری دارایی های اضافی دولت گفت: عملیات اصلی مربوط به املاک مازاد توسط سازمان های خصوصی سازی و وزارت دارایی در حال پیگیری است.

در بورس نیز دارایی های عرضه شده در بورس کالا در حال پیگیری است. عشقی در ادامه گفت: بورس کالا با زیرساخت های لازم در این بخش مشکلی ندارد و با وزارت دارایی مشورت شده و دارایی هایی که در بورس قابل پذیرش است وارد بورس کالا می شود. وی افزود: اکنون که با عدم تعادل بازار مواجه هستیم و تصمیمات مقطعی در بازار موثر است، اگر به طور کلی بزرگی نوسانات را همانطور که گفتم از بین ببریم، مشکلات بیشتر می شود. عشقی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر نحوه تامین مالی فروش دارایی ها و سهام در بورس توسط دولت به دلیل عدم استقبال از سوی سهامداران، گفت: سود شرکت ها بسیار خوب است. مطمئنا بازار همیشه به همین شکل باقی نمی ماند.

دولت همچنین در بازارهایی که تقاضا وجود دارد سهام عرضه خواهد کرد. با توجه به شرایط فعلی، امسال عرضه اولیه کمی نداریم. دولت به دنبال کشش بازار برای عرضه سهام خود است. شرایط بازار در ماه های آینده بهبود خواهد یافت.

بازخورد کاربر

حالا رکود بورس و رنگ قرمز یلدای آن توجه کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده و واکنش های آنها را برانگیخته است.
یکی از کاربران در این رابطه نوشته است: “هر روز در بورس پول از دست می رود، سرمایه و نتیجه مردم در دسترس است! حمایت بورس چه شد؟ آیا فقط یک اعلامیه انتخاباتی بود؟ اتفاقا حمایت پولشویی نیست!” اعتماد کنید. در بازار بازگشته است!”

کاربر دیگری گفت: آیا همه حمایت ها را داشتید که بورس را قرمز کنید؟

دیگری نوشت: «بیشتر مالباختگان بورس کسانی هستند که به توصیه مسئولان وارد بورس شده اند و اکنون شرمنده زن و فرزندمان هستیم. ما واقعاً نمی دانیم الان باید چه کنیم. اگر کسی راه حلی دارد باید به ما بگوید که چگونه اعتراض خود را به مقامات گزارش کنیم.»

کاربر دیگری می نویسد: «با نزدیک شدن به شب یلدا، بورس هم با آن راه پیدا کرده است!» بورس هم یلدا شده است.

کاربران دیگر نوشته اند: «در این شرایط فکر می کنم تا چند روز دیگر به بورس بدهکار می شوم»، «دو نوع سرمایه گذاری وجود دارد که سود کمتری نسبت به پول سوزی دارد: 1- سرمایه گذاری در بورس ایران 2- سرمایه گذاری در ترکیه.”

ما تمام زندگی خود را هدر دادیم “، صد کرور با سوزاندن آن پس انداز کردم “، بورسیه ها تمام شد و هیچکس کاری نکرد. “ایمان از بین رفته است و به این راحتی باز نخواهد گشت.”

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel