بوریس جانسون: من کنار نمی روم!بوریس جانسون در جلسه هفتگی مجلس عوام با سوالات بیشتری در مورد رهبری خود روبرو می شود، زیرا جنجال ها بر سر حزب داونینگ استریت 10، دفتر نخست وزیر بریتانیا و اقامتگاه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، تحت فشار مخالفان و همچنین برخی از اعضای حزب خود برای برگزاری مهمانی در دفتر نخست وزیری در دوران قرنطینه کرونا قرار دارد.

بوریس جانسون بار دیگر در جلسه امروز پارلمان بابت انتقادات مطرح شده عذرخواهی کرد. اما او گفت که عقب نشینی نمی کند.

برخی از اعضای حزب حاکم محافظه کار به دنبال برکناری او از رهبری حزب هستند.

قبل از این نشست، کریستین ویکفورد، یکی از اعضای حزب حاکم محافظه کار در مجلس عوام، از این حزب استعفا داد و به حزب مخالف کارگر پیوست.

این احزاب در زمان ممنوعیت تاجگذاری و زمانی که دولت قوانین سختگیرانه ای را برای تجمعات مختلف وضع کرد، سازماندهی شد.

نمایندگان حزب حاکم محافظه کار، از جمله کسانی که برای اولین بار در انتخابات 2019 به رهبری بوریس جانسون انتخاب شدند، نیاز به تغییر رهبر حزب را می شنوند که می تواند تهدیدی برای شغل نخست وزیر باشد.

بی بی سی به نقل از یک نماینده مجلس گزارش داد که نیمی از 20 نماینده جدید پارلمان صبح چهارشنبه به حزب تحت رهبری بوریس جانسون نامه عدم اعتماد ارائه کرده اند.

بر اساس قوانین حزب محافظه کار، اگر 54 نفر از اعضای حزب برای تغییر رهبری نامه استعفا بدهند، رهبر حزب انتخاب می شود.

تاکنون تنها هفت نام به عنوان فرستنده چنین نامه هایی شناسایی شده است. اما یکی از اعضای پارلمان به لورا کانسبرگ گفت که فکر می کند به زودی به حد نصاب برسد.

اما در حال حاضر تنها سر گراهام بردی، عضو پارلمان و رهبر حزب محافظه کار در مجلس عوام – معروف به کمیته 1922 – از تعداد دقیق آن خبر دارد. نامه های عدم اعتماد به نخست وزیر به نخست وزیر ارسال می شود.

جیمز هیپی، وزیر دفاع، از همکاران محافظه‌کار خود خواسته است تا “خودداری کنند” و افزود که اکنون زمان تغییر رهبران نیست.

بسیاری از محافظه کاران گفته اند که از مقامات ارشد دولتی انتظار دارند تا بررسی احزاب داونینگ استریت را تکمیل کنند و سپس در مورد مراحل بعدی تصمیم گیری کنند.

تاکنون شش نماینده محافظه‌کار علنا ​​اعلام کرده‌اند که نامه‌های عدم اعتماد به جانسون برای سر گراهام ارسال کرده‌اند و دبیر سیاسی بی‌بی‌سی نیز اعلام کرده است که کریستین ویکفورد، خبرنگار بری ساوت، هفتمین ارسال کننده این نامه است.

یکی از نمایندگان مجلس که تلاش می کرد دیگران را برای ارسال نامه ترغیب کند، دیروز به بی بی سی گفت: “فکر می کنم ما این کار را انجام دادیم.”

بی بی سی گزارش می دهد که گروهی متشکل از 20 نماینده محافظه کار که برای اولین بار در انتخابات 2019 انتخاب شده اند و به عنوان شرکت کنندگان در “توطئه پای خوک” شناخته می شوند، تشکیل جلسه دادند و به این نتیجه رسیدند که دادخواست انتخاباتی بوریس جانسون باید رد شود. ارسال سرب

قانونگذار گفت که موقعیت او با توصیف اعضای دولت که او را “صادق” و “ساده لوح” توصیف کردند، دشوارتر شد. برخی گفته‌اند که تهدید کرده‌اند که دولت می‌تواند لایحه‌ای را برای تغییر محدوده حوزه‌های انتخابیه‌شان به مجلس ارائه کند تا شانس انتخاب مجدد آنها کاهش یابد. البته بعید است که دولت کرسی های پارلمانی خود را برای انتقام از شورش های درون حزبی به خطر بیندازد.

کریس لودر محافظه کار از جمله افرادی بود که در جلسه ای برای بحث در مورد این موضوع حضور داشتند.

وی گفت: جلسه ما چیزی جز جلسه جمعی از نمایندگان اصولگرا نبود که نظرات و نظرات خود را بیان کردند و این چیزی است که هر روز در اینجا اتفاق می افتد.

او گفت: “من می خواهم مطمئن شوم که تعهد، حقیقت و صداقت به قلب دولت باز می گردد و فکر می کنم به جای نقل قول های مختلف از شورشیان، این یک هدف کلی خوب خواهد بود.”

یکی از وزیران از اصطلاح “توطئه پای خوک” برای این جلسه استفاده کرد، زیرا یکی از امضاکنندگان درخواست رهبری، آلسیا کارنس، نماینده روتلند و ملتون بود که بیشتر به خاطر تهیه گوشت خوک معروف هستند. ; اما همکاران خانم کرنز می گویند که او رهبری قیام علیه نخست وزیر را بر عهده ندارد.

همین وزیر گفت که اعضای کابینه اطمینان دارند که نخست وزیر از تهدید کنونی جان سالم به در خواهد برد و افزود که “این یک معضل است، اما ما بر آن غلبه خواهیم کرد.”

هیپی، وزیر دفاع آمریکا به بی‌بی‌سی گفت که کارکنان دفتر بوریس جانسون مسئول این حادثه هستند و افزود که نخست‌وزیر «واقعاً برنامه روزانه ندارد و او کارکنان دفتر نخست‌وزیری را آماده می‌کند».

او گفت که نخست وزیر نمی تواند بر همه کارها در دفتر خود نظارت کند و برگزاری چنین جلساتی “تصویر بدی از کسانی که آن را برنامه ریزی کرده و در برنامه نخست وزیری گنجانده اند به دست می دهد.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم