تاخیر Omicron چیست؟سویه Omicron Covid-19 از زمانی که ماه گذشته برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد، به سرعت در سراسر جهان گسترش یافته است، اما ما هنوز اطلاعات زیادی در مورد آن نداریم.

به گزارش ایندیپندنت، برای تعیین ویژگی های دقیق آن و نحوه واکنش آن به واکسن های مختلف ما برای کروناویروس به داده های بیشتری نیاز است. اما شکی نیست که مسری‌تر از سایر گونه‌هایی است که در طول این همه‌گیری با آن‌ها مواجه شده‌ایم، از جمله سویه‌های آلفا و دلتا.

Omicron تا به امروز در حداقل 89 کشور به رسمیت شناخته شده است و کشورهایی مانند هلند، آلمان و کره جنوبی قوانین جداسازی را مجدداً برای کاهش گسترش آن وضع کرده اند.

به گفته اداره بهداشت و ایمنی بریتانیا، تاکنون 14 مورد مرگ و بیش از 60 هزار مورد تایید شده از سویه جدید در این کشور گزارش شده است، در حالی که تعداد کل بیماران کووید در روز جمعه دو برابر شده و به 93045 نفر رسیده است.

یکی از چیزهایی که در چند هفته اخیر فاش شده است، تفاوت سویه Omicron با کووید اصلی است.

سازمان بهداشت جهانی تخمین می‌زند که در بیماران مبتلا به اولین سویه کرونا، دو روز تا دو هفته طول می‌کشد تا علائم همه‌جا از بین بروند، تصور می‌شود سویه omikron سریع‌تر است و حدود سه تا پنج روز طول می‌کشد.

ساجد جاوید، وزیر بهداشت بریتانیا در 6 دسامبر به نمایندگان مجلس گفت: «تحلیل اخیر اداره بهداشت و ایمنی بریتانیا نشان می‌دهد که زمان بین شروع و گسترش بیماری ممکن است برای سویه‌های omicron کوتاه‌تر از سویه‌های دلتا باشد».

این توضیح می‌دهد که چرا این بیماری خیلی سریع و موفقیت‌آمیز گسترش می‌یابد، زیرا یک دوره تاخیر کوتاه می‌تواند فرد مبتلا را تا مشکوک شدن به بیماری ایزوله کند، آزمایش مثبت شود، دیگران را نشان دهد و از انتشار جلوگیری کند. مرض. زمان کمتری صرف کنید.

جنیفر نازو، ایمونولوژیست در مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز، این هفته به اقیانوس اطلس هشدار داد که تاخیرهای کم “کنترل ویروس را بسیار دشوار می کند.”

جنبه دیگری که تشخیص Omicron را از سایر گونه‌های ویروس دشوارتر می‌کند این است که علائم آن کمی با سه شاخص اصلی که ما تشخیص داده‌ایم متفاوت است: سرفه، تب و از دست دادن چشایی یا بویایی.

در عوض، گلودرد، کمردرد و آبریزش بینی، سردرد، درد عضلانی و خستگی، عطسه و تعریق شبانه از علائم هشدار دهنده اولیه برای یک فشار جدید هستند.

شواهد موجود در مورد موارد Omicron که در بریتانیا مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است این است که بیماران به طور متوسط ​​پنج روز تا یک هفته بهبود می یابند، اما برخی از علائم، مانند سرفه و خستگی، ممکن است بیشتر طول بکشد.

تنگی نفس نیز در موارد شدیدتر گزارش شده است که می تواند تا 13 روز طول بکشد. بیماران کووید معمولاً دو روز تا 10 روز قبل از ظهور اولین علائم بیماری را به دیگران منتقل می کنند.

اگر فکر می کنید هنوز علائم omicron یا فشار در دلتا را دارید، توصیه فعلی سرویس بهداشت بریتانیا این است که در اسرع وقت یک PCR انجام دهید و برای محافظت از دیگران خود را در خانه ایزوله کنید.

به طور کلی، در حال حاضر بزرگترین امید ما برای Omicron این است که پیشنهاد واکسن تقویت کننده برای همه بزرگسالان در بریتانیا تا پایان ماه دسامبر پذیرفته شود، زیرا مطالعات نشان داده است که سه دوز به جای دو دوز احتمالاً مؤثر است. سویه جدید سطح بالاتری از ایمنی را ارائه می دهد.

هیچ تضمینی در این همه گیری وجود ندارد.» بنابراین به مردم توصیه می شود محدودیت های فعلی از جمله استفاده از ماسک در اماکن عمومی، کنار گذاشتن تعهدات اجتماعی غیر ضروری در شب کریسمس و احتیاط شدید را رعایت کنند.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances