تجمع مقابل سفارت روسیه ممنوع است؟روز گذشته تصویری از دیوار سفارت روسیه در تهران در بین کاربران فضای مجازی دست به دست می شد که شعارهای ضد پوتین روی آن نوشته شده بود.

به گزارش شرق، پس از نوشتن این شعار، محمد مهاجری، فعال سیاسی و رسانه ای در توئیتی خطاب به وزیر کشور نوشت: آقای واحدی وزیر کشور سلام، می خواستم بپرسم که آیا تعدادی از هموطنانم در تاریخ مورد حمله نیروهای نظامی روسیه قرار گرفتند. اوکراین موافقید یا مخالف منافع ملی است؟ “به هر حال، اگر موافق باشید، آیا تضمینی وجود دارد که حامیان پوتین به او حمله نکنند؟”

عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به فراخوان فعالان و مردم برای تجمع و تظاهرات علیه حمله روسیه به اوکراین گفت: تجمعات، راهپیمایی ها و تظاهرات در کشور ما تابع قوانین خاصی است. . وزارت کشور باید تصمیم بگیرد.»

سنت تجمع در مقابل سفارتخانه‌های کشورها، معمولاً در اعتراض به موضوعی خاص، از سال‌ها پیش در ایران و سایر نقاط جهان وجود داشته است. به عنوان مثال، پس از ظهور اخیر طالبان در افغانستان، تجمع افغان های مقیم ایران در مقابل سفارت پاکستان برگزار شد.

پس از آن، گروهی از پناهجویان افغان که پس از سقوط رژیم طالبان به ایران بازگشته بودند، در مقابل سفارت آلمان در تهران تجمع کردند و خواستار پناهندگی خود در آنجا شدند.

امسال نیز جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به ممنوعیت ورود دختران محجبه هند به مراکز آموزشی مقابل سفارت هند در تهران تجمع کردند.

در سال 1377 عده ای مقابل دانشگاه امیرکبیر تجمع کردند و با حضور رابرت مک میر سفیر انگلیس در تهران به سرنگونی هواپیمای اوکراینی مقابل سفارت انگلیس اعتراض کردند. حضور آنها در سفارت انگلیس، افسران پلیس و موتورسواران باعث ایجاد ترافیک و اختلال در تردد آنها شد. قابل ذکر است که مایور در این تجمع دستگیر شد، اما یک ساعت پس از دستگیری و پس از شناسایی احتمالاً به دلیل مصونیت دیپلماتیک آزاد شد.

تجمعات در مقابل سفارت فرانسه نیز برگزار شد. مکرون همچنین در حمایت از ائتلاف آمریکا صحبت کرد، اما گفت که حفظ استقلال راه حل نیست. این تجمع توسط اسپوتنیک، تلویزیون ریشاتودی، تلگراف و رویترز پوشش داده شد.

درگیری با شیخ زکزاکی موضوع دیگری بود که باعث تجمع جمعی از دانشجویان مقابل سفارت نیجریه شد. حتی در مقابل سفارت فنلاند در تهران تجمعی برگزار شد. زیرا فنلاند رئیس فعلی اتحادیه اروپا بود. اما مهم‌ترین رویداد سال‌های اخیر، حمله نیروهای رادیکال به سفارت عربستان در سال 1996 در پی اعدام شیخ نمر بود که در آن دیوارهای سفارت عربستان به آتش کشیده شد و روابط ایران و عربستان سعودی قطع شد. سال‌هاست که مذاکرات بین دو کشور برای برقراری ارتباط مجدد ادامه دارد.

همچنین تجمعی در مقابل سفارت امارات برگزار شد. چندی پیش تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به برقراری روابط دیپلماتیک بین امارات و رژیم صهیونیستی مقابل سفارت امارات تجمع کردند. البته قبل از آن و در سال 1366 نیز جمعی از مردم در اعتراض به ادعای این کشور مبنی بر تحریف نام خلیج فارس و سه جزیره تنب بزرگ، چوته تنب و ابوی در مقابل سفارت امارات تجمع کردند. حضرت موسی

تجمعات در 4 نوامبر هر سال در مقابل سفارت سابق ایالات متحده برگزار می شود. سفارت در سال 58 توسط دانشجویان پیرو خط امام اشغال شد و به دلیل آن اشغال روابط ایران و آمریکا تا به امروز قطع شده است. سفارت سوئیس یکی از معدود سفارت هایی است که می توان از آن بازدید کرد. البته نه به خاطر سوئیس، بلکه دوباره به خاطر ایالات متحده. زیرا سوئیس حافظ منافع آمریکا در ایران و بالعکس است. به همین دلیل است که هر زمان بین ایران و آمریکا تنش ایجاد می شود، ابتدا سفارت اعتراض می کند.

اما سفارتخانه ها به نوعی در برخی از امور سیاسی و دیپلماتیک و همچنین در سایر کشورها به نماد کشور خود تبدیل شده اند و طبیعی است که اعتراضات علیه این کشورها در مقابل سفارتخانه ها صورت گیرد و البته روسیه نیز از این قاعده مستثنی است. ندارد. آیا با ضمانت امنیتی مقابل سفارت این کشور تجمع خواهند کرد یا خیر؟

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances