ترس از چهره سلیمان در اینستاگرام!

[ad_1]

ایسنا: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به مناسبت سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت:

در متن پیام سردار غلامرضا جلالی آمده است: خیلی ها سردار سلیمانی را به عنوان یک سردار بزرگ در محور مقاومت می شناسند، البته این درست است اما حاج قاسم فراتر از این بود، ایشان کاملاً خودساخته و متدین از همه جهات بودند. از زندگی فردی و اجتماعی خود حاج قاسم نه تنها یک فرمانده نظامی و سرزمینی بلکه انسانی خودساخته متکی بر خدا بود و عزت حاج قاسم در نزد دیگران هدیه ای از جانب خداوند و زاییده اراده اوست. برای لذت بردن از خداوند متعال

ویژگی اصلی شهید سلیمانی ولایتمداری اوست. با وجود تواضع حاج قاسم نسبت به خلق خدا و البته خضوع در برابر خدا، او یک انسان به تمام معنا بود. او یک سرباز واقعی برای ائمه انقلاب اسلامی بود. حاج قاسم عمار ولی را «مطیع» می دانست و خود را مطیع ولایت فقیه می دانست. شهادت وی در راه آرمان ها و اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران مترادف با سربلندی وی در آزمون سخت ولایت و ولایتمداری بود. سومین ویژگی حاج قاسم سلیمانی «اقتدار در برابر دشمن» بود. اگر این صفت حاج قاسم را با صفت پیشین او در «تواضع نسبت به دوستان» پیوند دهیم، به شرح آیه «و الذین رحمة للکفار» می رسیم.

سردار سلیمانی حتی یک لحظه در برابر دشمنان تروریست-تکفیری و دیگر نیروهای آمریکایی و رژیم اشغالگر قدس تاب نیاورده و برای نابودی آنها به عقب نگاه نکرده است. چهارمین ویژگی حاج قاسم سلیمانی رویکرد نظام مند و راهبردی وی به تحولات منطقه ای منطقه است. بر همین اساس حاج قاسم را «مهندسی توانا در عرصه مبارزه با دشمن» می دانیم. «فرمانده بودن برای کشتن دشمن» شرط لازم است، اما شرط کافی نیست.

نظارت هوشمندانه میدان نبرد، مطالعات آینده بصری درگیری و راه‌حل‌هایی برای هر عامل احتمالی، سه ویژگی است که یک «مهندس نبرد» باید برای غلبه بر بریدگی‌های دشمن و پیروزی در نبردها استفاده کند. همه این ویژگی ها به بهترین شکل ممکن در حاج قاسم سلیمانی متبلور شد. یکی دیگر از ویژگی های مهم سردار سلیمانی این است که «عمل نظامی» و «عمل فرهنگی» در میدان جنگ فرقی ندارد. وی شکل گیری گفتمان مقاومت و پیروزی محور مقاومت در عرصه نظامی را در ادامه بیان کرد. به عبارت دیگر، اقدامات دفاعی سردار سلیمانی در عرصه نظامی با فرهنگ و گفتمان پیوند خورد. این یکپارچگی نظامی-فرهنگی باعث شده است که امروز شاهد ادغام محور مقاومت از یمن و عراق تا سوریه و لبنان و سایر کشورها و تمرکز آن بر همان هدف «مقابله با دشمن واقعی» باشیم.

حاج قاسم سلیمانی به عنوان راهبرد مقاومت فعال بیشترین موفقیت را برای منطقه و جهان اسلام به دست آورد و در نتیجه سنگین ترین هزینه را دشمن باید بپردازد. به عنوان میراث بزرگ حاج قاسم باید «راهبرد مقاومت فعال» را نیز در نظر گرفت. امروز دشمن توان رویارویی با استراتژی هوشمندانه «مقاومت فعال» جمهوری اسلامی ایران را ندارد. در سوی دیگر معادله ایران اسلامی، این استراتژی در حال تبدیل شدن به یک «قطب نما» در کشور و منطقه است. «شهید سلیمانی» حتی پس از شهادت مظلومانه، محاسبات دشمن به هم خورد.

بر خلاف شمارش اولیه کاخ سیاه از تروریسم، منطقه و به ویژه عراق به جای اینکه مرکز برخی عناصر خودخواه و شادی از ماجرای شهادت سردار دلها باشند، به بستری برای تقدس و بیان تبدیل شد. خشم گسترده ملت ها علیه جنایت آمریکا. ما هم در شرایطی اولین سالگرد آن شهید بزرگوار را جشن می گیریم که ابزارهای مدرن و مجازی استعمار آمریکا مانند اینستاگرام از انتشار تصاویر سلیمانی هراس دارند و این نشان دهنده محبوبیت قاسم سلیمانی در دل ملت هاست. تشییع باشکوه سردار سلیمانی در کاظمین، بغداد، نجف و کربلا و به دنبال آن تظاهرات میلیونی بی‌سابقه مردم عراق در سال گذشته علیه ادامه خروج اشغالگران در این کشور و منطقه، حاصل خون پاک بود. این شهدای بزرگوار و مخلص. بر خلاف تصور اولیه کاخ سفید، خون پاک این دو فرمانده شهید نه تنها جایگاه حامیان آمریکایی را در منطقه تقویت کرد، بلکه به طور معجزه آسایی به عامل مهمی در «خواستار خروج فوری از منطقه» تبدیل شد.

سردار سلیمانی نماد پیروزی جبهه مقاومت در منطقه است. ما از صمیم قلب معتقدیم که شهدا زنده هستند و شهید بزرگوار حاج قاسم همچنان رمز پیروزی بر تروریسم آمریکایی و صهیونیستی است. امروز صدای مقاومت در سراسر منطقه به گوش می رسد. هر روز صدای مقاومت بلند می شود و بدن دشمن را می لرزاند. در پایان با تجدید بیعت با آرمان های امام و رهبری عزیز و ادای احترام به شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و شهدای جبهه مقاومت به ویژه شهید عزیزمان سردار حاج قاسم سلیمانی بر این امر تاکید می کنیم. . به نظر ما قاسم سلیمانی توسط آمریکا جنایتکار ترور شد. ترامپ فقط تبلور بی رحمی این رژیم تروریستی بود. با آمدن بایدن، این جنایت بزرگ را فراموش نخواهیم کرد و نمی بخشیم. انتقام بزرگی از فرماندهان، جنایتکاران و مدیران این وعده قانع کننده جمهوری اسلامی».

[ad_2]

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما