(تصویر) مرگ تاسف بار 54 مهاجر بر اثر واژگونی کامیون

[ad_1]

در تصادف یک کامیون در جنوب مکزیک دست کم 54 نفر کشته و ده ها نفر زخمی شدند.

به گزارش فرارو، این حادثه پس از واژگونی کامیون در حومه توکسلا گوتیرز، حومه چیاپا د کورزو اتفاق افتاد. مقامات ایالت چیاپاس گفتند کامیون قبل از واژگونی به نرده پل برخورد کرد.

این کامیون حامل بیش از 100 مهاجر بود که عمدتاً از کشورهای آمریکای مرکزی بودند و کامیون دارای اضافه وزن کنترل خود را از دست داد.

فرماندار ایالت چیاپاس در پستی توییتری اعلام کرد که 105 مجروح از جمله 22 زن به بیمارستان منتقل شده اند. عکس ها و فیلم های دلخراش قربانیان و مجروحان در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. تصاویر اجساد پوشیده از پارچه سفید در کف خیابان واکنش های بسیاری را در فضای مجازی نیز برانگیخته است.

آندرس مانوئل لوپز ایبرادور رئیس جمهور مکزیک با خانواده قربانیان تسلیت گفت. تلاش‌ها برای شناسایی قربانیان ادامه دارد و مقامات کشورهایی مانند گواتمالا، هندوراس و السالوادور که گمان می‌رود شهروندان آن در میان کشته‌شدگان باشند، با همکاری مقامات مکزیکی در حال بررسی این حادثه هستند.

بسیاری از مردم آمریکای مرکزی سعی می کنند از فقر و خشونت در منطقه از طریق مکزیک تا دروازه های آمریکا فرار کنند. باندهای قاچاق انسان در مکزیک عمدتاً با استفاده از کامیون های بزرگ تردد این افراد را در گروه های بزرگ سازماندهی می کنند که با توجه به وضعیت جاده های مکزیک با استانداردهای ایمنی فاصله زیادی دارد.

وعده های جابدن برای بازنگری در سیاست مهاجرتی ایالات متحده و پذیرش پناهجویان بیشتر، امسال افراد بیشتری را در معرض خطر مهاجرت به ایالات متحده قرار داده است. این در حالی است که اخیرا دولت بایدن از مهاجران خواسته است که کشور مبدا خود را ترک نکنند تا به آمریکا بیایند و با از سرگیری سیاست اخیر دونالد ترامپ، اولین گروه از پناهجویان تا زمان رسیدگی به پرونده به مکزیک بازگشتند. منتقدان می گویند چنین سیاست هایی بازار کار قاچاقچیان را گرم می کند و جان پناهجویان را به خطر می اندازد.

[ad_2]

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما