(تصویر) واکسیناسیون در کوه های یخی کشمیردر روستایی در کشمیر تحت کنترل هند، مسرت فرید، یک کارمند بهداشت، روستاییان را واکسینه می کند.

به گزارش فرارو، مسرت فرید عضوی از تیمی از کارکنان بهداشتی است که کمپینی خانه به خانه برای تزریق واکسن کرونا به نوجوانان 15 تا 18 سال و افزایش این واکسن در بین افراد بالای 60 سال در کشمیر راه اندازی کرده است.

فرید و همکارانش هزاران واکسیناسیون را در طول سال گذشته انجام داده‌اند که عمدتاً در روستاهای دور افتاده بوده‌اند.

اما زمین سرد و یخی تنها مانع نیست. برخی از ساکنان هنوز در مورد این واکسن مردد هستند و به سختی از زمستان های هیمالیا امرار معاش می کنند.

فرید گفت: «بیشتر دختران جوان به دلیل اطلاعات نادرست و بی اعتمادی تردید دارند. آنها بر این باور غلط تأکید می کنند که واکسن ها بر بارداری تأثیر می گذارد یا از آن جلوگیری می کند.

وی گفت: ما نه تنها آنها را در برابر ویروس کرونا واکسینه می کنیم، بلکه باید آنها را در مورد واکسن ها آموزش دهیم تا اعتماد آنها را جلب کنیم.

جعفرعلی، مسئول بهداشت گفت: چالش اصلی امسال هوای سخت است، برخلاف سال گذشته که برخی از همکارانش در جریان تبلیغات انتخاباتی توسط مردم محلی مورد آزار و اذیت قرار گرفتند، زیرا بسیاری از ساکنان احساس می کردند که واکسن می تواند باعث ناتوانی جنسی، عوارض جانبی جدی یا حتی مرگ شود.

بر اساس آمار رسمی، تا به امروز، کارکنان بهداشت بیش از 72 درصد از 14 میلیون نفر واجد شرایط منطقه را به طور کامل واکسینه کرده اند.

مقامات بهداشتی اخیراً برخی از روستاها را از شهرهای مجاور به دلیل باران‌های شدید و واکسیناسیون تخلیه کرده‌اند، از جمله روستای عمدتا قبیله‌ای جنگل خاگ که در خانه‌های گلی، سنگی یا چوبی زندگی می‌کنند.

ارشا بیگم، یک زن نابینای سالخورده، هنگام بازدید تیم پزشکی از خانه او و تزریق واکسن تقویت کننده از او تشکر کرد. او گفت: در این شرایط سخت نتوانستم به بیمارستان بروم. من از آنها بسیار سپاسگزارم.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel