تعریض یک متری رودخانه ارومیهخبرگزاری ایسنا: وزیر نیرو از افزایش یک متری سطح رودخانه ارومیه خبر داد و گفت: تکون 5 هزار و 2 روستای استان با بیش از یک میلیون نفر شبکه آبرسانی سالم و پایدار خواهند داشت و تا پایان آن دولت دوازدهم پاسخگو خواهد بود و تعداد افرادی که در این روند مشارکت داشته اند به یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.

رضا اردکانیان در مراسم افتتاح پروژه های صنعت برق آبی آذربایجان غربی، اردبیل، مازندران و اصفهان در قالب هفتگی و چهارمین روز هفته، گفت: دولت هفدهم بقیه مسیر را ادامه می دهد و در این ریل کار می کند.

وی همچنین سالروز شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش را به ملت ایران و جبهه مقاومت تسلیت گفت و افتتاح شد و مردم امروز و فردا از این طرح ها بهره مند می شدند.

وزیر نرو گفت: امسال قول داده ایم که علاوه بر پروژه های مختلف که هر روز به ثمر می نشیند و با سرمایه گذاری ارتدکس چند هزار میلیارد تومان، حجم عظیمی از آب و برق و فاضلاب را در اختیار مردم قرار دهیم. طرح عالی نتیجه داده است

به گفته اردکانیان، پروژه بزرگ دیگر که عمدتاً شامل طرح ها و آثار سازه ای و عددی است تا پایان امسال افتتاح می شود.

وی همچنین به تاسیس شرکت مهندسی آب و فاضلاب در یازدهمین ماه سال (9 سال پیش) اشاره کرد و گفت: یکی از دوران طلایی فعالیت های گسترش جمهوری اسلامی ایران بودم و امروز ما بخشی از کشور هستند که از نظر آب و فاضلاب شهری در مقیاس جهانی قرار دارند.

وزیر نرو با اشاره به ساخت شرکت های آب و فاضلاب در مناطق شهری و روستایی گفت: کمتر از یک سال بعد این گروه از آب آشامیدنی پایدار و سالم بهره مند شد.

وی گفت: همچنین پروژه های کوچک مقیاس در استان های مازندران و اصفهان، اداره پست و شبکه های توزیع در استان اردبیل افتتاح می شود و آبیاری و زهکشی کرم آباد یا ارس غربی در مساحت 3 متراژ است. هزار و 6 هکتار. این ماموریت اصلی وزارت نیرو است و وزارت کشاورزی نیز به سهم خود در شبکه های فرعی مشغول است که با تکمیل آن به دست روستاییان خواهد رسید.

اردکانیان درباره سد کنیسیب افزودند: این سد عظیم و مهم با سرمایه گذاری 2 میلیارد تومانی ظرفیت انتقال 3 میلیون متر مکعب آب سازمان یافته به ارومیه را به مدت یک سال دارد.

وزیر نرو ادامه داد: توان تنظیم سد بیش از 1 میلیون است که مابقی آن بر اساس هزینه های زیست محیطی و معیشتی تعریف می شود.

وی همچنین گفت: در سال سوم ارومیه در دو سال بین 3 تا 4 سال با وجود بارندگی های متعدد، هر ساله سطح دریا را به طور متوسط ​​5 سانتی متر رساندیم، در صورتی که این روند ادامه پیدا نکند و درمان ادامه یابد. شروع نشه بعد دریا میگذره خشک بود

وی گفت: در نتیجه فعالیت هایی که در مدت 3 سال صورت گرفته است، خوشبختانه سالانه 3 سانتی متر سطح آب دریا را افزایش می دهیم که به یک میلیارد و یک میلیون مترمکعب رسیده است.

به گفته وزیر نیرو، بیشترین کار توسط همه دستگاه ها و وظیفه ما به عنوان وزارت نیرو در احیای دریای ارومیه، ساخت آب از مجموعه های آبی موجود و تامین 2 میلیارد و 2 میلیارد تومان انجام شده است. میلیون متر مکعب آب برای حفاظت از تامین آب مناسب. . البته هزینه کشاورزی نیز تا حد معقولی بالا رفته و حدود 5 درصد در سال بوده است.

اردکانی ها می گویند خانه هایشان برای تصفیه فاضلاب پاکسازی شده تا ادرارشان وارد رودخانه شود. وی گفت: دو پالایشگاه ارومیه و تبریز تا پایان عمر مثمر ثمر خواهند بود.

وی در پاسخ به سوال رئیس جمهور گفت: سطح آب دریا در سال سوم 1.2 سانتی متر و در سال سوم به 1.2 سانتی متر و در سال دهم به 6 سانتی متر رسید. متر افزایش یافته است. بر اساس اعداد و ارقام، ترازو از ابتدای سال یک متر افزایش یافته است.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances