تغییر فرمت لیگ قهرمانان آسیا و سرنوشت نمایندگان ایرانکنفدراسیون فوتبال آسیا پس از سال‌ها پیگیری فدراسیون‌های قاره‌ای غربی بالاخره تصمیم گرفت تقویم فوتبال باشگاهی خود را تغییر دهد تا از سال ۲۰۲۳ لیگ قهرمانان آسیا مانند لیگ‌های غرب آسیا برگزار شود. بنابراین لیگ قهرمانان آسیا 2023 به صورت جداگانه برگزار نمی شود و این مسابقات در فصل 2023-24 برگزار می شود. به این ترتیب لیگ قهرمانان چند ماه به تعویق می افتد و همین موضوع حضور تیم های کسب سهمیه در این فصل را منوط به تصمیم فدراسیون های این کشور می کند.

به این ترتیب در فوتبال ایران هنوز مشخص نیست که کدام تیم ها با نتیجه 20 بر 24 به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا می کنند و به دلیل تاخیر، لیگ های داخلی غرب برای دو فصل متوالی و سپس لیگ قهرمانان آسیا با تقویم جدید برگزار می شود. مراجعه كردن. یعنی لیگ های برتر بیست و یکم و بیست و دوم و با شروع لیگ بیست و سوم، فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا آغاز می شود. در این شرایط مشخص نیست تکلیف تیم هایی که در لیگ بیست و یکم سهمیه می گیرند و تیم هایی که در لیگ بیست و یکم سهمیه می گیرند چه می شود.

در همین راستا، هیات رئیسه فدراسیون فوتبال جلسه ای برگزار می کند و تصمیم می گیرد که کدام تیم ها 24-24 به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنند که ممکن است راه حل های متفاوتی داشته باشد. ایران در حال حاضر در لیگ قهرمانان آسیا دو سهمیه قهرمان لیگ برتر و جام حذفی و دو سهمیه دیگر تیم های دوم و سوم لیگ برتر است و به تیم چهارم جدول می رسد. حالا ایران برای لیگ قهرمانان آسیا 23-2012 چهار سهمیه (1 + 3 یا 2 + 2) با حداکثر هشت تیم از لیگ های بیست و یکم و بیست و دوم خواهد داشت.تصمیم بگیرید کدام تیم ها باید سهمیه بگیرند. . .

به عنوان مثال، هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ممکن است تصمیم بگیرد که قهرمانان این فصل و فصل آینده چهار سهمیه بگیرند یا تیم هایی که در لیگ بیست و یکم سهمیه کسب کنند، سهمیه نگیرند و تیم ایران 22 انتخاب شود. از لیگ پنجم اما این موضوع باید با باشگاه ها در میان گذاشته شود تا آنها به عنوان ذی نفعان موضوع، نظر خود را برای تصمیم گیری به فدراسیون فوتبال اعلام کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم