تفاوت پیتزای آمریکایی و ایتالیایی چیست؟“پیتزای غلیظ دوست دارید یا نازک؟” اگر پیتزا خور حرفه ای هستید، شاید این سوال را بارها شنیده باشید. برای کسانی که پیتزای غلیظ آمریکایی دوست دارند و دسته ای دیگر که انتخابشان همیشه پیتزا ایتالیایی و نازک است. اما این دو پیتزا جدا از ضخامتشان چه تفاوت هایی با هم دارند؟ اگر شما هم جزو پیتزا خواران هستید، این گزارش اطلاعات جدیدی را در اختیار شما قرار می دهد.

اگر فکر می کنید که ایتالیا اولین تولید کننده پیتزا است، باید این تصور غلط را کنار بگذارید. اولین مهاجران یونانیان باستان بودند که پیتزا را با نان مصری به جنوب ایتالیا آوردند. اولین پیتزا با استفاده از خمیر گرد، ادویه های محلی، تکه های کوچک گوشت یا عصاره آن یا هر مواد دیگری که در دسترس بود درست شد. اما اولین پیتزای رسمی به عنوان غذا بعد از استفاده از گوجه فرنگی بود که برای ملکه ایتالیا طبخ می شد و او را مارگاریتا نامیدند.

در حال حاضر انواع پیتزاهای قرمز، سفید و سبز با پرچم این کشور در ایتالیا رایج است. مدت کوتاهی پس از نقل مکان مردم به ایالات متحده، اولین پیتزاها در آنجا پخته شد و در نانوایی های ایتالیایی رایج شد. با گذشت زمان تغییرات زیادی رخ داد و پیتزا به غذای مورد علاقه مردم آمریکا تبدیل شد.

ایتالیایی-آمریکایی؟ فقط ضخامت مهم است؟

اما برگردیم به سوال اول، تفاوت این دو نوع پیتزا چیست؟ بین دو نوع خمیر پیتزا (نان)، نوع سس، مواد روی پیتزا، نوع پخت و نوع گوشت استفاده شده تفاوت هایی وجود دارد.

آرد کرانچی یا کرکی؟

اولین و بارزترین تفاوت این دو پیتزا در آرد آنهاست. خمیر پیتزا ایتالیایی انواع مختلفی دارد. پیتزای ایتالیایی خمیر نازکی دارد که به دلیل حرارت فر و پخت سنتی بسیار ترد و برشته شده است. این آردها از آرد، مخمر و آب تهیه می شوند، خاصیت کشسانی کمتری دارند و طعم مواد پیتزا را از دست نمی دهند. اما در ایالات متحده، آرد پیتزا غلیظ و نرم است. مثل اینکه در حال خوردن نان تازه با مواد پیتزا هستید.

سس کچاپ سبزیجات؟

اغلب وقتی در مورد سس پیتزا صحبت می کنیم اولین چیزی که به ذهن می رسد سس گوجه فرنگی قرمز است. در ایالات متحده پیتزا را با سس گوجه فرنگی قرمز می خورند، اما در ایتالیا از گوجه فرنگی تازه، روغن زیتون، سیر و ریحان به عنوان سس روی پیتزا استفاده می شود، به همین دلیل است که طعم پیتزا ایتالیایی بیشتر شبیه سبزیجات و سبزیجات است تا سس کچاپ و گوشت!

مخلوطی از چند نوع گوشت را ترجیح می دهید یا فقط یک نوع؟

آمریکایی ها از گوشت، سوسیس و مرغ در پیتزا استفاده می کنند. پس اگر گوشت های مختلف را روی پیتزا دوست دارید، از طرفداران پیتزا آمریکایی هستید! زیرا در پیتزای ایتالیایی از همین نوع گوشت استفاده می شود. استفاده از انواع گوشت روی پیتزا برای ایتالیایی ها بسیار عجیب و آزاردهنده است. آنها معتقدند هر گوشتی طعم منحصر به فرد خود را دارد و نمی توان آن را با هم ترکیب کرد! بنابراین در هر پیتزا فقط از مقدار کمی گوشت استفاده می شود.

به همین سادگی ایتالیایی!

پیتزا آمریکایی در حال حاضر یک غذای بین المللی است که در رستوران های سرتاسر دنیا موجود است و می توانید آن را با انواع گوشت، ماهی، میگو، آناناس یا هر چیزی که می خواهید سفارش دهید و سرو کنید. شما می توانید مواد لازم برای این پیتزا را خودتان انتخاب کنید. اما اگر می خواهید پیتزا ایتالیایی بخورید، نمی توانید آنچه را که دوست دارید به پیتزا اضافه کنید. به همین سادگی ایتالیایی!

غذاهای مدرن و سنتی

قبلاً اشاره کردیم که پیتزای ایتالیایی به طور سنتی در فر آتشین پخته می شود، در حالی که پیتزای آمریکایی به روشی مدرن در فر صنعتی پخته می شود.

پیتزای ایتالیایی

پیتزا آمریکایی

گرانول

نان نازک، برشته و ترد

نان غلیظ، خمیری و پف دار

خواهر

روغن زیتون، گوجه فرنگی تازه، سیر و ریحان

سس گوجه فرنگی یا سس گوجه فرنگی

محتوا

در هر زمان فقط از یک ماده خام استفاده می شود

تنوع بالای مواد (گوشت و سبزیجات)

حالا می توانید بگویید که طرفدار پیتزای ایتالیایی یا آمریکایی هستید؟!

منابع:

www.wisegeek.com

www.giovannisfrozenpizza.com

www.imaddictedtocooking.com

ترجمه: ایرنا

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel