جذب دی اکسید کربن به روش های جدیدبر اساس گزارش سازمان جهانی هواشناسی، غلظت گازهای گلخانه ای به بالاترین حد خود رسیده است و با وجود کاهش 5.6 درصدی انتشار دی اکسید کربن از سوخت های فسیلی به دلیل محدودیت های کووید-19، این افزایش در سال 2020 بالاتر از میانگین گازهای قبلی است. . این افزایش مداوم در غلظت دی اکسید کربن برای چندین دهه ارتباط مستقیمی با مصرف زیاد سوخت های فسیلی دارد.

تیمی از محققان دانشگاه رنمین چین روش جدیدی را برای استفاده از نور خورشید به عنوان منبع انرژی برای جذب دی اکسید کربن و اصلاح خاک اره به عنوان جاذب دی اکسید کربن پیشنهاد کرده اند.

به این ترتیب علاوه بر جذب دی اکسید کربن، از استفاده از سوخت های فسیلی که دی اکسید کربن اضافی تولید می کنند نیز خودداری می شود. نکته مهم این است که روش جذبی که آنها توسعه داده اند برگشت پذیر است، بنابراین می توان از دی اکسید کربن جذب شده برای تولید محصولات دیگری مانند متانول، اتانول و متان استفاده کرد.

یاپی وانگ، استاد و محقق ارشد گروه شیمی دانشگاه توضیح می‌دهد: «در حالی که در دهه‌های اخیر بسیاری از جاذب‌های دی اکسید کربن با کارایی بالا ساخته شده‌اند، مردم به ندرت به کربن منتشر شده از جاذب‌ها در طول آماده‌سازی آن توجه می‌کنند». علاوه بر این، سیستم‌های جمع‌آوری دی اکسید کربن صنعتی سنتی مصرف انرژی بالایی را در طول فرآیند بازسازی جذب نشان می‌دهند.

برای پرداختن به این مسائل، ما روی راه حل هایی تمرکز کردیم که نه تنها از جاذب های دی اکسید کربن کم کربن استفاده می کنند، بلکه از نور خورشید به عنوان تنها ورودی انرژی برای بازسازی این جاذب ها استفاده می کنند.

این تیم دریافت که خاک اره آغشته به محلول پلیمری آبی مبتنی بر آمین یک جاذب دی اکسید کربن است که دو مزیت مهم دارد، به راحتی بدست می آید و نیازی به سنتز پیچیده ندارد و دی اکسید کربن را جذب می کند و می تواند با حرارت دادن مناسب دوباره تولید شود. علاوه بر این، یک بازتابنده و یک لایه جذب نور خورشید برای ایجاد یک سیستم برداشت خورشیدی گرمایش خاک اره بهبود یافته برای جذب دی اکسید کربن استفاده شد.

شیمینگ ژانگ، دانشجوی دکترا گفت: ما از آبگرمکن های خورشیدی الهام گرفتیم. استفاده از نور خورشید به عنوان ورودی انرژی نیاز به انرژی معمولی را کاهش می دهد و سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد.

Qianhao Pan اضافه کرد: آنها معتقدند زیبایی در سادگی است، گاهی اوقات یک فرآیند آماده سازی ساده می تواند راه حل موثری باشد که از محیط زیست محافظت می کند.

این یافته ها در مجله Green Energy and the Environment منتشر شده است.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances