جفت 1200 میلیارد تومان!مجموع ارزش دوگانه هجومی تیم ملی 42 میلیون یورو است که اگر هر یورو حدود 30 هزار تومان را در نظر بگیریم، رقمی در حدود 1260 میلیارد تومان برابر با ریال آن است. این نشان دهنده ارزش و توانایی های بالقوه خط آتش تیم ملی است. خطی که از درخشش در مرحله نهایی جام جهانی 2022 قطر خوشحالیم.

روزنامه ورلد اکونومی نوشت: معتبرترین رسانه دنیا که برای بازیکنان فوتبال ارزش قائل است، بار دیگر اطلاعات خود را به روز کرد. ترانسفورمر مارکت، سایت مرجع علاقه مندان به فوتبال در این زمینه، در جدیدترین آپدیت خود حاوی نکات جالبی از جمله افزایش ارزش مهدی ترینی است. پیش از این مهاجم ایرانی پورتو 15 میلیون یورو به نام خود داشت که با توجه به عملکرد خوب طارمی و عملکرد بی وقفه او این رقم 2 میلیون یورو افزایش یافته است. این تغییر در حال حاضر از نظر نقل و انتقالات 17 میلیون یورو ارزش دارد.

خط حمله 42 میلیون یورو

همانطور که می دانید زوج اصلی هجومی تیم ملی ایران مهدی تریمی و سردار آزمون هستند. گفتیم طارمی قیمت خود را در بازار نقل و انتقالات با 2 میلیون یورو افزایش به 17 میلیون یورو رسانده است اما قیمت سردار آزمون تغییری نکرده است. ستاره 27 ساله ایرانی که به تازگی از زنیت سن پترزبورگ به بایرلورکوزن آلمان منتقل شده است، با برچسب 25 میلیونی همچنان ارزشمندترین بازیکن فوتبال ایران است. به این ترتیب ارزش کل دوتایی هجومی تیم ملی 42 میلیون یورو است که اگر هر یورو را حدود 30 هزار تومان در نظر بگیریم، معادل ریالی آن حدود 1260 میلیارد تومان می شود. این نشان دهنده ارزش و توانایی های بالقوه خط آتش تیم ملی است. خطی که از درخشش در مرحله نهایی جام جهانی 2022 قطر خوشحالیم.

یک شکاف بزرگ

حقیقت این است که مهدی تریمی و سردار آزمون در بالای جدول ارزشمندترین بازیکنان حال حاضر فوتبال ایران حسابشان را از هم جدا کرده اند و فاصله زیادی بین آنها و بقیه وجود دارد. علی رضا جهانبخش پس از این دو ستاره 25 و 17 میلیون یورویی 4 میلیون یورویی سومین فوتبالیست گران قیمت ایران است. علی قلی زاده با 3.5 میلیون یورو چهارم است و در رده های بعدی سامان قدوس و اللهیار سید منیش با برچسب 3 میلیون یورویی را داریم. همانطور که می بینید پیشرفت قلی زاده و سید مانیش در این جدول بسیار چشمگیر و قابل تقدیر بوده است. گران ترین فوتبالیست های حال حاضر جهان کیلیان امباپه و ارلینگ هلند با ارزش 160 و 150 میلیون یورو هستند. در آسیا، سان هیونگ مین کره ای همچنان با ارزش 80 میلیون یورو در صدر فهرست قرار دارد و سردار آزمون ما در رتبه دوم قرار دارد.

بیچاره باشگاه ایرانی

ما همیشه گفته‌ایم که حتی بزرگترین باشگاه‌های ایرانی هم پتانسیل اقتصادی بسیار کمی دارند و نمی‌توان آنها را با ثروتمندترین رقبای قاره مقایسه کرد. رتبه بندی سایتی مانند Transformmarket این واقعیت را به وضوح نشان می دهد. در حال حاضر با ارزش ترین باشگاه های آسیا تیم های الهلال و النصر عربستان با 60 و 55 میلیون یورو هستند و در کمال تعجب الریان قطر که بهادر خلیل زاده را در اختیار دارد با 33 میلیون یورو در رده سوم قرار دارد. . او خامس رودر ستاره سابق رئال را نیز به خدمت گرفت. حالا به نظر شما باشگاه های ایرانی در بازار نقل و انتقالات کجا هستند؟ گران ترین تیم پرسپولیس، پنجاهمین تیم آسیایی 12.5 میلیون یورویی است. استاگلال با ارزش 10.4 میلیون یورو در رده 63 و سپاهان با ارزش 6.9 میلیون یورو در رده 69 قرار دارند. پس در این شرایط باشگاه ما چگونه دوشادوش غول های ثروتمند آسیایی رقابت خواهد کرد؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم