جلیلی خاموش شکست خورد; حملات شدید به «دشمنان» و «مردم کشور»اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفتند: اگر دشمن تهدید را عملی نکند، سعی می کنیم تحلیل ها را با نتایج اشتباه انجام دهیم.

به گزارش ایسنا، سعید جلیلی نماینده مجلس در نطق خود با عنوان «پشت خیمه دشمن در حسینیه جماران» مصلحت نظام را شناسایی کرد و ادامه انقلاب را مستلزم شناخت درست میدانی دانست. استقرا منجر به تحلیل نادرست می شود.

دشمن کسی است که ملت را از مبارزه اصلی منحرف کند یا راه مبارزه را منحرف کند. در داخل هم افرادی هستند که ظاهراً دنبال حسن نیت هستند و در بین مردم منکر ایجاد می کنند و آنها را از مسیر خود منحرف می کنند.

وی افزود: در سه سال گذشته دشمن اعلام کرده است که حداکثر فشار را به ایران وارد خواهد کرد و با این کار هم این کار را انجام داد، از برجام خارج شوید. مطالبه سند برجام از سوی ملت ایران است و نشان می دهد که آمریکا به آن پایبند نیست، بلکه مذاکره کنندگان را برای مذاکره با ترامپ تحت فشار قرار داده است. در واقع اگر تحلیل درستی نداشته باشیم مردم ناخواسته تحلیل را اشتباه تفسیر می کنند و اگر درک درستی از توانمندی های کشور نداشته باشیم زمان را از دست می دهیم و دشمن هدف قرار می گیرد.

جلیلی خاطرنشان کرد: یکی از مقامات اروپایی به من گفت که اگر فشار از سوی ایران وارد کشورمان شود، نمی توانیم شش ماه مقاومت کنیم، اما امروز اعلام رسمی که فشارها شکست خورده است، شکست خورده است. آنها اعتراف می کنند که آمریکا منزوی و دست خالی است.

عنوان برنامه «دشمن پشت چادر» نشان از درک درست علما دارد که در واقع مستند به اظهارات رسمی مقامات آمریکایی مبنی بر عدم عقب نشینی ایران است. البته هر وقت دشمن ناامید می شود برای فریب می آید و هر وقت دشمن پشت خیمه است قرآن می خواند. شما باید این صحنه را درک کنید.

دشمنی که امروز شکست را می پذیرد به دنبال راه حل است بنابراین نباید اجازه دهید دشمن از ابزار اطلاعاتی و رسانه ای شما سوء استفاده کند. تاکتیک ما در مقابله با دشمن بسیار مهم است. امروز ملت پیروز ما باید به درستی برابر با ایالات متحده آمریکا شناخته شود و ما اجازه نداریم این تعداد کم را به نمایش بگذاریم.

به نقل از وی در یک خبرنامه و در نقد مذاکرات برجام گفت: فلان نامه صد صفحه ای یا دو صفحه ای است اما چرا این فضا هنوز طراحی می شود؟ قبلا هم گفتم برجام ملتی است که مدرک طلب است و در دانشگاه باید برجام خانی دوباره انتخاب شود. اما این صحنه ماست.

جلیلی در پایان گفت: من همیشه در حال مکاتبه بوده ام و وظیفه خودم است که نظر خود را اعلام کنم و قبلا گزارش دولت در پایان دوره خودگزارش دهی را بررسی کرده ام و اعلام کرده ام که واقعا موضوعیت ندارد. ” این نامه مربوط به گزارش ماه قبل از دولت قبل در چارچوب اسناد است. البته این مسائل ارزشی ندارد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم