جهت گیری بازار سهام این روزها تحت تأثیر جنگ در بورژوا و اوکراین است


در رفتن کارشناسان بورس معتقدند در صورت از سرگیری بورژوازی، کل بورس با روند مثبتی روبرو خواهد شد، اما با اندکی تفاوت در این زمینه، ممکن است گروه بانکی رشدی بالاتر از کل را ثبت کند. بورس می تواند بازی خوبی را برای سرمایه گذاران در سال آینده در مواجهه با رکودی که بازار سرمایه در سایه بورژوازی با آن مواجه است.

به گفته فرارو، ممکن است بازار سهام در این زمینه به سمت نقدینگی نوسانی برگردد و با توجه به اینکه قیمت ها در حال حاضر در پایین ترین سطح خود قرار دارند و قدرت فروشندگان بسیار ضعیف است، این امر منجر به ورود کوچکترین هوشمند بازار سهام شده است. حرکت مثبت پول آرام آرام
نباید به تأثیرات بورژوازی در بورس اعتماد کرد.

فردین آقابزرگی کارشناس بورس گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه تحت تاثیر جو روانی بورژوازی رو به رشد بود، گفت: اما در حال حاضر چون بورژوا همچنان در بلاتکلیفی است و حتی شریعتمداری مدیرعامل کیهان و یا حتی نمایندگان مجلس از این موضوع اطلاعی ندارند. مفاد یک توافق احتمالی، به شدت بر بورژوازی و تأثیرات مثبت آن بر بازار سهام، حداقل در کوتاه مدت، متکی بود.

وی افزود: با توجه به اینکه هیچ اطلاعاتی از بورژوا به دست نیامده است، هر کارشناس بر اساس تحلیلی که در عمل می بینیم اظهاراتی می کند، این ایده ها اصلا به بازار نیامده است، مثلا نمادها به ریال و دلار. اصلا مرتبط نبودند

آقابزرگی گفت: چون این کارشناسان فکر می کردند که سهام واقعی مانند خودرو، بانک، لیزینگ و بیمه تحت تاثیر بورژوازی رشد می کند، اما در این هفته دیدیم که این صنایع کاهش یافته است، بنابراین دیگر نمی توانیم آن را پایه گذاری کنیم. بر روی این متغیر بورس اوراق بهادار بورس را با توجه به وضعیت آن بررسی می کند.

این کارشناس بورس افزود: از سوی دیگر با توجه به ادامه جنگ در اوکراین، این موضوع قیمت نفت را به بالای 120 هزار و 120 رسانده است که در این راستا باید علائم بهبود یابد. و رشد کالاها بین 15 تا 20 درصد در این هفته.

اما باید به این نکته نیز توجه داشت که هر چه جنگ در اوکراین شدیدتر باشد، ریسک سازماندهی شده برای بازارهای تجاری جهانی به طور کلی بیشتر می شود که می تواند بورس تهران را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین فعلا. بازار سهام را باید با توجه به شرایط داخلی کشور تحلیل کرد، با توجه به افزایش نقدینگی، رشد اقتصادی، تورم و صادرات در 15 سال اخیر، باید گفت که تمامی بازارهای سرمایه در این دوره رو به رشد هستند. بنابراین اگر ادامه دهید، اگر تورم در طول سال ادامه یابد، ممکن است بازار سهام کند شود.

وی گفت: با توجه به آثار نوظهور تورم، ممکن است بازار سرمایه به دلیل عقب ماندگی سایر بازارها به اولین مقصد نقدینگی تبدیل شود، اما باید در نظر داشت که اتفاقی که در سال 99 افتاد. بازار سرمایه دیگر اتفاق نمی افتد، اما می توانیم رشد را برای بورس با شیب کم تصور کنیم، بنابراین دیگر رشد هیجان انگیز و سریعی وجود نخواهد داشت.

وی افزود: سهامداران خرد نیز باید به این نکته توجه داشته باشند که نقدینگی در بورس صنعت از صنعتی به صنعت دیگر در حال جابجایی است و از سوی دیگر این مشکل رشد مستمر بورس را به دنبال خواهد داشت و ما با مشکل مواجه نخواهیم شد. بازاری با رشد جمعی، بنابراین کسانی که متخصص جریان نقدینگی و پول هوشمند در بازار هستند و می توانند پول را در بورس رد کنند، می توانند از نوسانات بازار منتفع شوند، بله، اما ما انتظار داریم که بازار سهام تجربه های چشمگیری داشته باشد. رشد سریع در این دوره، من فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم