حذف گواهی عدم سوء پیشینه از 90 درصد مجوزهای راه اندازی کسب و کار.وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان جلسه دیروز هیات مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار از تصمیم هیات مدیره مبنی بر عدم سوء پیشینه بیش از 90 درصد مجوزهای کشوری توسط متقاضیان خبر داد. از حذف خواهد شد. .

به گزارش شبکه خبری اقتصاد و دارایی ایران، سید احسان خاندوزی در پایان جلسه دیروز هیات مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار گفت: این تصمیم در جلسه هیات مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار اتخاذ شد. که وزارت اقتصاد هرگونه مجوز اضافی مربوط به شرکت های زیرمجموعه تسهیل خود مجوز را بررسی و تسهیل خواهد کرد.

وی گفت: در این جلسه تمامی مجوزها با عبارات مبهم و تفسیری که می تواند برای عموم مردم و فعالان اقتصادی سوء تعبیر ایجاد کند و سیستم مدیریت را برای ماه ها در سردرگمی به حالت تعلیق درآورد، بررسی می شود.57 مجوز در این حوزه ها بررسی شد. ، گمرک، بیمه، خدمات مالیاتی و غیره تسهیل یا لغو شد.

وزیر اقتصاد با تشکر از همکاری عالی وزارت ورزش و جوانان با هیات مقررات و بهبود فضای کسب و کار اعلام کرد: در این جلسه تمامی مجوزهای راه اندازی کسب و کار در حوزه ورزش و جوانان لغو شد. ، تسهیل و/یا روشن شد.

وی در این جلسه از مصوبه مهم دیگر هیات مقررات و بهبود فضای کسب و کار، تصویب حذف شرط «عدم سوء پیشینه» به عنوان شرط راه اندازی کسب و کار به جز در این موارد خبر داد که در قوانین دولت توضیح داده شده است. در این رابطه ..

ما معتقدیم افرادی که در مقطعی از زندگی خود مرتکب جرم و جنایت شده اند اما بعداً می خواهند به جامعه بازگردند و فعالیت اقتصادی را آغاز کنند، به دلیل الزامات “غیرقانونی” مجبور به تجارت می شوند. خوندوزی گفت.

وی با بیان اینکه نیاز به ارائه مدرک عدم سوء پیشینه برای شروع فعالیت اقتصادی موجب نارضایتی شدید مردم شده است، گفت: چنین نبود و تنها 10 درصد از سوی مجلس شورای اسلامی یا شورای عالی مستند بوده است. اما خوشبختانه امشب به 90 درصد کاهش یافت.

وزیر اقتصاد ادامه داد: علاوه بر این در جلسه امشب هیات مقررات و بهبود فضای کسب و کار سایر شروط اضافی از جمله تعیین حداقل سن 25 سال برای راه اندازی کسب و کار حذف شد، مسلم است، زیرا معتقدیم اگر فردی واقعاً دارای مدرک تحصیلی، تخصص مربوطه یا خدمت سربازی را گذرانده باشد، باید بتواند در هر سنی وارد این تجارت شود.

خوندوزی در پاسخ به سوالی درباره کیفیت و سرعت اتصال رگولاتوری کشور به پرتال ملی صدور مجوز گفت: اتفاق افتاد که جای تشکر دارد، دستگاه اجرایی و صدا و سیما دارد که در این زمینه بسیار حمایت کننده بوده است.

وی افزود: این خبر خوبی برای مردم و فعالان اقتصادی در پایان اسفندماه است، به ویژه به دلیل همکاری عالی دستگاه هایی مانند تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان و بسیاری دیگر.

خوندوزی گفت: البته برخی از دستگاه‌ها هستند که مجوزهای خود را به صورت آنلاین در سیستم خود دارند، اما سیستم آنها از درگاه ملی سامانه یکپارچه مجوز عبور نمی‌کند و همین امر باعث ایجاد مشکلات فنی برای پیوستن به آنها می‌شود. راه حل

وزیر اقتصاد گفت: متاسفانه برخی دستگاه ها در این زمینه از وظایف قانونی خود بسیار عقب هستند و به وزرا و مسئولان ارشد این دستگاه ها اعلام کرده ایم که تا 16 اسفند تاخیر را جبران کنند.

خوندوزی در پاسخ به سوال دیگری تاکید کرد: حسب مورد و با استناد به پرونده اجازه هیچ گونه انتقاد و شکایتی در خصوص صدور مجوز به وزارت اقتصاد و زیرمجموعه های آن را نخواهیم داد. رسیدگی شود و در صورت صحت، وزارت اقتصاد را موظف به رسیدگی می کنم.

وی افزود: نه تنها وزارت اقتصاد بلکه کل دولت تمایل جدی و قطعی دارد که به آسانی، ساده، کم هزینه، روان و بدون فساد روند راه اندازی کسب و کار در کشورمان کمک کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم