دادگاه هند ممنوعیت حجاب در مدارس و کالج ها را تایید کرددر دهلی نو، دانشجویی در اعتراض به ممنوعیت حجاب دختران مسلمان در موسسات آموزشی در ایالت کارناتاکا در جنوب هند در ماه فوریه از پلاکاردهایی عکس می گیرد. 8، 2022.

الطاف قادری / AP


زیرنویس ها را پنهان کنید

تغییر عنوان

الطاف قادری / AP


در دهلی نو، دانشجویی در اعتراض به ممنوعیت حجاب دختران مسلمان در موسسات آموزشی در ایالت کارناتاکا در جنوب هند در ماه فوریه از پلاکاردهایی عکس می گیرد. 8، 2022.

الطاف قادری / AP

دهلی نو – دادگاهی در هند روز سه شنبه ممنوعیت پوشیدن حجاب در کلاس های درس در ایالت کارناتاکا در جنوب هند را تایید کرد و گفت که حجاب یک عمل دینی اجباری در اسلام نیست.

دادگاه عالی کارناتاکا پس از بررسی دادخواست های ارائه شده توسط دانشجویان مسلمان در اعتراض به ممنوعیت حجاب توسط دولت، که برخی مدارس و کالج ها در دو ماه گذشته اعمال کرده اند، این حکم را تصویب کرد.

این جنجال در ژانویه زمانی آغاز شد که یک مدرسه دولتی در منطقه آدوپی کارناتاکا از ورود دانش‌آموزان با حجاب به کلاس‌های درس جلوگیری کرد و اعتراض مسلمانانی را برانگیخت که می‌گفتند از آموزش و مذهب محروم شده‌اند و از حقوق اولیه محروم هستند. به همین دلیل اعتراض دانشجویان هندو با شال زعفرانی صورت گرفت که این رنگ با این مذهب ارتباط نزدیکی دارد و مورد پسند ملی گرایان هندو است.

ممنوعیت مشابهی برای مدارس بیشتری در این ایالت اعمال شد و دادگاه عالی ایالتی دانش آموزان را از پوشیدن حجاب و هرگونه لباس مذهبی تا زمان تصمیم گیری منع کرد.

پیش از صدور حکم، دولت کارناتاکا تجمعات بزرگ در پایتخت ایالت بنگلور را به مدت یک هفته به منظور “حفظ نظم عمومی” ممنوع کرد و روز سه شنبه در مدارس و کالج های Udpi تعطیل اعلام کرد.

حجاب توسط بسیاری از زنان مسلمان برای حفظ حیا یا به عنوان یک نماد مذهبی استفاده می شود که اغلب نه تنها برای لباس بلکه برای ایمان آنها نیز ضروری است.

ممنوعیت حجاب در جاهای دیگر، از جمله در فرانسه، که در سال 2004 آن را در مدارس ممنوع کرد، ظاهر شده است. اما در هند، جایی که مسلمانان 14 درصد از جمعیت 1.4 میلیاردی این کشور را تشکیل می‌دهند، حجاب از نظر تاریخی نه علناً ممنوع و نه محدود شده است. پوشیدن روسری برای زنان در سراسر کشور رایج است، با منشور ملی آزادی مذهبی به عنوان سنگ بنای یک دولت سکولار.

برخی از فعالان حقوق ابراز نگرانی کرده اند که این ممنوعیت می تواند اسلام هراسی را افزایش دهد. حزب ملی گرای هندو به رهبری نخست وزیر نارندرا مودی، که بر ایالت کارناتاکا نیز حکومت می کند، شاهد افزایش خشونت علیه مسلمانان و سخنان نفرت انگیز بوده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم