دان ویلسون، یکی از بنیانگذاران گروه گیتار ساز The Ventures، در ۸۸ سالگی درگذشتباب اسپالدینگ، سمت چپ، و دان ویلسون از The Ventures در مراسم معرفی تالار مشاهیر راک اند رول در نیویورک در 10 مارس 2008 اجرا می کنند. ویلسون، یکی از بنیانگذاران گروه، روز شنبه در سن 88 سالگی درگذشت.

جیسون دکرو / AP


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

جیسون دکرو / AP


باب اسپالدینگ، سمت چپ، و دان ویلسون از The Ventures در مراسم معرفی تالار مشاهیر راک اند رول در نیویورک در 10 مارس 2008 اجرا می کنند. ویلسون، یکی از بنیانگذاران گروه، روز شنبه در سن 88 سالگی درگذشت.

جیسون دکرو / AP

تاکوما، شستشو. – دان ویلسون، یکی از بنیانگذاران گروه گیتار ساز The Ventures و گیتاریست ریتم، درگذشت.

او 88 سال داشت.

به گزارش تریبون نیوز، ویلسون روز شنبه به مرگ طبیعی در تاکوما درگذشت.

آهنگ های موفق این گروه عبارتند از: “Walk, Don’t Run” و “Hawaii Five-O”. او در سال 2008 وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد.

پسر تیم ویلسون در بیانیه ای گفت: پدر ما یک گیتاریست ریتم شگفت انگیز بود که با گروه خود، The Ventures، مردم را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داد. جایگاه او در تاریخ برای همیشه باقی خواهد ماند و او بسیار مورد علاقه و قدردانی قرار گرفت.

در طول دهه 1960 و اوایل دهه 1970، گروه 38 آلبوم در ایالات متحده تولید کرد.

Ventures 14 تک آهنگ در Billboard Hot 100 داشت. ونچرز با بیش از 100 میلیون قطعه فروش، پرفروش ترین گروه ساز است.

در سال 1960، گروه “Walk, Don’t Run” موفق به کسب رتبه 2 در کشور شد.

زمانی که باب بوگلی و ویلسون، بنیانگذاران Ventures، کتاب‌های گیتار و آکورد را از یک پان‌شاپ در تاکوما در سال 1958 خریدند، آجرپز بود.

ویلسون یک بار به یاد می آورد: «این یک گیتار واقعاً ارزان بود. “آنها به خوبی مطابقت نداشتند. اما ما می خواستیم یاد بگیریم.”

سال بعد، او Ventures را تأسیس کرد و نوکی ادواردز را در گیتار باس و هاوی جانسون را به نوازندگی درام اضافه کرد.

جانسون در سال 1961 در یک تصادف رانندگی گردن خود را شکست و در سال 1988 درگذشت. اسکیپ مور در “Walk Don’t Run” درام نواخت و مل تیلور درام ها را در اختیار گرفت و ترکیب کلاسیک را با گیتار لید ادواردز تکمیل کرد. 1962.

گروه با چندین تغییر ترکیب به اجرای خود ادامه داد، اما ویلسون تنها گروه باقی ماند. طبق بیانیه خانواده، او حتی یک تور را تا زمان بازنشستگی خود در سال 2015 از دست نداد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم