دایناسورها در کدام فصل از سال منقرض شدند؟


در رفتن موضوع انقراض دایناسورها و علت آن سال هاست که ذهن دانشمندان و دیرینه شناسان را به خود مشغول کرده است، اما در مطالعه اخیر محققان به این نتیجه رسیده اند که برخورد سیارک با زمین در بهار آنها را نابود کرده یا به زمین برخورد کرده است. اوایل تابستان.

به گزارش فرارو، انقراض دایناسورها در حدود 66 میلیون سال پیش رخ داده است و یکی از فرضیات اصلی در مورد علت این پدیده برخورد یک سیارک بزرگ به زمین و یک انفجار مهیب است که باعث مرگ بیشتر حیوانات آن زمان شد. . با این حال، دانشمندان هنوز اطلاعات زیادی در مورد کیفیت سیارک ها و تأثیرات آنها بر روی زمین ندارند. در واقع، دانشمندان همچنان در حال بررسی این فاجعه و بررسی جنبه های جدید این پدیده فاجعه بار هستند. اکنون محققان می گویند که اگر مسیر این سیارک کمی متفاوت بود، از روی زمین می گذشت و پس از بررسی این احتمال، محققان دریافتند که این سیارک در بهار یا اوایل تابستان به شبه جزیره یوکاتان مکزیک برخورد کرده است.

یافته های محققان بر اساس فسیل های ماهی یافت شده در منطقه تانیس در داکوتای شمالی در ایالات متحده است. گفته می شود که این زمین لرزه طی چند ساعت پس از برخورد سیارک با موج بزرگ آب، همه موجودات آب شیرین منطقه را کشته است. محققان فسیل‌های ماهی‌های موجود در این منطقه را که هنوز خطوط رشد در استخوان‌هایشان حفظ شده بود، تجزیه و تحلیل کردند. این خطوط رشد مانند بارکدهایی هستند که زیست شناسان را قادر می سازند تا جزئیات بیشتری را در مورد اینکه آیا ماهی در فصل خاصی از زندگی خود بیش از حد خورده است یا خیر.

طبق مقاله ای در Scientific Reports، رابرت د پالما، دانشجوی دکترا در دانشگاه منچستر و همکارانش دریافتند که استخوان ماهی در بهار و تابستان تیره می شود، در حالی که لایه های روشن تری در پاییز و زمستان تشکیل می شود. پاییز و زمستان آخرین خطوط رشدی بودند که در استخوان‌های فسیلی ماهی تنیس مشاهده شد که بسیار نازک بودند، که نشان‌دهنده اثرات سیارکی در اوایل بهار یا اوایل تابستان است.

دی پالما به ZME Science گفت که آنها اکنون “شواهد معتبر” دارند که طرز فکر ما را در مورد پدیده انقراض کرتاسه- پالئوژن (K-Pg) تغییر می دهد، که به عنوان پنجمین انقراض دسته جمعی نیز شناخته می شود. محققان گفتند این مطالعه می تواند ما را برای خطرات زیست محیطی و زیست محیطی آینده بهتر آماده کند، زیرا حیوانات خاصی در زمان های خاصی از سال آسیب پذیرتر هستند. برخورد یک سیارک در 66 میلیون سال پیش قدرتی معادل 10 میلیارد بمب اتمی مورد استفاده در هیروشیما را آزاد کرد و هزاران تن گوگرد و دی اکسید کربن آزاد کرد که می تواند دمای هوای سطحی را تا 26 درجه سانتیگراد کاهش دهد. این عنصر برای از بین بردن زندگی گیاه و هر آنچه در آن است کافی بود.

دایناسورها در کدام فصل منقرض شدند؟

به دلیل این کشف، به نظر می رسد که فرضیه برخورد یک سیارک با زمین و ارتباط آن با مقاومت دایناسورها همچنان برای دانشمندان در اولویت است، اما برخی دیرینه شناسان دیگر هنوز معتقد نیستند که چنین رویدادی می تواند تمام فرزندان آنها را از بین ببرد. جانوران بزرگ زمین .. اگرچه نفوذ سیارک ها در یوکاتان مکزیک چنین رویدادی را تایید می کند، اما شواهد کافی و قانع کننده ای برای بقیه جهان وجود ندارد. با این حال، به نظر نمی رسد که این اتفاق در بهار یا اوایل تابستان رخ داده است.

منبع: گجت ها

ترجمه: مصطفی جرفی-فرارو

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances