درخواست همسر رئیس جمهور توسط اعضای دولتهمسر رئیس جمهور تاکید کرد: باید در جمع بین ادیان معنویت زن معاصر را نشان دهیم.

به گزارش ایسنا، جمیله علم الهدی همسر رئیس جمهور ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز زن که با حضور وزیر امور خارجه و همسرش و تعدادی از کارکنان زن و بانوان وزارت امور خارجه برگزار شد، این سخنان را بیان کرد. همسر شهدای وزارت. مقام معظم رهبری در بخشی از سخنان دیروز خود بحث جهاد تبیینی را مطرح کردند که در رأس این جهاد تبیینی وزارت امور خارجه در تعامل با سایر کشورها و مسئولان قرار دارد.

وی گفت: چهار دهه از انقلاب اسلامی می گذرد و ما میراث انقلابیون و رهبران بزرگ خود هستیم. ما می توانیم این کار را به ویژه در مکان هایی مانند وزارت امور خارجه که در خط مقدم است، انجام دهیم.

او گفت: ما به عنوان زن یک سری اعتقادات اصیل الهی ایرانی و اسلامی داریم که باید درباره آنها نتیجه گیری کنیم. آیا ما به عنوان یک کشور اسلامی در کنار سایر کشورهای اسلامی می توانیم در این مقطع تاریخی بزرگ این اقدام بین المللی را انجام دهیم؟ علیه فحشا و ظلم به زنان.

وی با اشاره به انتشار و ارائه تصویر زنان در برخی شبکه های اجتماعی گفت: این نگرش نسبت به زنان در هیچ دوره تاریخی و در هیچ دوره ای کم نشده است و آیا امکان معنویت در مجامع بین ادیان وجود دارد؟ زنان معاصر را نشان دهید. آیا می توان با استفاده از سعادت معنوی همسران شهدا را شناخت؟ امروز در کشور و اطراف ما زنانی هستند که یک سعادت معنوی و یک تجربه شیرین مادی را تجربه کرده اند که در خلوت خود آن را گرامی داشته اند. آیا خبرنگاران ما به سراغ این زنان رفته اند تا از این شادی معنوی و تجربیات خود در این زمینه به دیگران بگویند؟

او گفت: «ما کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. و در این دنیای پر هرج و مرج و رقابتی، ما باید حقوق زنان از جمله حق معنویت، حق تحصیل، حق زندگی بهتر و غیره را روشن کنیم.

علم الهدی در ادامه گفت: در اغتشاشاتی که سرمایه داری مدرن ایجاد کرده، صدای معنویت شنیده نمی شود و متاسفانه معنویت را حتی در استثمار هم می بینیم. یعنی استعمار شده است و در صورت امکان با کمک جامعه ادیان توحیدی می توان معنویت را تبیین کرد، زیرا انسان گمشده معنویت معاصر است.

همسر رئیس جمهور گفت: احادیث داریم که زنان معنویت بیشتری دارند و آمادگی بیشتری برای معنویت دارند. باید به این چیزها فکر جدی کرد و در این مسیر حرکت کرد. به عنوان عضوی از ملت، من دکتر هستم. خجعلی، شری. امیر از عبداللهیان و سایر وزرا می خواهد در جهت ارتقای جایگاه زن و ارائه الگویی برای زنان مطابق با ادیان الهی به ویژه اسلام گام های جدی بردارند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم