درمان های خانگی برای برفک دهانبرفک یک عفونت قارچی است که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهد. این عارضه بیشتر به دلیل عدم تعادل pH در دهان است. خارش دهان گاهی اوقات می تواند نشان دهنده یک بیماری زمینه ای باشد.

علاوه بر دارو، برخی از درمان های خانگی برای برفک دهان می توانند به مدیریت علائم عفونت کمک کنند. این مقاله علائم برفک دهان و بهترین درمان های خانگی برای آن را به شما می گوید.

علائم برفک دهان

تشخیص و درک علائم این عفونت دشوار است. این علائم در طول زمان ایجاد می شوند و معمولاً خفیف تا متوسط ​​هستند. شایع ترین علائم خاراندن عبارتند از:

  • یک لایه سفید ناهموار روی دهان و لوزه ها
  • از دست دادن چشایی
  • ترک خوردن پوست در گوشه های دهان
  • خونریزی در سطح سفید در دهان
  • ظاهر برآمدگی زیر یک لایه سفید (که گاهی با درد همراه است).
  • مشکل در بلع و صحبت کردن
  • کودکان مبتلا به این بیماری ممکن است در غذا خوردن مشکل داشته باشند.

اگرچه این علائم معمولا بی ضرر هستند، اما اگر درمان نشوند، می توانند وضعیت را بدتر کنند و زندگی روزمره را مختل کنند.

درمان های خانگی برای تحریک

1. سرکه سیب

سرکه سیب خاصیت ضد قارچی دارد و استفاده روزانه از آن به مبارزه با عفونت های قارچی ناشی از برفک دهان کمک می کند.

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب گرم بریزید. همچنین می توانید عسل را برای افزایش طعم اضافه کنید. مخلوط را به آرامی مخلوط کنید. می توانید این کار را دو بار در روز انجام دهید.

. روغن نارگیل

خواص ضد قارچی روغن نارگیل به از بین بردن قارچ مخمر کمک می کند.

هر روز صبح به مدت 10 تا 15 دقیقه با معده خالی در روغن نارگیل غرغره کنید. هر روز تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

3. ماست

ماست باعث افزایش تولید پروبیوتیک در بدن می شود. این پروبیوتیک ها می توانند در از بین بردن عفونت های قارچی موثر باشند. با این حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

یک قاشق غذاخوری ماست را به مدت پنج دقیقه در دهان بگذارید و سپس قورت دهید. می توانید این کار را سه بار در روز انجام دهید.

4. جوش شیرین

جوش شیرین که بی کربنات سدیم نیز نامیده می شود، می تواند عوامل قارچی که باعث عفونت می شوند را از بین ببرد و به درمان برفک دهان کمک کند.

نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کنید و صورت خود را با این محلول بشویید. می توانید این کار را دو تا سه بار در روز انجام دهید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم