در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای شروع وجود دارد:سرانجام پس از سال ها انتظار برای استیگلال و پرسپولیس، سالن شیشه ای افتتاح شد تا روند واگذاری سهام این دو باشگاه به مردم آغاز شود، اما نکات مهمی در روند خرید سهام هر دو باشگاه مشخص شده است. . خریداران باید این را در نظر بگیرند.

به گزارش ایسنا، پذیره نویسی دو باشگاه استیگل و پرسپولیس که نمادهای آنها در فرابورس نارنجی درج شده است، از امروز آغاز می شود و طی آن 10 درصد از سهام این باشگاه به مردم عرضه می شود. قاعدتا شرط اولیه و لازم برای سهامدار شدن باشگاه های استقلال و پرسپولیس داشتن کد سهامی است. سیستم SJAM).

نکته بسیار مهم برای شرکت در این پذیره نویسی این است که نحوه واگذاری این دو باشگاه از طریق “افزایش سرمایه از محل خرج سهام” و متقاضیان نسبت به سرمایه گذاران پس از پایان پذیره نویسی می باشد.به این نکته توجه داشته باشید. رویه آورده شده از. تا زمانی که این نماد بازگشایی شود. به دلیل اجرای فرآیند افزایش سرمایه مسدود شده است. انتظار می رود چندین ماه طول بکشد. به عبارت دیگر همکاری سرمایه گذاران در این مدت تا پایان پذیره نویسی متوقف می شود و این موضوع تا نهایی شدن روند افزایش سرمایه ادامه خواهد داشت. بنابراین، عرضه سهام دو باشگاه با عرضه اولیه که روش رایج و شناخته شده تری است، متفاوت است. بنابراین عنوان “خصوصی سازی باشگاه های پرسپولیس و استیگال” نادرست است و قرار است تنها 10 تا 20 درصد ارزش این دو باشگاه از محل هزینه از طریق افزایش سرمایه و در نهایت به مدیریت و مالکیت منتقل شود. قرمزها در دست دولت خواهند ماند.

افزایش سرمایه از سهام به چه معناست؟

در این روش شرکت سهام خود را در بازار از طریق پذیره نویسی و با قیمتی بالاتر از قیمت اسمی به فروش می رساند. سپس مابه التفاوت قیمت فروش و قیمت اسمی را به حساب پس انداز منتقل می کند یا به نوبه خود سهام پاداش را به سهامداران سابق شرکت می دهد.

افزایش سرمایه به روش مصرف سهام در دو دسته با حفظ حق پیش از موعد و سلب حق پیش از موعد انجام می شود که قرار است در مورد این دو باشگاه اجرا شود. افزایش سرمایه از طریق پیش استیضاح به معنای سلب حقوق پیش از استیضاح توسط سهامداران فعلی شرکت و عرضه عمومی سهام جدید در بازار سرمایه است. به عبارت دیگر در این روش ترجیحی برای مشارکت سهامداران فعلی در افزایش سرمایه وجود ندارد و سهام جدید در مدت زمان کوتاهی از طریق پذیره نویسی در بازار به فروش می رسد. در توضیح افزایش سرمایه از محل مصرف سهام، باید توجه داشت که اگر شرکت پس‌انداز یا سود انباشته‌ای نداشته باشد که از آن به دنبال افزایش سرمایه است، می‌تواند از محل وجوه نقد و ارزش سهامداران سرمایه جذب کند. بیش از قیمت اسمی سهم

رشد سرمایه زمانی موفقیت آمیز است که بازار سهام مثبت باشد که شرایط بازار، صنعت و شرکت از دیدگاه سرمایه گذار مثبت باشد. اگر بازار نزولی یا نزولی باشد و چشم انداز مثبتی برای آن وجود نداشته باشد، برنامه افزایش سرمایه کمتر موفقیت آمیز است. در نتیجه رمز موفقیت در این تلاش، نگرش مثبت به بازار و سهام شرکت است.

مشاوره بدون نسخه به متقاضیان

در این پذیره نویسی 10 تا 12 درصد به سهامداران خرد تعلق می گیرد و هر سهامدار خرد می تواند برای هر باشگاه 300 هزار تومان سفارش دهد. بنابراین اگر یک میلیون و 200 هزار نفر در این پذیره نویسی شرکت کنند و هر نفر 300 هزار تومان سفارش دهد، عرضه کامل می شود. اگر 500000 نفر شرکت کنند، بقیه پذیره نویس می خرند.

در همین راستا مسام فدایی مدیرعامل فرابورس ایران روز گذشته در نشست خبری اعلام کرد: از مدیران عامل، هواداران، پیشکسوتان و بازیکنان باشگاه می خواهم به هزینه هیئت مدیره به نوعی شور و نشاط نشان دهند، از ایجاد خودداری کنند. در یک عرضه عمومی یا معامله ثانویه. چون تاثیرات احساسی که در سال 1399 دیدیم خیلی بد بود. شرکت فرابورس هیچ مشاوره ای در خصوص خرید و فروش این سهام یا هر سهم دیگری ندارد.

وی تاکید کرد: عملیات روزانه به صورت مستمر رصد می شود و در صورت دستکاری قیمت ها، معاملات لغو می شود. همچنین فضای مجازی رصد و با کانال های کلاهبردار برخورد می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم