در حالی که جهان جشن سال نو را جشن می گیرد، جشن ها توسط omicron خاموش می شوندآتش بازی در خانه اپرای سیدنی و پل بندرگاه همزمان با آغاز شب سال نو در سیدنی در روز جمعه آغاز شد.

دین لوینز / تصویر AAP توسط AP


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

دین لوینز / تصویر AAP توسط AP


آتش بازی در خانه اپرای سیدنی و پل بندرگاه همزمان با آغاز شب سال نو در سیدنی در روز جمعه آغاز شد.

دین لوینز / تصویر AAP توسط AP

ولینگتون، نیوزیلند – اکران خوب در سال 2021. بگذارید سال 2022 امیدهای جدیدی به ارمغان بیاورد.

زمانی که مردم در سراسر جهان به استقبال سال جدید می‌رفتند، این یک احساس رایج بود.

در بسیاری از نقاط، به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، جشن های سال نو برای یک سال دیگر خاموش یا لغو شده است، این بار به دلیل نوع بسیار مسری Omikron.

حتی قبل از حمله Omicron، بسیاری از مردم از خداحافظی با دومین سال پرخطر اپیدمی خوشحال بودند.

اما حداقل تا کنون، افزایش Omicron به همان سطحی از بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از شیوع قبلی – به ویژه در بین افراد واکسینه شده – منجر نشده است که پرتو امیدی را برای سال 2022 ارائه می دهد.

با وجود شیوع موارد ویروس، استرالیا جشن های خود را ادامه داد. هزاران ترقه آسمان را نیمه شب در پل هاربر و خانه اپرا سیدنی روشن کردند.

تنها چند ساعت قبل از شروع جشن، مقامات بهداشتی استرالیا 32000 مورد جدید ابتلا به این ویروس را گزارش کردند که بیشتر آنها در سیدنی بودند. با توجه به افزایش، جمعیت در داخل سیدنی بسیار کمتر از سال های قبل از اپیدمی بود، زمانی که حدود 1 میلیون جشن هجوم آوردند.


در شب سال نو، مردی در معبد جوج در سئول، کره جنوبی، یادداشت کاغذی را آویزان می کند که سال نو را به او تبریک می گوید.

لی جین من / AP


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

لی جین من / AP


در شب سال نو، مردی در معبد جوج در سئول، کره جنوبی، یادداشت کاغذی را آویزان می کند که سال نو را به او تبریک می گوید.

لی جین من / AP

نیوزلند همسایه قبلاً رویکردی کم‌کم‌تر را انتخاب کرده بود، با نمایش‌های نوری که به جای نمایش آتش‌بازی در اوکلند، بر روی مکان‌های مهم از جمله برج آسمان و پل بندرگاه نمایش داده می‌شد.

اگرچه هنوز هیچ جامعه Omicron در نیوزیلند گسترش نیافته است، مقامات می خواستند از جمعیت جلوگیری کنند.

با توجه به این واقعیت که خط بین المللی تاریخ قرار دارد، کشورهای آسیا و اقیانوسیه اولین کشورهایی هستند که هر سال جدید را شروع می کنند.

در ژاپن، نویسنده نائوکی ماتسوزاوا گفت که چند روز آینده را صرف پخت و پز و توزیع غذا بین افراد مسن خواهد کرد زیرا برخی فروشگاه ها بسته خواهند شد. وی گفت: با وجود نوع جدید واکسیناسیون، نگرانی مردم در مورد این همه گیری کمتر شده است.

ماتسوزاوا که در یوکوهاما در جنوب غربی توکیو زندگی می کند، گفت: “بی حسی وجود دارد و ما دیگر نمی ترسیم.” “بعضی از شما شروع به این تصور می کنید که در مورد من این اتفاق نخواهد افتاد.”

مانند بسیاری دیگر، Matsuzhava امیدوار است که زندگی در سال 2022 بهبود یابد.

وی گفت: امیدوارم محدودیت ها از بین برود.

در سراسر ژاپن، بسیاری برای گذراندن وقت با خانواده خود، سفرهای سال نو را برنامه ریزی می کنند. در شب سال نو، مردم معابد و زیارتگاه‌ها را شلوغ می‌کردند که بیشتر آنها ماسک به چهره داشتند.

به نظر می‌رسید برخی از ترس ویروس دور می‌شوند، اما در مرکز شهر توکیو با خوردن و نوشیدن و شلوغی مغازه‌ها، نه تنها تعطیلات، بلکه شادی رهایی از محدودیت‌های ویروسی اخیر را نیز جشن گرفتند.

در سئول، پایتخت کره جنوبی، زنگ سالانه شب سال نو برای دومین سال متوالی به دلیل افزایش موارد لغو شد.

مقامات گفتند که ویدیوی از پیش ضبط شده مراسم زنگ امسال به جای آن به صورت آنلاین و تلویزیونی پخش خواهد شد. هزاران نفر پیش از این در این مراسم شرکت کرده بودند. لغو سال گذشته اولین بار از زمان آغاز مراسم در سال 1953 بود.

مقامات کره جنوبی قصد دارند چندین سواحل و سایر جاذبه های گردشگری در امتداد ساحل شرقی را که معمولاً مملو از مردمی هستند که امیدوارند اولین طلوع خورشید سال را ببینند، ببندند. روز جمعه، کره جنوبی اعلام کرد که قوانین سختگیرانه مسافت را برای دو هفته دیگر تمدید خواهد کرد.


شرکت کنندگان در جشن سال نو در پکن در روز جمعه توسط یخ ساختگی یک دستگاه فوم منفجر شدند.

توسط هان گوان / AP


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

توسط هان گوان / AP


شرکت کنندگان در جشن سال نو در پکن در روز جمعه توسط یخ ساختگی یک دستگاه فوم منفجر شدند.

توسط هان گوان / AP

در هند، به دلیل مقررات منع آمد و شد شبانه و سایر محدودیت‌ها، میلیون‌ها نفر قصد داشتند سال نو را در خانه‌های خود و به دور از جشنواره‌ها در شهرهای بزرگ از جمله دهلی نو و بمبئی جشن بگیرند.

مقامات محدودیت هایی را برای دور نگه داشتن رستوران ها از رستوران ها، هتل ها، سواحل و بارها در بحبوحه افزایش موارد مربوط به Omicron اعمال کرده اند.

اما برخی از مکان‌ها، از جمله گوا، حیدرآباد، بهشت ​​توریستی و مرکز فناوری اطلاعات، به دلیل تعداد کم ترددها از ممنوعیت تردد در شب در امان مانده‌اند، اگرچه محدودیت‌های دیگر همچنان برقرار است.

پس از اینکه دولت بسیاری از جشن‌های شب سال نو را ممنوع کرد، بسیاری از اندونزیایی‌ها به آرامی تعطیلات معمول خود را در خانه فراموش کردند. در جاکارتا، نمایش آتش بازی، رژه و سایر تجمعات بزرگ ممنوع شد، در حالی که رستوران ها و مراکز خرید اجازه باز ماندن داشتند اما منع آمد و شد اعمال شد.

ویتنام نیز آتش بازی ها و جشن ها را لغو کرد. در هانوی، مقامات خیابان های مرکزی را بستند، در حالی که در شهر هوشی مین، تماشاگران به جای نمایش در رسانه های اجتماعی، از تماشای نمایش های زنده شمارش معکوس منع شدند.

در هنگ کنگ، حدود 3000 نفر قصد دارند در کنسرت افراد مشهور محلی، از جمله Boy Band Mirror، در شب سال نو شرکت کنند. این اولین رویداد سال نو خواهد بود که از سال 2018 برگزار می شود، پس از اینکه این رویداد در سال 2019 به دلیل درگیری های سیاسی و یک بیماری همه گیر در سال گذشته لغو شد.

در سرزمین اصلی چین، دولت شانگهای رویدادها را با نمایش نور سالانه در امتداد رودخانه هوانگپو در مرکز شهر که معمولاً صدها هزار تماشاگر را به خود جذب می کند، لغو کرد.

هیچ برنامه‌ای برای جشن‌های عمومی در پکن وجود نداشت، جایی که معابد محبوب از اواسط دسامبر بسته هستند یا دسترسی محدودی دارند. دولت از مردم خواسته است در صورت امکان از ترک پایتخت چین خودداری کنند و آزمایش مسافرانی که از مناطقی که عفونت وجود دارد ضروری است.

معابد محبوب در شهرهای شرقی چین، نانجینگ، هانگژو و دیگر شهرهای بزرگ، مراسم سنتی «زنگ زنگ خوش شانس» در شب سال نو را لغو کرده و به مردم گفته اند که دوری کنند.


زنی در شب سال نو در معبد جوگیا در سئول در مقابل یک فانوس دعا می کند.

لی جین من / AP


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

لی جین من / AP


زنی در شب سال نو در معبد جوگیا در سئول در مقابل یک فانوس دعا می کند.

لی جین من / AP

اما در تایلند، مقامات اجازه می‌دهند جشن‌های شب سال نو و نمایش آتش بازی با تدابیر شدید امنیتی برگزار شود. آنها امیدوار بودند که گسترش نوع Omicron را کاهش دهند و همچنین تأثیر آن بر بخش گردشگری کشور را کاهش دهند. نماز شب سال نو، که معمولاً در معابد بودایی در اطراف تایلند برگزار می شود، به جای آن به صورت آنلاین برگزار می شود.

در فیلیپین طوفان قدرتمند دو هفته پیش نیازهای اولیه هزاران نفر را در شب سال نو از بین برد. طوفان چاودار بیش از 400 نفر را کشته و حداقل 82 نفر را ناپدید کرده است. نیم میلیون خانه آسیب دیده یا تخریب شده است.

لمر سینگسون، مادر 17 ساله، ماه گذشته خانه خود را در آتش سوزی از دست داد و سپس طوفان کلبه چوبی موقت او را در شهر سبو منفجر کرد. او سال نو را با همسرش که در کارخانه شیشه و آلومینیوم کار می کند و نوزاد یک ساله اش جشن می گیرد. برای محافظت از خود در برابر باران و آفتاب.

وقتی از سینگسون پرسیدند برای سال جدید چه می‌خواهد، یک آرزوی ساده داشت: “امیدوارم مریض نشوی.”

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances