در مورد بزرگترین “شبکه هزینه” جهان چه می دانیم؟


در رفتن ما با هوان تون تات، مدیر عامل هوش مصنوعی Clear View و یکی از بنیانگذاران شرکت در مورد نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی که حول فناوری تشخیص چهره شرکت می‌چرخد، صحبت کردیم.

Clear view AI، یک شرکت آمریکایی با پایگاه داده ای از بیش از 10 میلیارد تصویر چهره از منابع وب، یک پلت فرم اطلاعاتی ایجاد کرده است که از فناوری تشخیص چهره برای کمک به مجریان قانون و پرسنل استفاده می کند.

این شرکت در سال 2017 تأسیس شد و از آن زمان با نیروی هوایی ایالات متحده، اداره مهاجرت و گمرک (ICE) و اداره تحقیقات فدرال (FBI) قراردادهایی منعقد کرده است.

تون تات می گوید که ماموریت شرکت او محافظت از جوامع و کمک به سازمان های دولتی در شناسایی قربانیان و مجرمان از طریق جستجوی تصویر است.

با این حال، این شرکت همچنین به دلیل تلاش برای سرمایه گذاری در زمینه های دیگر، مانند استفاده از خدمات تشخیص چهره برای تأیید برنامه مورد انتقاد قرار گرفته است.

اوایل این ماه، Huan Tun Tat به Weiss News گفت که شرکت‌های فناوری مانند Uber، Lyft و Airbnb به دنبال دسترسی به فناوری تشخیص چهره Clear View AI برای احراز هویت مبتنی بر احراز هویت هستند.

اگرچه هر سه غول فناوری هر گونه علاقه به این فناوری را رد کرده اند، اظهارات Tonet نگرانی هایی را برانگیخته است. زیرا این شرکت همچنان در تلاش است تا پلتفرم های محبوب بین عموم را گسترش دهد.

تون تات به TRT گفت: “هیچ برنامه ای برای همکاری با این شرکت ها وجود ندارد. اینها نمونه هایی از انواع شرکت هایی هستند که به فناوری تشخیص چهره Clear view AI به منظور احراز هویت مبتنی بر رضایت ابراز علاقه کرده اند.” “چون آنها وجود دارند. بسیاری از مسائل جرم و جنایت در پلت فرم آنها.”

تون تات همچنین تاکید کرد که هوش مصنوعی Clear View قصد ندارد سیستم تشخیص چهره خود را به صنایع غیردولتی بفروشد.

«گزارش‌های قبلی استفاده آزمایشی قبلی از فناوری ClearView AI توسط شرکت‌های خصوصی را برجسته کرده‌اند و ما در حال حاضر قصد نداریم سرویسی را که از پایگاه داده تصویر ما استفاده می‌کند به صنایع غیردولتی بفروشیم.» بله، «تون تیت در ایمیلی نوشت.

با این حال، منتقدانی مانند جک پالسون، مدیر اجرایی گروه فناوری پرس و جوی فناوری، با اظهارات تون توت قانع نشده اند.

“هوش مصنوعی Clearview یک الگوی تقلب است: شرکت به طور عمومی نظارت می شود، اما ادعا می کند که فقط به سازمان های مجری قانون می فروشد، در حالی که بخش خصوصی امور مالی، خرده فروشی و سرگرمی را انجام می دهد.”

سال گذشته، یک شرکت ردیابی چهره در ایالات متحده چندین شکایت را تنظیم کرد که منجر به قطع کلیه ارتباطات با مشتریانی شد که به مجری قانون یا سازمان‌های دولتی وابسته نبودند.

این شکایت پس از آن صورت گرفت که گزارش هایی مبنی بر همکاری این شرکت با بیش از 2200 سازمان مجری قانون، شرکت های خصوصی و افراد در سراسر جهان مطرح شد.

اپلیکیشن ClearView AI چگونه کار می کند؟

این برنامه چهره یک پایگاه داده شامل بیش از 10 میلیارد تصویر گرفته شده از اینترنت، از جمله پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک را تطبیق می دهد.

کاربران عکس‌های افراد را در پلتفرم آپلود می‌کنند، سپس اطلاعات بیومتریک افراد را اسکن می‌کنند و سایر عکس‌ها و اطلاعات شخصی موجود، مانند حساب‌های رسانه‌های اجتماعی را که می‌توان به صورت آنلاین پیدا کرد، در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

این فناوری برای حل پرونده های مربوط به قتل، سوء استفاده جنسی از کودکان، شبکه های قاچاق مواد مخدر، سرقت و غیره استفاده شده است.

آخرین داستان موفقیت که توسط Claire View AI گزارش شد، در اکتبر 2021 رخ داد، زمانی که از فناوری برای شناسایی عامل سوء استفاده جنسی از کودکان در لاس وگاس استفاده شد که منجر به 35 سال زندان شد.

نیویورک تایمز برای اولین بار در سال 2020 بر روی Clear View AI متمرکز شد که توسط تون تات و ریچارد شوارتز تأسیس شد.

این روزنامه نوشت: «این ابزار می تواند کارگران معترض یا یک غریبه را در مترو شناسایی کند و نه تنها نام آنها را فاش کند، بلکه محل اختفای آنها، کارهایی که انجام می دهند و چه کسانی را می شناسند را فاش کند.»

سال بعد، زمانی که افسران مجری قانون از فناوری برای شناسایی مهاجمان به پایتخت ایالات متحده در 6 ژانویه 2021 استفاده کردند، این شرکت در تیتر خبرها قرار گرفت.

Clear View AI مهاجمان را از روی عکس‌ها و ویدیوهایی که در حین محاصره به صورت آنلاین منتشر شده بود شناسایی کرد و بلافاصله پس از حمله، جستجو 26 درصد افزایش یافت و استفاده از برنامه افزایش یافت.

نگرانی در مورد نقض حریم خصوصی

علاوه بر خطرات قانونی ناشی از گوگل و فیس بوک، مقامات جهانی حفاظت از داده ها از فناوری ClearView AI انتقاد کرده اند.

آنها می گویند این برنامه اصول حریم خصوصی را نقض می کند و برخی از قانونگذاران آمریکایی خواستار پایان دادن به استفاده از محصولات “بخصوص خطرناک” این شرکت شده اند.

در اوایل این ماه، گروهی از سناتورها و قانونگذاران دموکرات نامه هایی به پنج وزارت فدرال (وزارت امنیت داخلی، دادگستری، دفاع، امور داخلی، بهداشت و خدمات انسانی) نوشتند و خواستار ممنوعیت فناوری شدند.

سناتورهای آمریکایی ادوارد جی مارکی و جف مرکل و قانونگذاران آمریکایی پرمیلا جی پل و آیاانا پریسلی در این نامه نوشتند: خیلی خطرناک. “

تین تیت در پاسخ به پرسشی درباره نگرانی ها به TRT گفت: «موتور جستجوی تصویر این شرکت در چارچوب قانون قابل اجرا عمل می کند.

تینتت افزود: «هوش مصنوعی ClearView فقط اطلاعات در دسترس عموم مانند گوگل، بینگ، یاهو یا هر موتور جستجوی دیگری را جستجو می کند.

تعصب نژادی

قانونگذاران ایالات متحده همچنین نسبت به خطرات ناشی از فناوری تشخیص چهره برای افراد رنگین پوست و جوامع مهاجر ابراز نگرانی کرده اند.

او در نامه خود نوشت: “جوامع حلقه به طور سیستماتیک توسط پلیس نظارت می شود، و گسترش ابزارهای نظارت بیومتریک به طور نامتناسبی حریم خصوصی سیاه پوستان و جوامع مهاجر را نقض می کند.”

طبق گزارش موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST)، افراد رنگین پوست 100 برابر بیشتر از مردان سفیدپوست با فناوری تشخیص چهره در معرض شناسایی نادرست هستند.

تون تات همچنین اتهامات نژادپرستی را رد کرد: «این موضوع برای من به عنوان یک نژاد مخلوط بسیار مهم است.

تون تات می‌گوید: «در آزمایش‌های انجام شده، اپلیکیشن به‌طور دقیق چهره‌ها را از بین ۱۲ میلیون تصویر با دقت ۹۹.۸۵ درصد شناسایی کرد.

بر اساس پروژه بی گناهی، 70 درصد احکام فساد ناشی از طبقه بندی توسط شاهدان عینی است. تون تات می گوید: «فناوری تشخیص چهره مانند هوش مصنوعی Clear View می تواند به ایجاد جهانی عاری از پلیس مغرضانه کمک کند.

Tintet اخیراً به رویترز گفته است که علیرغم نگرانی‌ها، این شرکت 50 عضوی به دنبال توسعه با استخدام 18 نفر در سال جاری است.

Clear view AI همچنین قصد دارد ابزارهای تقویت‌کننده و احتمالاً فناوری هوش مصنوعی را در برنامه خود قرار دهد تا با مقالات کوچک و بزرگ مطابقت داشته باشد تا افراد بتوانند تصاویری از دوران کودکی و دوره‌های مختلف زندگی خود در دهه‌ها بعد ثبت کنند. همچنین بتوانند با آن سازگار شوند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم