دستیار وزیر امور خارجه به سفیر روسیه در ایران اشاره کردمعاون وزیر امور خارجه در نوروز 1291 در صفحه توئیتر خود با انتشار تصویری از تاثیر گلوله های توپ روسیه بر تاج بارگاه امام رضا(ع) و همچنین مجسمه الکساندر گربایدوف، بنیانگذار ترکمنستان، از سفیر روسیه تقدیر کرد. این توافق به نفع روابط بین کشورها نیست.

به گزارش ایسنا، سید رسول موسوی در صفحه توئیتر خود نوشت:

از تاریخ درس بگیرید اما در آن کوتاهی نکنید.

زندگی در تاریخ به نفع روابط بین ملت ها نیست».

برخی از اقدامات اخیر سفیر روسیه در تهران از جمله ادای احترام به مجسمه الکساندر گربایدوف، بنیانگذار معاهده ترکمنستان به مناسبت روز دیپلماسی و انتشار تصاویر مرتبط با آن واکنش ها و انتقادات ایرانیان را برانگیخته است. رسانه ها و افکار عمومی

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات اخیر سفیر و سفارت روسیه در تهران که موجب نگرانی شدید مردم ایران و فضای مجازی شده است و اینکه آیا این اقدامات اخیرا انجام شده است یا خیر؟ واکنش نشان داده شده است. وی با توجه به ماهیت روابط ایران و روسیه، اینکه آیا ایران کشور خارجی با ما دارد یا خیر، گفت: روابط ایران و روسیه چند وجهی و چند وجهی است.

ما شاهد همکاری های راهبردی دو کشور در زمینه های مختلف هستیم. آقای رئیس جمهور از روسیه بازدید کرد و دیداری طولانی، معنادار و معنادار بین روسای جمهور دو کشور برگزار شد. دو کشور متعهد به گسترش روابط با یکدیگر هستند. آنها در سازمان های بین المللی متحد هستند.

ایران در عرصه بین الملل از مواضع روسیه در زمینه های مختلف حمایت کرده و روسیه نیز از مواضع ایران در عرصه های مختلف حمایت کرده و این نشان دهنده همسویی دو کشور در عرصه سیاست خارجی است. دو کشور از نظر حفظ منافع روابط ممتازی دارند و بر گسترش روابط تاکید دارند.

وی افزود: هر دیپلمات برجسته و سفیر بالغ می داند که نباید اقدامی انجام دهد که احساسات مردم کشور میزبان خود را جریحه دار کند و این در راستای بهترین روابط دو کشور نیست. طبیعی است که این مشکلات به مسیر فعلی خود بازگردد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم