دلیل عجیب فرستادن باغبانان کره شمالی به اردوگاه های کار اجباری!


در رفتن باغبانان کره ای به یک اردوگاه کار اجباری فرستاده شده اند تا کیم جونگ ایل رهبر فقید این کشور را به دلیل عدم برنامه ریزی برای گلدهی گیاه بگونیا مجازات کنند.

دیلی میل به نقل از فرارو نوشت باغبانان مجبور شده اند شش ماه در اردوگاه های کار اجباری کار کنند. او متهم است که زمان دقیق گل بگونیا کیم جونگ ایل را شناسایی نکرده و برای آن برنامه ریزی نکرده است. این کارخانه قرار بود در 16 فوریه به مناسبت تولد رهبر سابق کره شمالی افتتاح شود.

در آن زمان خیابان های شهرهای کره شمالی به طور سنتی با گل تزئین می شد. این روز در کره شمالی به عنوان روز “ستاره درخشان” شناخته می شود.

کیم جونگ ایل از سال 1994 تا زمان مرگش در سال 2011 در سن 69 سالگی بر کره شمالی حکومت کرد.

امسال، برخلاف سال‌های گذشته، باغداران برای تامین هیزم در گلخانه‌هایی که کیم جونگ ایل در آنجا بزرگ شده‌اند، سخت کار کردند تا دما و رطوبت کافی را فراهم کنند.

با این حال، مدیر یک مزرعه بگونیا در سامسو، استان ریانگانگ، به دلیل مراقبت نکردن از گیاهانش دستگیر شد. این مرد 50 ساله بود و تنها با نام خانوادگی خود “هان” شناخته می شد و نمی توانست چوب جامدی برای اطمینان از گرم شدن کافی گلخانه در ماه های سرد زمستان تهیه کند و در نتیجه رشد گیاهان آن متوقف می شود.

او پس از اینکه تلاش کرد مقامات را متقاعد کند که اطمینان از گلدهی به موقع برای این رویداد دشوار است، از مزرعه خود اخراج شد و به شش ماه در اردوگاه محکوم شد.

دیلی میل به نقل از فرارو نوشت: “فعالیت اقتصادی در کره شمالی به دلیل تقویت اقدامات اضطراری برای جلوگیری از گسترش تاج گذاری که منجر به بی توجهی بسیاری از گلخانه های کیم جونگ ایل شده است، کاهش یافته است.”

این منبع افزود: با این حال، اکنون ناگهان گفته می شود که گل های کیم جونگ ایل باید به موقع برای این مراسم رشد کنند، هان چگونه باید آن را پرورش دهد؟ یکی از کارگران مزرعه مردی 40 ساله است که فقط با نام خانوادگی اش چوی شناخته می شود. او همچنین به دلیل عدم تنظیم صحیح “دما” در گلخانه به سه ماه کار اجباری در کمپ محکوم شد. سایر کارگران گلخانه نیز مجازات شده اند.

کره شمالی

این منبع افزود: هر روز یک گلفروش 40 ساله به کمیته حزب شهرستان فراخوانده می شد تا در مورد وضعیت گل ها گزارش دهد و گزارش های انتقادی بنویسد.

تولد کیم جونگ ایل یکی از مهم ترین تعطیلات در کره شمالی است و این کشور اعلام نکرده است که قصد دارد برای این مناسبت چه کاری انجام دهد. با این حال، در سالگردهای تولد کره شمالی و دیگر سالگردهای مهم، اکثر سربازان یک سیستم تسلیحاتی جدید را در میدان اصلی پیونگ یانگ به نمایش گذاشته اند تا دشمنان خود را در نمایش همبستگی بترسانند. در دسامبر سال گذشته، ده سال پس از مرگ کیم جونگ ایل، مردم کره شمالی مجبور شدند یک دوره 11 روزه سوگواری برگزار کنند که در آن اجازه خندیدن و نوشیدن آب را نداشتند.

کره شمالی

مقامات به مردم دستور داده‌اند تا زمانی که کره شمالی به رهبر سابق احترام نگذارد، نشانه‌های شادی از خود نشان ندهند. کیم جونگ ایل پس از یک دیکتاتوری وحشیانه و ظالمانه در سن 69 سالگی در 17 دسامبر 2011 در 17 سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت.

از زمانی که کیم ایل سونگ این کشور را در سال 1948 تأسیس کرد، سه نسل از خانواده کیم بر کره شمالی حکومت کردند. زمانی که کیم ایل سونگ در سال 1994 درگذشت، پسر ارشد او، کیم جونگ ایل، قدرت را به ارث برد.

کیم جونگ اون سومین و کوچکترین پسر کیم جونگ ایل است که در سال 2011 پس از مرگ پدرش قدرت را به دست گرفت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم