دنباله‌دار لئونارد نزدیک‌ترین فاصله به زمین است

[ad_1]

دنباله دار لئونارد چند ساعت پیش به زمین نزدیک شد و اکنون به خورشید نزدیک می شود.

دنباله دار “لئونارد” که به عنوان درخشان ترین دنباله دار سال 2021 شناخته می شود، ساعاتی پیش به نزدیک ترین زمین رسید.

دنباله‌دار لئونارد، که از نظر علمی دنباله‌دار C / 2021 A1 است، توسط ستاره‌شناس گریگوری لئونارد در ژانویه امسال در رصدخانه مادون قرمز کوه لیمون در آریزونا، ایالات متحده کشف شد. ثبت شد.

دنباله دار لئونارد ساعاتی پیش در فاصله 34 میلیون کیلومتری زمین قرار داشت که نزدیک ترین فاصله از خورشید در مدارش بود و البته با چشم غیرمسلح هم نمی توانست ببیند.

دنباله‌دار لئونارد دنباله‌داری است که فقط یک بار می‌بینیم، زیرا حدود 80000 سال طول می‌کشد تا به دور خورشید بچرخد.

به گزارش ناسا، دنباله دار «لئونارد» امروز 13 دسامبر در ساعت 6:37 صبح (15:07 به وقت ایران) دوباره در افق شرقی ظاهر می شود.

ناسا می گوید این آخرین صبح تا مارس 2022 است که دنباله دار لئونارد در آسمان صبح از طریق یک تلسکوپ بزرگ دیده می شود.

ادامه هید

همچنین عصر دوشنبه (بامداد سه شنبه به وقت ایران)، دنباله دار «لئونارد» حدود 30 دقیقه پس از غروب خورشید در فاصله حدود 30 درجه از افق غربی-جنوب غربی در آمریکا ظاهر می شود.

این دنباله دار همچنان به سمت خورشید در حال حرکت است و در 3 ژانویه 2022 در فاصله 92 میلیون کیلومتری به نزدیک ترین فاصله خود به خورشید خواهد رسید.

دنباله دار لئونارد دم سبزی دارد، زیرا سنگ های یخی آن با نزدیک شدن به خورشید گرم می شوند و ابتدا غبار آبی، سپس گرد و غبار زرد یا سفید و در نهایت گرد و غبار سبز از خود ساطع می کنند. وقتی دنباله دار سبز می شود، به این معنی است که دنباله دار به اندازه کافی داغ است و حاوی مقدار زیادی سیانید و کربن دو اتمی است و احتمال متلاشی شدن آن در بالاترین حد است.

Comet همچنین یک حساب توییتر دارد تا ناظران بتوانند به روز بمانند.

دنباله دار لئونارد دارای مداری هذلولی است، به این معنی که وقتی از خورشید می گذرد، از منظومه شمسی خارج می شود و دیگر هرگز روی زمین ظاهر نمی شود. البته لئونارد همیشه در مدار بیرونی منظومه شمسی نیست و دوره مداری او حدود 80000 سال است. لئونارد ممکن است آخرین بار 80000 سال پیش از منظومه شمسی بازدید کرده باشد.

پیش از این هرگز دنباله‌داری مانند دنباله‌داری از «هنر ابری» در لبه منظومه شمسی توسط مواد فراری مانند دی اکسید کربن، نیتروژن و مونوکسید کربن پوشانده نشده بود که با نزدیک شدن به خورشید تبخیر می‌شوند. این یک دوره بسیار روشن ایجاد می کند، اما با نزدیک شدن به زمین و خورشید سرعت آن کاهش می یابد و با چشم غیرمسلح نامرئی می شود. با این حال، دنباله‌داری مانند لئونارد که قبلاً خورشید را دیده است، احتمالاً می‌تواند درخشندگی خود را با نزدیک شدن حفظ کند.

لئونارد همچنین دنباله‌داری است که با سرعت 254399 کیلومتر در ساعت یا 70.6 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند.

روز شنبه اعلام شد که اتفاق عجیبی در این دنباله دار در حال رخ دادن است و برخلاف انتظار، به سمت خورشید محو می شود و قبل از رسیدن به خورشید متلاشی می شود.

کوانگ یه، ستاره شناس دانشگاه مریلند که در زمینه دنباله دارها تخصص دارد، می گوید: «این خبر خوبی نیست. این دنباله دار باید روشن تر و درخشان تر باشد. اگر این واضح نیست، پس مشکلی وجود دارد، اما شما دقیقاً دلیل آن را نمی دانید.

بر اساس آنچه از دنباله‌دارهای قبلی دیده‌اند، دانشمندان نگران این هستند که تیرگی عجیب دنباله‌دار لئونارد می‌تواند سرنوشت یک کوه یخ باشد. در گذشته، برخی از دنباله دارها با نزدیک شدن به خورشید متلاشی شده و ناپدید شده اند. این اولین چشم انداز لئونارد است.

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما